Neurostyle Neurostyle
20
1400/03/07

مهمترین عیب دکانت (دستریز) چیه؟

به نظر شما، از نظر تئوری، مهمترین عیب دکانت (دستریز) چیه؟

همچنین اگر تجربه استفاده از دکانت رو دارید لطفا به اشتراک بذارید.

سپاس

درود دوست عزیز ،

حقیقت راجب دکانت چندین مسئله هست که باید بهش توجه بشه .

اول اینکه دکانت های متعدد تا یه حدی لازم هست برای تقویت و پرورش شامه ولی از یه جایی به بعد پول الکی خرج کردنه .

دوم اینکه علی جان راجب مسئله روانی قضیه درست گفتند . اینکه یه عالمه هزینه بشه و بعد شما بمونید و کلی شیشه های زشت و بی هویت و حساب کنید پول دو سه تا عطر خفن خرجشون شده یک مقدار خوب نیست .

راجب کیفیت هم ، دکانت گیری با هر روشی انجام بشه چندتا مسئله پیش میاد براش . در اثر ترکیب با هوا اکسید شدن از همون لحظه ابتدایی اغاز میشه و تفاوتی در کیفیت مشاهده میشه .

متاسفانه حتی خود بنده هم همینجوری بوده که هزینه زیادی سر دکانت های حجم بالا کردم و این به نظرم درست نیست مگر در مواردی که عطر شدیدا تک باشه و شما دنبالش بوده باشید و کمیابیش شمارو مجاب کنه حجم بالای 5 میل بگیرید وگرنه برای تست و بررسی 2 میل واقعا کفایت میکنه .

واینکه کلا عطری رو تست کنید که ثمره داشته باشه . عطری که داخل ایران نیست و شناس هم نیست مگر بین بلاگرهای خارجی ، خیلی به کار شما نمیاد و فکر میکنم هممون اونقدر عطر در ذهنمون داریم و عاشقش هستیم که اگر همونا هم تهیه کنیم تا اخر عمر برامون کفایت میکنه .

پس توصیه نهایی من به شما اینه تا یه جایی برای تقویت شامه پله پله دکانت های مرجع و معتبر تهیه کنید اونم حجم کم و بعد از اون اقدام به سیو مانی و خرید باتل سالانه داشته باشید تا هم لذتتون چندین برابر بشه و هم احساس روانی خیلی خوبی داشته باشید و مراقب باشید که این اعتیاد تست روایح جدید باعث نشه که بعدا به خودتون بیاید و ببینید چقدر پول از دستتون رفته و هیچ .

Neurostyle Neurostyle
1400/03/08
در پاسخ به Amir Mohammad :

درود دوست عزیز ،

حقیقت راجب دکانت چندین مسئله هست که باید بهش توجه بشه .

اول اینکه دکانت های متعدد تا یه حدی لازم هست برای تقویت و پرورش شامه ولی از یه جایی به بعد پول الکی خرج کردنه .

دوم اینکه علی جان راجب مسئله روانی قضیه درست گفتند . اینکه یه عالمه هزینه بشه و بعد شما بمونید و کلی شیشه های زشت و بی هویت و حساب کنید پول دو سه تا عطر خفن خرجشون شده یک مقدار خوب نیست .

راجب کیفیت هم ، دکانت گیری با هر روشی انجام بشه چندتا مسئله پیش میاد براش . در اثر ترکیب با هوا اکسید شدن از همون لحظه ابتدایی اغاز میشه و تفاوتی در کیفیت مشاهده میشه .

متاسفانه حتی خود بنده هم همینجوری بوده که هزینه زیادی سر دکانت های حجم بالا کردم و این به نظرم درست نیست مگر در مواردی که عطر شدیدا تک باشه و شما دنبالش بوده باشید و کمیابیش شمارو مجاب کنه حجم بالای 5 میل بگیرید وگرنه برای تست و بررسی 2 میل واقعا کفایت میکنه .

واینکه کلا عطری رو تست کنید که ثمره داشته باشه . عطری که داخل ایران نیست و شناس هم نیست مگر بین بلاگرهای خارجی ، خیلی به کار شما نمیاد و فکر میکنم هممون اونقدر عطر در ذهنمون داریم و عاشقش هستیم که اگر همونا هم تهیه کنیم تا اخر عمر برامون کفایت میکنه .

پس توصیه نهایی من به شما اینه تا یه جایی برای تقویت شامه پله پله دکانت های مرجع و معتبر تهیه کنید اونم حجم کم و بعد از اون اقدام به سیو مانی و خرید باتل سالانه داشته باشید تا هم لذتتون چندین برابر بشه و هم احساس روانی خیلی خوبی داشته باشید و مراقب باشید که این اعتیاد تست روایح جدید باعث نشه که بعدا به خودتون بیاید و ببینید چقدر پول از دستتون رفته و هیچ .

سپاس بابت توضیحات تون. منم با کیفیت پایین تر دکانت موافقم. چون تجربش کردم. هدف من هم از این بحث، اطلاع رسانی به عزیزانی بود که قصد خرید دکانت رو دارن.

مخصوصا الان که اصالت خیلی از فروشنده ها هم مشخص نیست...

باز هم تشکر بابت انتقال تجربه های ارزشمندتون 🌹

از اونجایی که بحث دکانت شد و عطر افشان عزیز کلا یا فعلا دکانت رو ارایه نمیده

از سایتی هم نباید نام برد و نهایت قانونا باید سرنخ و مختصر نوشت

من معمولا از سایتی که کارش دکانته و با ت شروع میشه و با  واو  تموم میشه دستریز میگیرم

من ساکن اصفهانم و میدم اسنپ باکس اماده شد بیاره ، تا الان خیلی از کیفیت رضایت داشتم

ولی از سایتی که با کاف شروع میشه و با میم تموم میشه گرفتم حس خوبی نگرفتم از خریدم و دیگه سمتش نرفتم و به بررسی که با اون دستریز انجام دادم ، به نتیجش اتکا نکردم

محسن دادجوی عزیز سلام

بله ! دوستان بخوبی گفتند . علی افتخاریان عزیز هم یادآوری دوربین کردند بدرستی .

من خودم شخصا برنامه علمی ای مختص این سوال دیدم .با دوربین مخصوصی که رایحه رو میدید . چیزی شبیه اثر گرما و حرارت در فیلمها .

به محض خروج عطر از افشانه یک انفجار مهیب اتفاق میفته ! و وقتی دستریز میشه همینطور از دهانه شیشه دستریز به شدت انفجار بمب رایحه به بیرون پرتاب میشه .دستریز اون قدرت اش رو از دست میده . رایحه فورا فرق نمیکنه بلکه بقول امیر محمد عزیز در طول زمان که اکسید میشه . اما پرفورمنس ( پخش و ماندگاری و خط و بازخورد) ضعیف میشه . اما 

اما دستگاهی نشون دادن در فیلم ( که به نوعی تبلیغ این دستگاه بود این فیلم ) که وصل میشه به شیشه مادر و شیشه دستریز و وکیوم میشه و یکجور خلاء اتفاق میفته و ذره ای هوا در این پروسه وارد و خارج نمیشه و به میزان دلخواه عطر پمپاژ میشه به شیشه دستریز و سپس همون دستگاه شیشه دستریز رو مثل شیشه مادر پلوم میکنه و اینطور کوچکترین مشکلی پیش نمیاد .

آقا من کلا با دستریز به جهت استفاده مخالفم مگر برای ثبت رایحه و ادغام آنها ( رایحه بازی شیمی بازی !! )  

یا نمیخرم یا شیشه اصلی میخرم .اگه زورم نرسه ۵۰ میل اش رو میخرم . بازم زورم نرسه اصلا نمیخرم و به همان سمپل یا چند میل دستریز برای کیف شیمی ام اکتفا میکنم .

البته این نظر من هست و سلیقه من . دوستانی دارم که اصلا فقط دستریز میخرند ! میگن همین بسه . بعدش تکراری میشه ! 

حضورت پاینده جوان جویا و پویا

در پاسخ به In The Dark :

درود جناب دادجو ... اره احتمالا اگه یه بررسی انجام میشد عطربازی از کوکایین اعتیاد آور تر بود :))

یکی دیگه از نکات جالب واسه من برگشتن دوباره به عطراییه تست کردم بعد ۲ ماه یا ۶ ماه و هربار متوجه چیز جدیدی میشم و همین یعنی پیشرفت و حس سرخوشی که خودش کلی میارزه؛ من همیشه اعتقاد دارم که چیزایی که آدم حس عمیق ازشون میگیره نباید منطقی بررسیشون کنه و به چشم متریال نباید نگاه کنه بهشون ... عطرم همینه هرچی خودمون به خودمون میگیم اینو نگیر اینکارو نکن آخرش انجامش میدیم ... اینم داستانیه :) 

موفق باشید

علی عزیزم سلام

بدتر از کوکائین !! 

من خیلی دیدم کوکائینی یا هروئینی اعتیادش رو ترک کردا . بیشمار . خودتم بسیار دیدی و شنیدی حتما .

اما جایی دیدی یا شنیدی معتادان رایحه ترک کرده باشند ؟

دوستی دارم کارگاه کفاشی و فروشگاه کفش زنانه داره . خودش توی کارگاس . یه روز سری بهش زدم توی خونه اش . حدس میزنی چی دیدم ؟؟ 

یه قوطی چسب پی یو گذاشته بود کنار دستش هر چند دقیقه درش رو باز میکرد و یه بو میکشید و میگفت آخیش!!! از خنده گریه میکردم ! میگفت اینکه چیزی نیست یا مهمونی نمیرم ( اگه رودربایستی داشته باشم و نتونم اینکارو بکنم ) یا قوطی ام را هم میبرم ! 

بگذریم از مواد تشکیل دهنده اش و مواد فررارش و داستانهای دیگه اش که میدونم اما میگفت این بوی زندگی منه . از بچگی بوئیدم و نباشه سر درد و دلتنگش ام .

خودم تا حالا کسی من رو بی عطر ندیده . کنار دستم یه چمدون کوچولو ( جدای چمدان شیمی ! ) دارم ده تایی عطر توشه که سرمیکنم باهشون .

تو کیفم هم دارم . تو ماشینم هم دارم ! 

حتی گفته ام زمانی که مُردم یه شیشه عطر برام بذارین !! 

پاینده باد حضور همتون

وقتی قدیمی تر ها و با سواد تر ها در این بخش صحبت میکنند ، خیلی مفید تره که ادم شنونده باشه ولی از اونجایی که علاقه به جمع بندی دارم ، چندتا چیز مینویسم واسه ثبت و مخاطب عام که وارد این تاپیک میشه ، البته دیدگاه نهایی منه و  تجربه خودم و دوستان  ، شاید بهترین نباشه

۱.  دکانت معمولا کمی از رایحه و موندگاری عطر مادر رو کم میکنه ولی چون خیلی از عطرا سمپلشون نیست مجبور ب خرید دکانت بشید ، ولی قطعا سمپل بهتره

۲. اگر قصد خرید عطری رو نداری ولی به هر دلیلی واسه آرشیو ، واسه استفاده سال به سال یا هرچیزی ، خب ۵ میل بخر بذار کنار هم تست کن هم در طی چند ماه مقایسه یا برگشت بهش ...  ، سه چهار بارم بپوشش بره ، فکر نمیکنم دکانت بعد ۱ سال کیفیت اولیه رو داشته باشه

در غیر این صورت اگه واسه خرید ۲ دلی ،

همون ۲ میل به شما  این اجازه رو میده دو بار در ۲ تایم متفاوت بپوشینش عطرو و اگه مردد هستین به جمع بندی برسین

پس بیشتر دکانتهایی که میخری دلیل نداره بالای ۲ میل باشه

همین ۲ میل چیه بذار ۵ میل بخرم  ۲.۵X هزینه توتال و نهایی شما رو بیشتر میکنه و الکی هم بیشتر میکنه

چون چیز جدیدی کشف نکردی که و در دراز مدت خودش پول چندتا عطر پدر مادر دار میشه

۳. من فوق العاده سمپل و دکانت خریدم در کوتاه مدت که یه سری  ها رو بررسی هم نکردم ، ولی به اون نقطه طلایی انتخاب که میخواستم رسیدم و از بین مثلا ۴۰ عدد عطر تست شده

فهمیدم ۲۰ تاشون اصلا عطر من نیستن

۵ تاشوت شاید روزی بخرم ، ۵ تاشون احتمال خریدشون بالاست

و  در آخر نزدیک ۱۰ تاشون رو باید داشته باشم

پس از این به بعد تا حداقل دو سوم انتخاب های قدرتمند و دوست داشتنیم رو نخرم ، به ندرت سمپل و دکانت میخرم

دکانت بازی و سمپل بازی ، شوخی شوخی جدی میشه ، واجبه ، عالیه ، مفیده

ولی زیادش ضرر

روزگار به کام

در پاسخ به In The Dark :

درود جناب دادجو ... اره احتمالا اگه یه بررسی انجام میشد عطربازی از کوکایین اعتیاد آور تر بود :))

یکی دیگه از نکات جالب واسه من برگشتن دوباره به عطراییه تست کردم بعد ۲ ماه یا ۶ ماه و هربار متوجه چیز جدیدی میشم و همین یعنی پیشرفت و حس سرخوشی که خودش کلی میارزه؛ من همیشه اعتقاد دارم که چیزایی که آدم حس عمیق ازشون میگیره نباید منطقی بررسیشون کنه و به چشم متریال نباید نگاه کنه بهشون ... عطرم همینه هرچی خودمون به خودمون میگیم اینو نگیر اینکارو نکن آخرش انجامش میدیم ... اینم داستانیه :) 

موفق باشید

دقيقا عين قمار ميمونه پول ميدي ميخري به اميد اينكه اخر بتوني اون رايحه اي كه مورد نظرتو رو بخري يا گمشدتو رو پيدا كني و هر بار ميگي حتما سري بعد ولي.......

محمد محمد
1401/06/27
در پاسخ به alireza .xx :

ببینیددکانت گیری اصولی بادستگاهی مخصوص انجام میشه که هیچ آسیبی به مولکولهای عطرنمیرسه واین دستگاه قیمت بالایی داره ودرایران ازچندین دستریزفروش معتبر که بابعضیاشون دوست هستم هیچکدام این دستگاه رو ندارن وبادست ازشیشه فول سایز داخل شیشه های کوچک اسپری میکنن(این دستگاه که گفتم بخوام به زبان ساده توصیفش کنم تقریبا یه چیزی مثل پرکردن گاز فندک رابط وصل میشه به دوافشانه واصولی بدون شکستن مولکولها و جریان هوا دکانت گیری انجام میشه.

حال مهمترین مشکل دکانت گیری درکشورمان که دستی انجام میشه چیه؟ بزرگترین مشکل شکستن موللکولهای عطر و تقریبا نت ابتدایی پرواز میکنه و ما دیگه نت ابتذایی رانداریم و ده چنددرصدی هم روی پرفورمنس تاثیره منفی میزاره.... یکی از دوستان دستربز فروشم که خیلیم سرشناس قول داده تا پایان امسال این دستگاه رو واردکنه .

با سلام و عرض ادب ، جناب علی رضای عزیز این دستگاهی ک فرمودید رو دوستتون وارد کردن ؟

chemist chemist
1402/09/03
در پاسخ به alireza .xx :

ببینیددکانت گیری اصولی بادستگاهی مخصوص انجام میشه که هیچ آسیبی به مولکولهای عطرنمیرسه واین دستگاه قیمت بالایی داره ودرایران ازچندین دستریزفروش معتبر که بابعضیاشون دوست هستم هیچکدام این دستگاه رو ندارن وبادست ازشیشه فول سایز داخل شیشه های کوچک اسپری میکنن(این دستگاه که گفتم بخوام به زبان ساده توصیفش کنم تقریبا یه چیزی مثل پرکردن گاز فندک رابط وصل میشه به دوافشانه واصولی بدون شکستن مولکولها و جریان هوا دکانت گیری انجام میشه.

حال مهمترین مشکل دکانت گیری درکشورمان که دستی انجام میشه چیه؟ بزرگترین مشکل شکستن موللکولهای عطر و تقریبا نت ابتدایی پرواز میکنه و ما دیگه نت ابتذایی رانداریم و ده چنددرصدی هم روی پرفورمنس تاثیره منفی میزاره.... یکی از دوستان دستربز فروشم که خیلیم سرشناس قول داده تا پایان امسال این دستگاه رو واردکنه .

سلام علیرضای عزیز اگه امکان داره اون دوستانت که دستگاه دستریز دارن معرفی کن خرید کنیم ازشون

در پاسخ به chemist :

سلام علیرضای عزیز اگه امکان داره اون دوستانت که دستگاه دستریز دارن معرفی کن خرید کنیم ازشون

دقیقا👌🙏

آخرین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟