عطری نزدیک به بلک افغان

سلام عطری چوبی و دودی خوب شبیه بلک افغان 

سپهر سپهر
1400/02/27

سلام.
Cuirs #کارنر بارسلونا کوئیرز Cuirs  این از نظر من بهترین انتخاب هست. عطر نیش با قیمت و کیفیت مناسب و شبیه ترین عطر به بلک افغان

Laylati #سوسپیرو پرفیومز لیلاتی Laylati   این هم خیلی شبیه هست و پخش و ماندگاری عالی داره اما چندان چوبی نیست.

لارنت مازون بلک عود هم شباهت زیادی داره اما قیمتش بالا هست و بیشتر انیمالیک هست و چرمی
Fortis #له لیکویید ایمجینر فورتیس Fortis  این عطر شباهت کمی داره و برخلاف اینکه خیلیها پیشنهاد میکنند به عنوان جایگزین بلک افغان، از نظر من شباهت خیلی کمی داره. بیشتر انیمالیک هست و ترش

با فاصله رایحه ای بیشتر، عطرهای زیر هم تقریبا در همون فضا هستند و اگر به بلک افغان علاقه دارید ممکنه از این عطرها هم خوشتون بیاد:

Boccanera #اورتو پاریسی بوکانرا Boccanera  بیشتر شکلاتی هست
Terroni #اورتو پاریسی ترونی Terroni  کمی شیرین و لواشکی و تنباکویی و صمغی

Stercus #اورتو پاریسی استرکوس Stercus 

Imperial Moon #فنت ایمپریال مون Imperial Moon  زیادی سینتتیک هست اما ارزون

Polo Supreme Cashmere #رالف لورن پولو سوپریم کاشمر Polo Supreme Cashmere  این هم شباهتهایی داره اما نه زیاد.

Epic for Men #آمواج اپیک مردانه (آمواژ ایپیک) Epic for Men 
Angel Schlesser Homme Oriental Edition #آنجل شلیسر هوم اورینتال ادیشن Angel Schlesser Homme Oriental Edition  این هم در درای داون شباهتهایی داره
Bois Noir #رابرت پیگه بویس نویر Bois Noir  چندان شبیه نیست اما حدس میزنم این رو هم خوشتون بیاد

و از گزینه های خیلی ارزون هم میتونید سلطان العود از الرهاب، کوبا بلک (عطر 30 میل با قیمت حدود 50 هزار تومان)، امیرالعود از الطافه (نسخه غیر اینتنس) رو تست کنید.

سپهر سپهر
1400/02/27

و همینطور از بین گزینه های ارزون از برندهای عربی (چون عطرهای عودی در تخصص عربها هست)  اینها هم شبیه بلک افغان هستند:
Oudy Al-Rehab
Black Oudh Al Haramain
Sultan Al Oud Al-Rehab
Rumz Al Rasasi 9453 Pour Lui Rasasi

درود

به مواردی که دوستان ذکر کردند این رو هم اضافه میکنم

Intense Oud #گوچی اینتنس عود Intense Oud  یک کار بسیار خوش ساخت و خوش رایحه و دوست داشتنی.