شبنم شبنم
10
1402/10/05

لالیک له پرفیوم یا زن شیسیدو

سلام دوستان عزیز عطرافشانی

شما به عنوان عطر امضا کدوم رو پیشنهاد میدین

هم از لحاظ موندگاری و پخش بو هم از لحاظ شیک و خاص بودن رایحه

پیشاپیش ممنونم از راهنمایی شما عزیزان

سرکار خانم شبنم گرامی

سلام

اگر تولیدات جدید زن شیسیدو همچون تولیدات قدیم و با همان کیفیت ( رایحه و پرفومنس ) میبود بدون هیچ شک پاسخ ( بین دو عطر کاندید شما ) زن شیسیدو بود با آن رایحه ی مخملین و بسیار باطراوت و باکلاس ، قلب طپنده ی روایح گلی و درای داونی پرجذبه و پر پرستیژ که مجری خود را لایق احترامی ویژه میکرد به منتهای سلیقه و توانایی 

لیک با تاسف تولید جدید اینگونه نیست !

اکنون و در بین دو کاندید شما لالیک ل پرفیوم از هر حیث شایسته تر است .

این تجربه را هم در گوشه ی ذهن داشته باشید :

برای دوستداران عطر ( که از پیگیری های شما مشخص است درین گروه هستید ) رایحه یا همان عطر امضاء نه تنها مقبول نیست که مضر است !

شما نمیتوانید خود را محدود به تجربه ، پوشیدن و لذت بردن از تنها یک رایحه کنید و به قطره ای از اقیانوسی بزرگ روایح بسنده و محروم و محدود کنید !

هستند عطردوستانی که تنها با یک رایحه در جمع حاضر میشوند لیک خود را تنها به همان رایحه محدود نمیکنند و بهترین های همه ی دسته جات و گروه بندی های معطرات را تهیه و از آنها نیز در دیگر مکان ها و زمان ها لذت میبرند 

یک نکته ی عجیب اما واقعی را نیز خدمتتان تقدیم کنم که بارها تجربه شده است :

بزرگترین مجموعه داران و خبره ترین عطربازان که حجیم ترین کوله بار و اندوخته ی تجربه را در عطربازی مهیا کرده اند ، در انتهای راه متوجه میشوند که در تمامی ی مکان ها و زمان ها تنها از یک رایحه ( عطر ) استفاده میکنند !!

این در حالیست که خود بخوبی میدانند که هر مکان و هر زمان خاص ، رایحه ی خاص خود را میطلبد .

چگونه اینگونه میشود ؟؟

پس از تجربه ی همه ی عطرها و روایح ، در انتها و در جایی از مسیر عطربازی ، به عطری بر میخورند ( تصادفی یا به تحقیق ) که میبینند در همه ی آیتم ها ( تحقیق ، تولید و اجرا ) سرافراز و در قله است ! 

اینگونه ، دیگر عطور از چشم ایشان می افتد و از پس یافتن جام جم و می ی هفت ساله ، دیگر نمیتوانند خود را بر استفاده از دیگر عطور ترغیب کنند و ناخواسته در می یابند که از پس یافتن آن اکسیر ، تنها او را یار معطر خود و معشوقه ی سالها جستجو شده ی خویش دیده اند !

کسی که به " واقع " عاشق میشود در می یابد که قلب اش تنها گنجایش یک معشوق دارد و یک قلمرو را تاب دو پادشاه نیست :)

و با وجودیکه خود از نافیان رایحه ی امضاء بوده ، سرنوشت وی را ملزم به قبول قانونی کرده که هماره دستور بر نفی آن میداده است !

این میشود انتخاب عطر امضاء نه به اختیار که به اجبار !

که این روزها با وجود وسعت گستره ی این اقیانوس بزرگ به انتخاب و تجربه ، دور از ذهن است !

:)

و اما لالیک خصوص کارهای خانم ناتالی لارسون و یا  چهارگوش های آن لایق انتخاب اند و شرایط عطور امضاء را دارا هستند و سلیقه ی منتخب خود را نمایان میکنند به شایستگی .

موفق باشید به یافتن لذت انشاله در دنیای سخنگوی روایح

دانیال دانیال
1402/10/06

لالیک

شبنم شبنم
1402/10/06
در پاسخ به کامبیز سخی :

سرکار خانم شبنم گرامی

سلام

اگر تولیدات جدید زن شیسیدو همچون تولیدات قدیم و با همان کیفیت ( رایحه و پرفومنس ) میبود بدون هیچ شک پاسخ ( بین دو عطر کاندید شما ) زن شیسیدو بود با آن رایحه ی مخملین و بسیار باطراوت و باکلاس ، قلب طپنده ی روایح گلی و درای داونی پرجذبه و پر پرستیژ که مجری خود را لایق احترامی ویژه میکرد به منتهای سلیقه و توانایی 

لیک با تاسف تولید جدید اینگونه نیست !

اکنون و در بین دو کاندید شما لالیک ل پرفیوم از هر حیث شایسته تر است .

این تجربه را هم در گوشه ی ذهن داشته باشید :

برای دوستداران عطر ( که از پیگیری های شما مشخص است درین گروه هستید ) رایحه یا همان عطر امضاء نه تنها مقبول نیست که مضر است !

شما نمیتوانید خود را محدود به تجربه ، پوشیدن و لذت بردن از تنها یک رایحه کنید و به قطره ای از اقیانوسی بزرگ روایح بسنده و محروم و محدود کنید !

هستند عطردوستانی که تنها با یک رایحه در جمع حاضر میشوند لیک خود را تنها به همان رایحه محدود نمیکنند و بهترین های همه ی دسته جات و گروه بندی های معطرات را تهیه و از آنها نیز در دیگر مکان ها و زمان ها لذت میبرند 

یک نکته ی عجیب اما واقعی را نیز خدمتتان تقدیم کنم که بارها تجربه شده است :

بزرگترین مجموعه داران و خبره ترین عطربازان که حجیم ترین کوله بار و اندوخته ی تجربه را در عطربازی مهیا کرده اند ، در انتهای راه متوجه میشوند که در تمامی ی مکان ها و زمان ها تنها از یک رایحه ( عطر ) استفاده میکنند !!

این در حالیست که خود بخوبی میدانند که هر مکان و هر زمان خاص ، رایحه ی خاص خود را میطلبد .

چگونه اینگونه میشود ؟؟

پس از تجربه ی همه ی عطرها و روایح ، در انتها و در جایی از مسیر عطربازی ، به عطری بر میخورند ( تصادفی یا به تحقیق ) که میبینند در همه ی آیتم ها ( تحقیق ، تولید و اجرا ) سرافراز و در قله است ! 

اینگونه ، دیگر عطور از چشم ایشان می افتد و از پس یافتن جام جم و می ی هفت ساله ، دیگر نمیتوانند خود را بر استفاده از دیگر عطور ترغیب کنند و ناخواسته در می یابند که از پس یافتن آن اکسیر ، تنها او را یار معطر خود و معشوقه ی سالها جستجو شده ی خویش دیده اند !

کسی که به " واقع " عاشق میشود در می یابد که قلب اش تنها گنجایش یک معشوق دارد و یک قلمرو را تاب دو پادشاه نیست :)

و با وجودیکه خود از نافیان رایحه ی امضاء بوده ، سرنوشت وی را ملزم به قبول قانونی کرده که هماره دستور بر نفی آن میداده است !

این میشود انتخاب عطر امضاء نه به اختیار که به اجبار !

که این روزها با وجود وسعت گستره ی این اقیانوس بزرگ به انتخاب و تجربه ، دور از ذهن است !

و اما لالیک خصوص کارهای خانم ناتالی لارسون و یا  چهارگوش های آن لایق انتخاب اند و شرایط عطور امضاء را دارا هستند و سلیقه ی منتخب خود را نمایان میکنند به شایستگی .

موفق باشید به یافتن لذت انشاله در دنیای سخنگوی روایح

دردود آقای سخی بزرگوار

باز هم منو شرمنده کردید،واقعا از توضیحات کامل شما متشکرم

از وقتی با عطرافشان آشنا شدم دلم میخواد بیشتر عطر هارو تست کنم و ببینم چه رایحه ای دارن،راستش با خوندن کامنت ها به شدت کنجکاو میشم.

حق با شماست قطعا نمیشه فقط یه عطر داشت به عنوان امضا و همیشه از اون استفاده کرد.

مثلا تو خونه برای دل خودم یه عطر میزنم و برای دل همسر عطری دیگر.

برای ورزش یه عطر و برای مجلس دیگری،

اما خیلی وقته دلم میخواد یه عطر ثابت به عنوان امضا داشته باشم که با توجه به قیمت و کیفیت رایحه به این دو مورد رسیدم.

ممنونم از شما 

از وقتی که گذاشتید

در نور بمانید

شبنم شبنم
1402/10/06
در پاسخ به دانیال :

لالیک

ممنونم آقای دانیال 

لطف کردین

در پاسخ به شبنم :

دردود آقای سخی بزرگوار

از وقتی با عطرافشان آشنا شدم دلم میخواد بیشتر عطر هارو تست کنم و ببینم چه رایحه ای دارن،راستش با خوندن کامنت ها به شدت کنجکاو میشم.

حق با شماست قطعا نمیشه فقط یه عطر داشت به عنوان امضا و همیشه از اون استفاده کرد.

اما خیلی وقته دلم میخواد یه عطر ثابت به عنوان امضا داشته باشم که با توجه به قیمت و کیفیت رایحه به این دو مورد رسیدم.

ممنونم از شما 

از وقتی که گذاشتید

در نور بمانید

برای دقاااایقی لبخند بر لب آمد :)

چقدر زیبا و دیگرگون است اینکه کسی بلد باشد زیبا سخن گوید و از آن به مراااتب مهمتر : زیبا دعا گوید !

در نور بمانید !!

این سالهای اخیر اشک ام درب مشک ام آماده است به ریختن !

بر این یک جمله ی شما مدتها تفکر کردم !

در نور بمانید !!

این از زیباترین دعاهایی بوده که تا کنون شنیده ام !!

چرا ؟؟

چون دل مرا فشرد بر او و هرگاه اینگونه شوم چشمانم تاب ندارند این اثر را !

کلمات رعد زنند و چشم ها میبارند !

در نور بمانید !!

آفرین ! آفرین !

آفرین بر سواد و بر هوش شما !

در نور میمانم انشاله بلطف دعای زیباترین ِ شما 

درودها بر شما :)

در پاسخ به شبنم :

دردود آقای سخی بزرگوار

ممنونم از شما 

از وقتی که گذاشتید

در نور بمانید

خواهر زیبا اندیشه و زیبا گویش ام

که بی شک بزرگترین افتخار همسر ات هستی به لیاقت و انشاله پاینده باد این مهم .

شعف دریافت آن زیبا ، از یاد برد عرض این مطلب را :

جوینده یابنده است خواهر نازنین ام !

خواهی یافت بلطف خدا و ایضا قلب نورانی ات ، رایحه ی لایق خود را به همراهی ی دائمی !

در دیزاینرها بدنبال اش نگرد ، تنها در وادی ی نیش جستجو کن " او " را !

و نظر دقیق بر کارهای نیش سازان بزرگ و شهیر بیانداز .

بزرگانی همچون روژا داو یا استفان هامبرت و ...

از سویی گزا شان ( در این شاخه ی پیوندی ، تنها ایشان و نه حتی گوالتیری ! ) را هم زیر نظر ( تست ) داشته باش هرچند که با دوی نامبرده ی فوق و دیگران کاملا در تفاوت یا حتی تضاد است لیک از پس ِ تفکری این گفتم !

اگر در خارج از کشور بودید یا دسترسی ی سهل میداشتید لیست بزرگتری از نیش سازان تقدیم میکردم به جستجو لیک در ایران یافتن هنرهای ایشان بسیار دشوار است خصوص امروزه !

یافتن مشکل است در ابتدا ورنه از پس آن ، تهیه حتی بوسیله ی سفارش از خارجه به تعداد میسر است .

پیشنهاد میکنم ابتدا و در مرحله ی اول ، گروه مورد علاقه ی خود را در بین دسته جات مختلف و گوناگون روایح بیابید و از پی آن : لیست ِ ' باید تست شود ' کوتاه تر و سهل الوصول تر میشود و از طرفی دقت بالا میرود و گزینه ها الک میشوند .

یعنی ابتدا مشخص کن که : عطر امضای من در کدام گروه از روایح میبایست باشد و سپس به تست قله ها بپرداز .

پس از یافتن و تهیه ، نزدیکترین به همان رایحه را نیز در بین دیزاینرها ( ارزان تر ) بیاب و تهیه کن ( دو سه شیشه از بزرگترین سایز ) برای مصارف روزانه ( کلا ) و در مجالس هم از رایحه ی عطر اصلی استفاده کن تا در هزینه هم صرفه جویی .

نکته :

خانم ها چون خود به فطرت و ذات گل اند سریعتر به رایحه ی امضای خود میرسند ! و اتفاقا رایحه ی امضاء برای بانوان به مراتب زیباتر و لازم تر است !

عطر امضاء ( کمتر ) و مشابه دیزاینر آن باید به مقدار زیاد تهیه شود بنابرین اگر در نگهداری ی بلند مدت نیاز به اطلاعات خاص داشتید مطلع کنید حقیر را تا به تفسیر و تفصیل عرایضی تقدیم کنم انشاله اگر عمری بود .

اگر عطر امضای خود را یافتید بلطف خدا یادتان باشد : از نان شب واجب تر است !! بدون هراس هزینه کنید برای او و سپس بازده " او " را به تلافی ، به نظاره و تفکر بنشینید !

موفق باشید انشاله خواهر نازنین من و بار دگر از اهداء آن حال نازنین بر من سپاسگزارم

شبنم شبنم
1402/10/07
در پاسخ به کامبیز سخی :

برای دقاااایقی لبخند بر لب آمد :)

چقدر زیبا و دیگرگون است اینکه کسی بلد باشد زیبا سخن گوید و از آن به مراااتب مهمتر : زیبا دعا گوید !

در نور بمانید !!

این سالهای اخیر اشک ام درب مشک ام آماده است به ریختن !

بر این یک جمله ی شما مدتها تفکر کردم !

در نور بمانید !!

این از زیباترین دعاهایی بوده که تا کنون شنیده ام !!

چرا ؟؟

چون دل مرا فشرد بر او و هرگاه اینگونه شوم چشمانم تاب ندارند این اثر را !

کلمات رعد زنند و چشم ها میبارند !

در نور بمانید !!

آفرین ! آفرین !

آفرین بر سواد و بر هوش شما !

در نور میمانم انشاله بلطف دعای زیباترین ِ شما 

درودها بر شما :)

آقای سخی عزیز 

من بعد از خواندن نظر شما برای عطر اکلت و زن شیسیدو شیفته ی ذوق هنری،شیفته ی ارزشی که برای خانم ها قائلید و شیفته ی روح لطیف شما..

طوری که از نظرات شما اسکرین شات گرفتم و برای همسرم ارسال کردم تا بخونه تشبیه زیبای شما رو از یک خانم،برای خواهر کوچکترم گفتم آقایی هست که عطر بازی نمیکند عشق بازی میکند با عطر ها..

مخلص کلام همیشه ما لذت بردیم و لبخند به لبمان آمد از کلام زیبای شما اینبار شما..

شبنم شبنم
1402/10/07
در پاسخ به کامبیز سخی :

خواهر زیبا اندیشه و زیبا گویش ام

که بی شک بزرگترین افتخار همسر ات هستی به لیاقت و انشاله پاینده باد این مهم .

شعف دریافت آن زیبا ، از یاد برد عرض این مطلب را :

جوینده یابنده است خواهر نازنین ام !

خواهی یافت بلطف خدا و ایضا قلب نورانی ات ، رایحه ی لایق خود را به همراهی ی دائمی !

در دیزاینرها بدنبال اش نگرد ، تنها در وادی ی نیش جستجو کن " او " را !

و نظر دقیق بر کارهای نیش سازان بزرگ و شهیر بیانداز .

بزرگانی همچون روژا داو یا استفان هامبرت و ...

از سویی گزا شان ( در این شاخه ی پیوندی ، تنها ایشان و نه حتی گوالتیری ! ) را هم زیر نظر ( تست ) داشته باش هرچند که با دوی نامبرده ی فوق و دیگران کاملا در تفاوت یا حتی تضاد است لیک از پس ِ تفکری این گفتم !

اگر در خارج از کشور بودید یا دسترسی ی سهل میداشتید لیست بزرگتری از نیش سازان تقدیم میکردم به جستجو لیک در ایران یافتن هنرهای ایشان بسیار دشوار است خصوص امروزه !

یافتن مشکل است در ابتدا ورنه از پس آن ، تهیه حتی بوسیله ی سفارش از خارجه به تعداد میسر است .

پیشنهاد میکنم ابتدا و در مرحله ی اول ، گروه مورد علاقه ی خود را در بین دسته جات مختلف و گوناگون روایح بیابید و از پی آن : لیست ِ ' باید تست شود ' کوتاه تر و سهل الوصول تر میشود و از طرفی دقت بالا میرود و گزینه ها الک میشوند .

یعنی ابتدا مشخص کن که : عطر امضای من در کدام گروه از روایح میبایست باشد و سپس به تست قله ها بپرداز .

پس از یافتن و تهیه ، نزدیکترین به همان رایحه را نیز در بین دیزاینرها ( ارزان تر ) بیاب و تهیه کن ( دو سه شیشه از بزرگترین سایز ) برای مصارف روزانه ( کلا ) و در مجالس هم از رایحه ی عطر اصلی استفاده کن تا در هزینه هم صرفه جویی .

نکته :

خانم ها چون خود به فطرت و ذات گل اند سریعتر به رایحه ی امضای خود میرسند ! و اتفاقا رایحه ی امضاء برای بانوان به مراتب زیباتر و لازم تر است !

عطر امضاء ( کمتر ) و مشابه دیزاینر آن باید به مقدار زیاد تهیه شود بنابرین اگر در نگهداری ی بلند مدت نیاز به اطلاعات خاص داشتید مطلع کنید حقیر را تا به تفسیر و تفصیل عرایضی تقدیم کنم انشاله اگر عمری بود .

اگر عطر امضای خود را یافتید بلطف خدا یادتان باشد : از نان شب واجب تر است !! بدون هراس هزینه کنید برای او و سپس بازده " او " را به تلافی ، به نظاره و تفکر بنشینید !

موفق باشید انشاله خواهر نازنین من و بار دگر از اهداء آن حال نازنین بر من سپاسگزارم

لطف شما بسیار است

من یک دختر خانم ۲۵ ساله هستم عاشق رایحه های گلی(به نظر من خانم ها باید بوی گل بدهند گل یاس و پیچ امین الدوله)

طبع معتدل 

تازگی ها بعد از تست لالیک له پرفیوم متوجه شدم علاوه بر یاس رایحه ی وانیل هم برای من بسیار لذت بخشه بعد یادم اومد که خوشبو کننده ای که همیشه برای خونه ام میخرم رایحه وانیلی داره.(متاسفانه بازخوردی خوبی از اطرافیان نگرفتم)

اما در عطر هایی که تست کردم عاشق و دلباخته ی لالیک له امور شدم قطعا برای مصرف خودم تو خونه تهیه ش میکنم.

بعد از اون زِن شیسیدو که به معنای واقعی کلمه هوش از سرم برد

تصمیم گرفتم برم سراغ تست کریستال های ورساچه و نینا ریچی ها..

به قول شما جوینده یابنده است بالاخره روزی من هم عطر امضای خودم رو پیدا میکنم :)

جناب سخی به تازگی خانم مهندس معمار شده ام قول میدهم با اولین درامدم عطر نیش بخرم  :)

ببخشید زیاد صحبت کردم امیدوارم سرتان را به درد نیاورده باشم.

تشکر از شما استاد بزرگوار 

[EDITED] 1402/10/08 11:34
شبنم شبنم
1402/10/07

.

[EDITED] 1402/10/08 11:34
در پاسخ به شبنم :

آقای سخی عزیز 

من بعد از خواندن نظر شما برای عطر اکلت و زن شیسیدو شیفته ی ذوق هنری،شیفته ی ارزشی که برای خانم ها قائلید و شیفته ی روح لطیف شما..

طوری که از نظرات شما اسکرین شات گرفتم و برای همسرم ارسال کردم تا بخونه تشبیه زیبای شما رو از یک خانم،برای خواهر کوچکترم گفتم آقایی هست که عطر بازی نمیکند عشق بازی میکند با عطر ها..

مخلص کلام همیشه ما لذت بردیم و لبخند به لبمان آمد از کلام زیبای شما اینبار شما..

خواهر عزیز و بزرگوار ام

مرد اگر از وادی ی عقل بگذرد و قدم در وادی ی هوش نهد ( که این کار از هر کس نشاید که هم استعداد خواهد و هم اشتیاق ) آنوقت به اسرار خلقت ( تا حدود توان خود در مطالعه و اندیشه ) مسلط شود و سپس دریابد که زن یعنی چه و زنان چگونه مخلوقی اند !

از سویی اندیشه ها کنند در باب رفتار و گفتار خدا با زنان و در خصوص ایشان !

شناخت زنان کار ساده ای نیست ( جهان در تصرف دو نیرو است در تضاد ، و یکی ازین دو نمیخواهد این سِر بزرگ ( زن و اندیشه در خلقت او ) فاش شود و تلاش ها کند در انحرتف اندیشه ی دیگران و حتی خود ِ زنان !

بسیاری از زنان ، خود بی خبر اند ازین اسرار !

شارژ گوشی ام رو به پایان است با تاسف !

فقط همین بگویم که زن بودن افتخاریست بزرگ !

که از سوی خالق بر ایشان الحاق گشته !

مردان بزرگ اولا از سوی زنان بزرگ تربیت گشته اند و سپس از سوی زنانی بزرگ همراهی و حمایت .

و زنان از سوی خدا استعدادی دارند که مردان فاقد اویند چرا که مسئول فرزندان اند در قانون بقا و حتی خود یا بی خبر اند یا مشکوک اند یا نمیدانند چگونه اینگونه میشود و آن این است :

آینده را درست تر حدس زنند !

مردی که زنی هوشیار را در کنار و طرف مشاوره ی خود داشته باشد و نظر او را مد نظر قرار دهد :

موفق تر است از دیگر !

این در حالی ست که معمولا نظرات ایشان دور از واقع جلوه کند !

اما عجب اینکه :

واقع شود !!

نیم عمر من به تحقیق در خصوص ایشان گذشت و زنانی بزرگ در تربیت من موثر بودند !

درودها بر شما

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟