شهرزاد.ق شهرزاد.ق
14
1402/09/26

استفاده عطر زنانه برای آقایان

سلام خدمت همه عزیزان 

بنظر شما استفاده از بعضی عطرهای زنانه برای آقایان ایرادی داره از لحاظ وجهه اجتماعی؟

پدر بنده بشدت حساس هستن و خیلی سریع از عطرهای مردانه سردرد و دچار حالت تهوع میشن. اما گاهی متوجه میشم که از عطرهای من استفاده می کنن :) . این نشون میده با عطرهای زنانه راحت هستن. جدیدا به عطر زارا ارکید خیلی علاقمند شدن که از نظرم شاید بتونه براشون قابل استفاده باشه چون خنک و کمی مرکباتی هم هست . ممنون میشم نظراتتون رو در این مورد بفرمایید. 

وقتی برای اولین بار عطر ها تولید شدند فقط مختص خانم ها بودند و خانم ها استفاده می‌کردند، و عرف جامعه این بود که آقایون در پوشش خود عطر استفاده نمی‌کردند. بعد ها کمپانی های تولید کننده عطر برای مارکتینگ اومدن و عطر های با برچسب مختص آقایون تولید کردن که این تابو شکسته بشه و بتونن همه مردم و هر دونوع جنسیت رو برای فروش پوشش بدن و این شد که تو عطر ها تفکیک قابل شدند.

اما در کل هیچ مرزی بین مردونه بودن و زنونه بودن نیست و این فقط سلیقه شما و هر شخص دیگه ای هستش ، بسیاری از برند های مهم دنیا تو عطر سازی تمام عطر هاشون رو فارغ از هر نوت یا آکوردی با لیبل یونیسکس ارائه میکنن .

در خصوص شما اینم عرض کنم که خیلی عطر های مردونه ای هستن که روایح خیلی سبک دارن و مشکلی برای عزیزان اطرافتون ایجاد نمیکنن ،

حتما کار های برند های زیر رو دنبال کنید و از استشمامشون لذت ببرید

Acqua di parma 

Jo malone 

Diptyque 

Penhaligon's 

Atelie cologne

و .....

در پاسخ به کامبیز سخی :

سرکار خانم شهرزاد

سلام

آیا مطلع هستید چند دهه ی قبل ( که زنان و مردان مقیدتر بودند در انتخاب متعلقاتی که عرف و قانون برای ایشان توصیف و تعریف کرده بود ) رنگ صورتی مختص مردان و رنگ آبی مختص زنان بوده است ؟؟

این تازه در سالهایی بوده که زنان و مردان در استفاده از دارایی های خود متعصب بوده اند !

امروزه دیگر اینطور نیست و اتفاقا این صحیح است .

قبلا نیز گفته ام : شما نمیتوانید انسانی را پیدا کنید که صد در صد زن یا مرد باشد !

این نسبت ( زنی یت و مردی یت ) در هر انسان گوناگون است . تمامی ی مردان درصدی زنی یت در خود دارند و تمامی ی زنان درصدی نری یت . این درصدها در هر انسان کم و زیاد میشود .

عطر حتی از پوشاک هم اسپرت تر است .

من خودم در منزل تنها از عطور زنانه استفاده میکنم و ازین روایح هست که لذت وافر میبرم لیک بیرون از منزل عطرهای مردانه میپوشم .

یا مردانه های تام را با برخی زنانه ها لیر میکنم تا یونی شوند .

بسیاری از عطور ، روایحی یونی دارند یعنی جهت استفاده ی هم زنان و هم مردان خلق شده اند . برای پدر محترمتان که بی شک اهل دل و رحیم دل و سخی طبع اند این گونه روایح مناسب تر اند که خیلی راحت میتوانید سلیقه ی ایشان را در گروه بندی و دسته جات عطور بیابید و تهیه کنید .

حال : برخی عطور کاملا و تماما مختص زنان اند .

مثل ژادور از برند دیور . دیور عطرهای مختص زنان و مردان بسیار دارد . یعنی روایح دیور مشدد است ! تشدید دارند در رایحه ، و گروهبندی ی روایح زنان و مردان با قید تشدید مخلوق شده اند .

بسیاری از زنان عطرهای مردانه میپوشند لیک پوشیدن عطور مشدد مردانه بر ایشان زیبا نیست و تاثیری معکوس مینهد بر مخاطب . یعنی مخاطب میفهمد که یک چیزی سر جای اش نیست !

یک مرد اگر ژادور بپوشد میتواند تا مرحله ی تمسخر پیش رود از دید مخاطب ( چه مرد باشد مخاطب چه زن )

امروزه برندهای نامی ، بهترین روایح خود را بصورت یونی ( زنانه مردانه مشترک ) میسازند تا بیشترین سهم را از بازار بگیرند . پس :

اولا عطر برای پدر محترم شما بسیار است .

دوم ، به قواعد و قوانین تعریفی ی مد ، اهمیت مطلق قائل نباشید !

چند سال پیش رفتم در زیرزمین منزل یک گونی ی بزرگ کراوات پیدا کردم که پدرم گذاشته بود چون به قول خودش از مد افتاده بودند و بجای آنها کراوات های باریک و نیمه باریک جدید خریده بود که من از آنها متنفرم و حتی یک بار هم نپوشیده ام . آوردم بالا دیدم اولا همگی نو اند و دیگر اینکه همگی ابریشمی و ساخت فرانسه ، ایتالیا ، امریکا و انگلستان بودند . چند تایش را مدتی پیش بردم بهترین بوتیک اصفهان در دروازه شیراز که سالها پیش بهترین مشتری اش بودم . گفت : اینها قیمت ندارند !! اول فکر کردم منظورش این است که ارزش ندارند ! سپس گفت : قیمت را شما باید بگویید ! اینها گنجی بی تکرار اند . حتی یک عدد از اینها امروز تولید نمیشود چون باید صد میلیون تومان قیمت بخورد ! ابریشم خالص اند و توجیه اقتصادی ندارند امروزه ! الان همین مدل دوباره مد شده لیک این جنس نه ! یکی از ده تایی که نمونه برده بودم را با کلی خواهش برداشت و گفت بجایش ده تا کراوات به انتخاب خودت بردار !

بنابرین در قید و بند مد نباشید .

من بارها عطرهایی زنانه را مثل اکلت یا زن یا استایل و ... پوشیده ام بیرون از منزل . لیک یک یا دو افشانه از عطری دیگر بر آن لیر کرده ام تا رایحه ای مردانه پدید آورم . اتفاقا ناب ترین ، خالص ترین ، زیباترین و بهترین نت ها را عطاران در عطرهای زنانه به کار میگیرند . خصوص گل ها و شکوفه ها !

بگزارید پدر راحت باشند لیک شما که از اهالی ی عطور و از اعضاء خانواده ی بزرگ ، دقیق ، محقق و بادانش عطرافشان اید این انتخاب را کنترل کنید و در صورت لزوم تغییراتی ریز در رایحه ایجاد کنید از طریق لیر کردن و اگر تجربه ای بیش دارید از طریق ادغام !

بر پدر شادی بسازید از دو طریق : شادی و معطریت خود و دیگر از طریق دانش عطربازی :)

موفق باشید انشاله

سپاسگزارم چناب سخی بزرگوار که وقت گذاشتید و انقدر  دقیق و به حوصله دیدگاهتون رو نوشتید

نوشتار شما، خودش یک عطر منحصربفرد هست بنظرم. چقدر لذت بردم از خواندن تک تک کلمات شما 🙏🌷

در پاسخ به شکیبا :

شاید عطرهاش  خیلی تند و مصنوعیه. عطرهای مردانه ملایم زیاد  هست. مخصوصا گلدار و میوه ای

عطرهای یونیس.ک.س  زیادی  هم هستن  که میتونن  راضیش کنن.

ممنون میشم اگر پیشنهادی از این دست دارید بفرمایید 🙏🌷

در پاسخ به بهزاد معصوم نژاد :

وقتی برای اولین بار عطر ها تولید شدند فقط مختص خانم ها بودند و خانم ها استفاده می‌کردند، و عرف جامعه این بود که آقایون در پوشش خود عطر استفاده نمی‌کردند. بعد ها کمپانی های تولید کننده عطر برای مارکتینگ اومدن و عطر های با برچسب مختص آقایون تولید کردن که این تابو شکسته بشه و بتونن همه مردم و هر دونوع جنسیت رو برای فروش پوشش بدن و این شد که تو عطر ها تفکیک قابل شدند.

اما در کل هیچ مرزی بین مردونه بودن و زنونه بودن نیست و این فقط سلیقه شما و هر شخص دیگه ای هستش ، بسیاری از برند های مهم دنیا تو عطر سازی تمام عطر هاشون رو فارغ از هر نوت یا آکوردی با لیبل یونیسکس ارائه میکنن .

در خصوص شما اینم عرض کنم که خیلی عطر های مردونه ای هستن که روایح خیلی سبک دارن و مشکلی برای عزیزان اطرافتون ایجاد نمیکنن ،

حتما کار های برند های زیر رو دنبال کنید و از استشمامشون لذت ببرید

Acqua di parma 

Jo malone 

Diptyque 

Penhaligon's 

Atelie cologne

و .....

سپاسگزارم که دیدگاهتون رو نوشتید و چقدر محبت کردید که چند پیشنهاد هم ضمیمه کردید 🙏🌷

آخرین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟