Zabihi68 Zabihi68
14
1399/11/25

ایا دنیای نیش فراتر ازین هم میره???!

دنیای عطرای نیش فرصتی به عطربازا داد که بتونن روایح خاص و خارج از تصور رو امتحان کنن.موضوعی که یه مقدار ذهنمو مشغول کرد اینه که ایا رایحه ای وجود داره که این برندها نزده باشن.مثلا در گروه بویای انیمالیک کارایی مثه (لویی مازولاری،عقاب پیروزی رنس،هاردلدر ال ام)یا در گروه بویایی جنسی(اسمش مندراوردی بود) مثه سمینالیس و سکرشنز مگنفیکز.گروه خاکی مثل فیگمنت و گروهای دیگه..

چیزی که هست اینه که در ژانرهای مختلف بدبوترینشون(خاصترینشون)وجود داره ودیگه اون برند یا برند دیگه نمیتونه تو گروه بویایی مدنظرش خاصترینشو بسازه با وجود عطرایی که نام بردم. مگر اینکه یه گروه بویایی جدید مثلا بوی م د ف و ع انسانی،بوجود بیاد که برندها بتونن روایح جدید خلق کنن.

برای خود من که عاشق روایح انیمالیکم احساس میکنم کارایی که نام بردم دیگه ته روایح انیمالیکن هستن و رو دستشون کار بهتر و خاصتری نمیتونه بیاد اگرم بیاد با تغییرات جزیی.

حالا سوالم اینه که دیگه عطربازی واسه ادما معنی داره یا نه???

In The Dark In The Dark
1399/11/26
در پاسخ به Zabihi68 :

In the dark بنظرم در وهله اول مهمترین چیز تو انتخاب عطر رایحه و بو هست و اگر رایحشو دوس نداشته باشم میزارمش کنار و درمرحله بعد پرفورمنس که حالا میخاد پخشو موندگاری باشه یا بقول شما تغییر نتها و تنظیم بقول اهل موسیقیها.

بین انتخاب چندین عطر در یک تم بویایی بنظرم حرف شما کاملا درسته و انتخاب باید براساس اجرای کار باشه ولی بین انتخاب گروهای مختلف سعی میکنیم اول رایحه ای که دوست داریم انتخاب کنیم بعد سراغ اجرا میریم..

مثلا ما درموسیقی باید ببینیم به چه سبکی علاقه داریم بعد ازبین خواننده های اون سبک یکیوانتخاب کنیم و بهش گوش بدیم.

از دید باز شما کمال تشکر رو دارم.

بله حرفتون صحیحه ... ممنون که حوصله به خرج دادید و خوندید، به هر حال دنیای عجیبیه عطربازی، شاید بشه گفت باتلاق عجیبیه اصلا!

آرامیس آرامیس
1401/11/14

بله هنوز هم احتمال آثار عجیب و غریب هست شاید امواج شاید تام فورد حتی یک برند دیزاینری معمولی تر هم ممکنه رایحه جدیدی ابداع کنن همینطور که تیری موگلر سالها قبل وومنیتی رو ساخت بوی نمک و خاویار و انجیر ! کی فکرشو میکرد روزی عطری بوی ماهی بده  و از قضا جزو پرطرفدارترینها باشه 

Zabihi68 Zabihi68
1401/11/15
در پاسخ به آرامیس :

بله هنوز هم احتمال آثار عجیب و غریب هست شاید امواج شاید تام فورد حتی یک برند دیزاینری معمولی تر هم ممکنه رایحه جدیدی ابداع کنن همینطور که تیری موگلر سالها قبل وومنیتی رو ساخت بوی نمک و خاویار و انجیر ! کی فکرشو میکرد روزی عطری بوی ماهی بده  و از قضا جزو پرطرفدارترینها باشه 

درود سرکار خانوم ارامیس

در تایید فرمایشات شما،کما اینکه تو این دو سالی که از این پرسشم میگذره چه روایح خاص و نابی تولید شده.

ایندی نیش ها واقعا پا رو فراتر گذاشتن و روایحی که نزدیکترین بو رو به عناصر موجود در طبیعت میدنو،با جزییات کامل خلق کردن.

ممنون از به اشتراک گذاشتن نظرتون🙏

سلام جناب ذبیحی، من در عطر چیزی بلد نیستم ، اما در فیلم و عکاسی تا حدودی کمی از اماتور جلوتر رفتم، چیزی که من برداشت کردم اینکه دنیای مارکت و تجارت ته ندارد! در هر حیطه ای!یعنی شرکت ها نمی نشینند بگویند خوب تمام شد فعلا به تهش رسیدیم همین قبلیها رو بزنیم تا چیز خارق العاده جدیدی کشف بشه، حتی اگر چیز جدیدی برای عرضه نداشته باشند خودشان نیاز سازی می کنند! و فاکتور هایی را که اکر کمی از دور به انها نگاه کنیم انچنان مهم نیستند را چنان بولد می کنندکه خود ما مصرف کننده معتاد ارتقای ان فاکتور می شویم!  مثلا مقوله ای که تا چند سال پیش اصلا فاکتور خرید دوربین عکاسی،عطر گوشی موبایل ... نبوده حالا شده جزو چیز هایی که خودمان دائم دنبال ارتقای انیم! به عنوان یک مهندس الکترونیک با اطمینان به شما می گویم در پانزده سال اخیر بعد از اضافه شدن بلوتوث و وایر لس هیچ اتفاق خارق العاده ای در دنیای موبایل و دوربین عکاسی رخ نداده جز ارتقا های میلیمتری، قطعا روزی می اید که ما مشکل تمام شدن شارژ را نداشته باشیم و کار ما با یک لنز چشمی بجای این پاره اجر ها حل شود و ان روز هم دیر نیست ولی هنوز به ان نرسیدیم!، ولی از جوانان عاشق تکنولوژی بپرسیدسامسونگ گلکسی اس ۲۲ بهتر است یا ایفون ۱۴، جنگی در میگیرد که بیا و ببین!مگا پیکسل و هسته و گیگ و تراکم پیکسل است که به رخ کشیده می شود ولی نیاز های اکثر ان ها با یک گوشی با یک هشتم قیمت به خوبی انجام می شود! عطر هم همین است بقیه چیز ها هم همین، 

آخرین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟