سوال ذهن و عطر 🤔

درود بیکران دوستان عزیز 

تا حالا شده ذهنتون رایحه عطری رو بازسازی کنه در حالی که اون عطر استفاده نکردین بوی عطر رو برای لحظه ایی حس کنید برای خودم چندین بار پیش اومده اولش فکر میکردم عطر نشتی کرده ولی اینجور نبود بعدش فکر کردم شاید بخاطر علاقه زیاد به عطری خاصه ولی اینم نبود به خاطر اینکه عطرایی که در ذهنم زنده میشن که ساخطار رایحشون خاصه مثل👇

The Tragedy of Lord George #پنهالیگونز تراژدی آف لرد جورج The Tragedy of Lord George بارها ذهنم رایحشو بازسازی کرد حس میکنم بخاطر کاراکتر و ظرافتی که در ساختارش هست 

Oud & Oud #کارتیر عود اند عود Oud & Oud 

500 Years #اتات لیبره د اورنج 500 یرز 500 Years 

شخصا فکر میکنم بخاطر نتهای بوزی باشه چون انگار این نت جادو میکنه مخصوصا در عطرهایی که کیفیت خوبی دارن 

شهرزاد شهرزاد
1402/08/07

منظورتون اینه که زمانی که عطر جلوتون نیست بوش رو حس کنید؟ مثلا چشم هاتون رو ببندید و در ذهنتون بوهای مختلف رو کاملا حس کنید؟ برای من چند بار پیش اومده این قضیه. و هر بار خودم شوکه شدم. ولی عطرهایی بوده که یا خودم دارمشون یا قبلا داشتم. یعنی عطری که تا به حال بو نکرده بوده باشم نبوده. 

درود جناب علوانی عزیز

بله پیش آمده؛ مدت زمان زیادی میشه که از ذهنم بوی عطر عروس‌های دهه شصت و هفتاد میگذره اما نه اسمش رو میدونم و نه در ۲۰ سال گذشته به مشامم خورده

فقط یادمه طبق رسم و رسومات وقتی چمدان عروس رو باز می‌کردند این رایحه رو می‌شنیدم و هنوزم توی ذهنم هست و شده یک علامت سوال بزرگ که این چه عطری بوده و آیا هنوزم میشه پیداش کرد یا نه؟!

(یکی به دادم برسه منو نجات بده 😅)

ماری ماری
1402/08/07

واسه من هم پیش اومده که اسم عطری رو خوندم و رایحه‌ش رو ی لحظه تصور کردم. فیلم پرفیوم رو هم که میدیدم سکانسی که شخصیت قاتل عطر میزنه و بقیه مدهوش میشن بوش رو کاملا حس کردم 😊

در پاسخ به شهرزاد :

منظورتون اینه که زمانی که عطر جلوتون نیست بوش رو حس کنید؟ مثلا چشم هاتون رو ببندید و در ذهنتون بوهای مختلف رو کاملا حس کنید؟ برای من چند بار پیش اومده این قضیه. و هر بار خودم شوکه شدم. ولی عطرهایی بوده که یا خودم دارمشون یا قبلا داشتم. یعنی عطری که تا به حال بو نکرده بوده باشم نبوده. 

درود بانو شهرزاد 

بله لحظه ایی که کاره خاصی انجام نمیدم مثل زمانی که کتابی میخونم یا کارم انجام تو خونه برای لحظه ایی انگار کسی که عطر زده از کنارم رد شده و رایحش حس میکنم 

فکر میکنم قدرت تاثییر گذاری روایح خیلی بشتر از طعم ها باشه چون وقتی ثبت و ضبط میشه ذهن میتونه باز طراحیش کنه بدون اینکه اون رایحه استفاده شده باشه در حالی که با فکر کردن به یک غذا ذهن به اون صورت نمیتونه جزئیات بازسازی کنه عجیبتر اینجاس که رایحه حتی پیچیدگیش از خوراک بیشتر اینم جالبه که ذهن چه قدرت و توانایی داره و دنیای روایح چقدر پیچیدست  

مهسا مهسا
1402/08/08
در پاسخ به نازی جاوید :

درود جناب علوانی عزیز

بله پیش آمده؛ مدت زمان زیادی میشه که از ذهنم بوی عطر عروس‌های دهه شصت و هفتاد میگذره اما نه اسمش رو میدونم و نه در ۲۰ سال گذشته به مشامم خورده

فقط یادمه طبق رسم و رسومات وقتی چمدان عروس رو باز می‌کردند این رایحه رو می‌شنیدم و هنوزم توی ذهنم هست و شده یک علامت سوال بزرگ که این چه عطری بوده و آیا هنوزم میشه پیداش کرد یا نه؟!

(یکی به دادم برسه منو نجات بده 😅)

سلام دوست عزیز عطر نارسیسو رودریگز رژ به من این حس و حال و میده

همچنین نارسیسو پودر

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟