ماری ماری
8
1402/08/05

عطر امضا

درود به دوستان عطرباز و عطرشناس. ی مسئله‌ای درمورد عطر امضا برام سواله. اصولا عطر امضا برا موقعیتهای خاصی تعریف شده؟ منظورم اینه مثلا عطر امضای شخص میشه اونی که توی مهمونیها میزنه و دوستان و فامیل اون فرد رو با اون رایحه میشناسن؟ یا اونی که بصورت روزانه استفاده میکنیم و همکارام فقط تو رو با اون میشناسن؟ چون معمولا عطری که سر کار آدم میزنه اونقدری عطر قوی‌ای نیست که رایحه‌ش فضا رو پر کنه و همه بوش رو استشمام کنن و برای انتخاب عطر امضا قوی‌بودن رایحه و پراکنش مهم هست تا بوش براحتی به بقبه برسه و این اتفاق میتونه توی مهمونی و موقعیتهای خاص بیفته. لطفا یکسری اطلاعات درمورد عطر امضا بهم میدین که بیشتر توی چه موقعیتهایی کاربرد داره؟ ممنونم

دانیال دانیال
1402/08/05

از نظر من، عطری که بیشترین تایم رو باهاش سپری میکنید.. ممکنه عطرهای بالاتری هم در مجموعه شما باشه ولی عطر امضا یک رایحه مطمئن برای بیشتر اوقات شماست... حالا ممکنه در مهمانی یا روزمره هم استفاده بشه.. چرا که نه

با سلام و ارادت خدمت شما

به زبان ساده عطر امضا اصولا عطری هستش که همه شمارو با اون بو بشناسن و وقتی اون بو و اون عطر رو استشمام کنن حتی وقتی که خود شما اونجا نباشید یا همون عطر رو شخص دیگه زده باشه ، یاد و خاطره شما براشون زنده شه ...

عطر امضا عطریه که بیشتر اوقات اونو استفاده میکنید... حتی اگه یه عطر ساده و روزمره باشه (خب هرچی باشه کنار بیشتر افراد شما اون بو رو میدید)

اصولا عطرای امضا زمان و مکان خاصی ندارن و مورد علاقه بسیار شدید خود شما هم هستش چون اگه اون عطز رو دوس نداشتین هیچوقت به طور منظم و زیاد استفاده اش نمیکردید

و نظر شخصی من ، عطر های امضا مناسب ۴ فصل باشن خیلی بهترن چون شما اکثر اوقات میتونید استفاده اش کنید و فقط برای بعضی مناسبت های خاص تغییرش بدید

امیدوارم توضیحات مفید واقع شده باشه ، موفق باشید...

سلام و عرض ادب ماری خانوم گرامی

عطر امضا ماهیت و مفهوم دقیقش درواقع به عطری اطلاق میشه که بازتاب شخصیت و ابعاد وجودی شماست ، عطری که مفهوم خودتون ، اخلاقیات ، روحیات وسبک و شعار زندگیتون رو داخلش دیدید و با هربار با بوییدنش انگار روح خودتونو استشمام کردید عطر امضای شما گفته میشه ، ممکنه از عطر های دیگه هم استفاده کنید اما بیشترین دفعات و خاص ترین جاها این عطر رو میپوشید و دیگران با این بو شمارو بیاد بیارن.

عمیق تر بخام بشم در واقع هرکدوم ما سرشت و وجودمون تطابق بیشتری با هریک از عناصر این کره خاکی داره ، یکی از خاکه ، یکی از آتشه ، دیگری آب و یکی باد و...... (طبق مفاهیم ادیان آسیای شرقی و هندو ها )

برای همینه هرکدوممون گاهی چنان شیفته عطری میشیم که تا آخر عمر ولش نمیکنیم و میکنیمش عطر امضا ، امضای روح و وجودمون روی این کره خاکی... یه کاوش زیبا تو دنیای روایح که درواقع دنبال خودمون داریم میگردیم.

براتون لحظه پیدا شدن این امضا رو پیدا میکنم🌷

ماری ماری
1402/08/07
در پاسخ به دانیال :

از نظر من، عطری که بیشترین تایم رو باهاش سپری میکنید.. ممکنه عطرهای بالاتری هم در مجموعه شما باشه ولی عطر امضا یک رایحه مطمئن برای بیشتر اوقات شماست... حالا ممکنه در مهمانی یا روزمره هم استفاده بشه.. چرا که نه

بنظرم عطر مهمونی باید با سر کار فرق کنه با این حساب میشه پس دوتا عطر امضا داشت؟ 🤔

ماری ماری
1402/08/07
در پاسخ به متین جعفری :

با سلام و ارادت خدمت شما

به زبان ساده عطر امضا اصولا عطری هستش که همه شمارو با اون بو بشناسن و وقتی اون بو و اون عطر رو استشمام کنن حتی وقتی که خود شما اونجا نباشید یا همون عطر رو شخص دیگه زده باشه ، یاد و خاطره شما براشون زنده شه ...

عطر امضا عطریه که بیشتر اوقات اونو استفاده میکنید... حتی اگه یه عطر ساده و روزمره باشه (خب هرچی باشه کنار بیشتر افراد شما اون بو رو میدید)

اصولا عطرای امضا زمان و مکان خاصی ندارن و مورد علاقه بسیار شدید خود شما هم هستش چون اگه اون عطز رو دوس نداشتین هیچوقت به طور منظم و زیاد استفاده اش نمیکردید

و نظر شخصی من ، عطر های امضا مناسب ۴ فصل باشن خیلی بهترن چون شما اکثر اوقات میتونید استفاده اش کنید و فقط برای بعضی مناسبت های خاص تغییرش بدید

امیدوارم توضیحات مفید واقع شده باشه ، موفق باشید...

ممنونم از پاسختون. آره عطر معتدل و چهارفصل بنظرم انتخاب بهتریه ولی سختتر

ماری ماری
1402/08/07
در پاسخ به امیرعلی نجاتی :

سلام و عرض ادب ماری خانوم گرامی

عطر امضا ماهیت و مفهوم دقیقش درواقع به عطری اطلاق میشه که بازتاب شخصیت و ابعاد وجودی شماست ، عطری که مفهوم خودتون ، اخلاقیات ، روحیات وسبک و شعار زندگیتون رو داخلش دیدید و با هربار با بوییدنش انگار روح خودتونو استشمام کردید عطر امضای شما گفته میشه ، ممکنه از عطر های دیگه هم استفاده کنید اما بیشترین دفعات و خاص ترین جاها این عطر رو میپوشید و دیگران با این بو شمارو بیاد بیارن.

عمیق تر بخام بشم در واقع هرکدوم ما سرشت و وجودمون تطابق بیشتری با هریک از عناصر این کره خاکی داره ، یکی از خاکه ، یکی از آتشه ، دیگری آب و یکی باد و...... (طبق مفاهیم ادیان آسیای شرقی و هندو ها )

برای همینه هرکدوممون گاهی چنان شیفته عطری میشیم که تا آخر عمر ولش نمیکنیم و میکنیمش عطر امضا ، امضای روح و وجودمون روی این کره خاکی... یه کاوش زیبا تو دنیای روایح که درواقع دنبال خودمون داریم میگردیم.

براتون لحظه پیدا شدن این امضا رو پیدا میکنم🌷

ممنونم از پاسخ و راهنماییتون. مرسی از دعای قشنگتون چون انتخاب عطر امضا واقعا کار سختیه. دقیقا همینطوره که گفتین. عطر باید بیانگر شخصیت و روحیات شخص باشه 

شهرزاد شهرزاد
1402/08/09

عطر امضا به نظر من عطری نیست که بیشتر از همه استفاده اش کنید بلکه عطری هست که بیشتر از همه نشانگر خودِ خود شماست. و بخشی از هویت شما رو تشکیل میده. عطر امضای من هیپنوتیک پویزن دیور هست که ممکنه خیلی دیر به دیر ازش استفاده کنم. اما متوجه شدم که عطرهایی که بیش از همه عاشقشون میشم یه رگه ای از هیپنوتیک پویزن دارند. 

درود

در مورد عطر امضا

همانطور که دوستان اشاره کردن

عطری است که مورد پسند خودتان باشد،

حالا یک مقوله دیگه ای هست

و اون اینکه به نظر خودم به جای عطر امضا 

رایحه امضا داشته باشیم،

مثلا خودم ادکلن امضا در قسمت مربوطه در 

عطرافشان زدم تیری موگلر آنجل مردانه، 

خب من که همیشه این عطر ندارم که بزنم،

ولی روایح نزدیک به ادکلن مورد نظر انتخابمه،

دوستان من و یا دورو وَریا،همه میدونن،در پاییز و زمستان