وطن دوست وطن دوست
10
1402/06/28

عطر بهارنارنج

سلام
دوستان لطف کنید راهنمایی بفرمایید، یک ادوکلون یا عطر میخام با اسانس بهارنارنج حداقل نصف روز ماندگاری داشته باشه
متشکرم

sinash sinash
1402/06/28

فلورنارکوتیک که هم مناسب آقا و هم مناسب خانمه

سپاس

سپاس

سپاس

😁

شهرزاد شهرزاد
1402/06/29

نمیدونم منظور دوستان از این معرفی ها چی هست. ولی عطر بهارنارنج اگر داشته باشیم احتمالا باید ایرانی باشه. بهارنارنج رو من فقط در ایران دیدم. بعید میدونم جاهای زیادی در دنیا بشه درخت نارنج پیدا کرد. دوستان احتمالا دارن عطرهای شکوفه پرتقال یا پرتقال تلخ معرفی میکنند بهتون. که فرق میکنه. برند ایرانی «نامی صنعتی» یک عطر بهارنارنج داره که من یک بار سرسری بو کردم و روح نواز نبود. اساسا یکی از افسوسهای من همیشه این هست که چرا شرکتها عطرسازی ایرانی به جای کپی کارهای غربی از چنین نت خاص و یونیکی استفاده نمیکنند. 

ولی اگر منظورتون نت شکوفه پرتقال هست این عطر خیلی خوبه:

Ellie Saab, Le parfum 

دانیال دانیال
1402/06/29
در پاسخ به شهرزاد :

نمیدونم منظور دوستان از این معرفی ها چی هست. ولی عطر بهارنارنج اگر داشته باشیم احتمالا باید ایرانی باشه. بهارنارنج رو من فقط در ایران دیدم. بعید میدونم جاهای زیادی در دنیا بشه درخت نارنج پیدا کرد. دوستان احتمالا دارن عطرهای شکوفه پرتقال یا پرتقال تلخ معرفی میکنند بهتون. که فرق میکنه. برند ایرانی «نامی صنعتی» یک عطر بهارنارنج داره که من یک بار سرسری بو کردم و روح نواز نبود. اساسا یکی از افسوسهای من همیشه این هست که چرا شرکتها عطرسازی ایرانی به جای کپی کارهای غربی از چنین نت خاص و یونیکی استفاده نمیکنند. 

ولی اگر منظورتون نت شکوفه پرتقال هست این عطر خیلی خوبه:

Ellie Saab, Le parfum 

دوستان منظور رو درست رسوندند... "نزولی" به "شکوفه نارنج" گفته میشه

دانیال دانیال
1402/06/29

روغن نرولی یک اسانس تولید شده از شکوفه نارنج است. رایحه آن شیرین، عسلی و تا حدی فلزی با وجوهی سبز و تند است. عصاره به میزان زیادی در عطرسازی استفاده می‌شود."

مهرداد مهرداد
1402/06/29

در حال حاضر عطری که حداقل نصف روز بمونه یا پخش داشته باشه 

اونم با محوریت نرولی من ندیدم ،شاید دوستان بشناسن

ولی بخام عطری با همچین فضایی معرفی کنم ؛ من "وود نرولی" بولگاری و "سنچری " و "آیکون" از دانهیل رو تست داشتم

شفافیت ،خوش ساختی و گز گزی نرولی رو  "دانهیل سنچری" خیلی خوب در آورده بود

شهرزاد شهرزاد
1402/06/31
در پاسخ به دانیال :

بله حق با شماست ظاهرا bitter orange دقیقا همون نارنج ترجمه میشه. این رایحه neroli تو عطرها همیشه یه کم تلخ و ناخوشایند بوده برای من. فاصله داشته با بوی بهار نارنجی که اردیبهشت توی شیراز یا بابل پر میشه تو کوچه ها. 

دانیال دانیال
1402/07/01
در پاسخ به شهرزاد :

بله حق با شماست ظاهرا bitter orange دقیقا همون نارنج ترجمه میشه. این رایحه neroli تو عطرها همیشه یه کم تلخ و ناخوشایند بوده برای من. فاصله داشته با بوی بهار نارنجی که اردیبهشت توی شیراز یا بابل پر میشه تو کوچه ها. 

شیراز و بابل رو اطلاعی ندارم ... ولی برند هایی مثل گرلن مزارعی در شمال آفریقا دارند و بصورت طبیعی برداشت میکنند

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟