دهاتی ام دهاتی ام
4
1401/11/05

درخواست راهنمایی برای یک اماتور

سلام، اینجا رو تصادفی پیدا کردم و از خوندن توضیحات دوستان درباره روایح ها لذت بردم، عطرباز نیستم! عاشق بو های از جنس طبیعت مخصوصا اون هایی که یاد اور زادگاهم که شهر کوچک کوهپایه ای و سردسیر هست هستم، از روایح عامه پسندی مثل زعفران و گل رز(محمدی خودمون !توضیح اینکه اون عطر گلستان گل محمدی در نسیم قبل از طلوع آفتاب اردیبهشت که با بوی خاک نم دار رو جایی و در عطری هنوز پیدا نکردم) که در محل ما کاشت میشه تا بو های عجیبی مثل آویشن یا ریواسی که در هوای اردیبهشتی کوهستان تازه از بوته جدا شده! و عاشق بوی میوه های ترش و یا خاک و سنگی که تازه بارون خورده، اگر دوستان و اساتید کاری رو میشناسن تو این جور روایح لطف کنن معرفی کنن، نکته دوم بعضی از وقت ها کسی عطری پوشیده و یا ردی از بوش بجا مونده که منو مست میکنه، وقتی پیگیر میشم و اون رو تهیه میکنم اصلا اون لذت رو نمی برم و بعد چند دقیقه ازش زده میشم دلیل چیه؟! نکته اخر سمپل سدرات بویز رو گرفتم برای استفاده روزانه در محل کار که محیط اداری هست، ایا مناسب هست یانه عاشق نت های اولیه اش هستم ولی بعد یه ربع یع عطر معمولی میشه برای من چه عطری رو سراغ دارید که مثل شروع سدرات بویز؟

حامدبی حامدبی
1401/11/06

Chic Shaik No 70 #چیک شیخ نو 70 (شماره 70) Chic Shaik No 70  بوی بوته و خاک بارون خورده رو میده که امیدوارم عاشقش میشی یعنی یه بوته خشک که روش گرد وخاک خورده و قطره های اول بارون بهش میخوره یه بویی بلند میشه همچین بویی میده. 

حامدبی حامدبی
1401/11/06

Oud Essentiel #گرلن عود اسنشیال Oud Essentiel 

بوی رز و عود و بوی کلاسیک و خوبی میده که تکراری هم نیست رد بوی عالی داره بوی خاصی میده که حس میکنید جایی بوش به مشاماون خورده ولی نمیدونستید این عطره

در پاسخ به حامدبی :

Chic Shaik No 70 #چیک شیخ نو 70 (شماره 70) Chic Shaik No 70  بوی بوته و خاک بارون خورده رو میده که امیدوارم عاشقش میشی یعنی یه بوته خشک که روش گرد وخاک خورده و قطره های اول بارون بهش میخوره یه بویی بلند میشه همچین بویی میده. 

سلام و ارادت،،خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی شما، از الان دنبال تستر یا دستریز میرم

در پاسخ به حامدبی :

Oud Essentiel #گرلن عود اسنشیال Oud Essentiel 

بوی رز و عود و بوی کلاسیک و خوبی میده که تکراری هم نیست رد بوی عالی داره بوی خاصی میده که حس میکنید جایی بوش به مشاماون خورده ولی نمیدونستید این عطره

تشکر میکنم از شما، من فکر می کنم نسبت به روایحی که در دسترس ما بوده از قدیم یکم گارد وجود داره، همین بازخورد حتی منفی نشون میده چقدر این رایحه توی خاطرات ما نقش داشته و همه جا بوده.حالا این که سرزمین ما مهد کاشت گل رز معطر و زعفران هست و گذشتگان ما نه به عنوان یک علم بلکه به عنوان یک  روتین و روزمره عصاره  گیری میکردند(گلاب و عرقیجات) دلیل نمیشه ما این رایحه رو چیپ و دم دستی بدونیم، شاید هم فرار ما از رایحه بخاطر استفاده لز اون توی مراسم های درگذشت عزیزانمون باشه! کاش دوستان یکبار در اردیبهشت به جایی مثل مزارع کاشت گل محمدی در کاشان و یا جاهای دیگه سفر کنند و ببینند اون چیزی که بین شیشه های دویست دلاری دنبالش می گردند و پیداش نمی کنند توی طبیعت هست

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟