عطرهایی با رایحه گیاه مَرمَرِشک یا مریم گلی لوله ای

درود و عرض ادب خدمت دوستان و اساتید محترم سایت عطر افشان.ممنون میشم منو راهنمایی کنید اگه در توانتون هست.

من عاشق بوی گیاهی هستم که به نام مرمرشک معروفه،البته اسم علمی اون مریم گلی لوله ای هست.متاسفانه تقریبا دو دهه هست که دیگه تو منطقه ما نتونستم جایی ببینم و از بوی مست کننده اش لذت ببرم.خواستم بدونم عطری وجود داره که این رایحه رو داشته باشه توی نتهاش.اسم علمیش به انگلیسی میشهsalvia microsiphon هست.

سلام.
من هم گیاه مرمرشک رو خیلی دوست دارم. گاهی اواسط خرداد میرفتم کوههای شیراز و گلهاشو میچیدم و دونه هاش رو جدا میکردم.  خود گلش خاصیت دفع حشرات داره و دونه اش هم که برای سرفه و خارش گلو معجزه میکنه اگه توی آب دا خیس بخوره.

راستش نزدیکترین گیاه بهش که توی عطرسازی استفاده میشه، clary sage هست که از همون خانواده هست. اما متاسفانه اصلا طراوت و سبزی گیاه تازه اون هم از نوعی که در ایران سبز میشه رو نداره.
عطرهای زیادی هستن که کلاری ساج توی اونها پررنگ هست مثل Buveur De Vent Les Liquides Imaginaires for women and men. اما منتاسفانه اون بوی گیاه تازه اش رو نداره. ضمنا با نوتهای زیادی ترکیب شده.

در پاسخ به One Flew Over the Cuckoo's Nest :

سلام.
من هم گیاه مرمرشک رو خیلی دوست دارم. گاهی اواسط خرداد میرفتم کوههای شیراز و گلهاشو میچیدم و دونه هاش رو جدا میکردم.  خود گلش خاصیت دفع حشرات داره و دونه اش هم که برای سرفه و خارش گلو معجزه میکنه اگه توی آب دا خیس بخوره.

راستش نزدیکترین گیاه بهش که توی عطرسازی استفاده میشه، clary sage هست که از همون خانواده هست. اما متاسفانه اصلا طراوت و سبزی گیاه تازه اون هم از نوعی که در ایران سبز میشه رو نداره.
عطرهای زیادی هستن که کلاری ساج توی اونها پررنگ هست مثل Buveur De Vent Les Liquides Imaginaires for women and men. اما منتاسفانه اون بوی گیاه تازه اش رو نداره. ضمنا با نوتهای زیادی ترکیب شده.

درود دوست عزیز.سپاس از همراهی شما.خیلی عجیبه که همچین گیاهه خوشبویی،تو هیچ عطری ازش استفاده نشده.کاش عطر سازهای ایرانی حداقل واسش آستین بالا میزدن.

در پاسخ به One Flew Over the Cuckoo's Nest :

سلام.

درود بر شما دوست گرامی.ممنون از توجهتون.خیلی عجیبه که همچین گیاهه خوشبویی،تو هیچ عطری ازش استفاده نشده.ای کاش عطر سازهای خودمون دست به کار میشدن برای کشف این گوهر نایاب و خوشبو.

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟