چرا شرکتی نه؟!

دوستان عزیزم با توجه به قیمت های نجومی عطر اورجینال بیاید منو قانع کنید چرا عطر شرکتی نخریم ؟

Shaghayegh Shaghayegh
1401/08/09

شرکتی یعنی چی دقیقا؟ منظورتون از شرکتی چیه؟

آرمان آرمان
1401/08/09

سلام عباس

چرا نه؟  شاید بشه هزار و یک دلیل اورد

ولی چند موضوع مهمتر را میتونم بگم

۱.عطر برند میخریم چون برنده

۲. عطرهای اورجینال عموما عطار دارن و با خرید کارهای اصلی به هنر احترام گذاشتیم

۳. برندها از مواد اولیه ی با کیفیت تری استفاده میکنن

۴.خیلی از شرکتی ها به راحتی قانون را دور میزنن و ممکنه از مواد اولیه بی کیفیت و آلرژی زا استفاده کنن.

۵.کیفیت مهمترین مسئله است

۶.کی مجبورمون کرده عطر بزنیم که بریم کپی و به قول شما شرکتی بخریم؟

و...

در پاسخ به آرمان :

سلام عباس

۴.خیلی از شرکتی ها به راحتی قانون را دور میزنن و ممکنه از مواد اولیه بی کیفیت و آلرژی زا استفاده کنن.

و...

سلام آرمان عزیز

به لحاظ برند من تو دنیای عطر بازی آماتورم و دلم میخواد که بوی خوبی بدم خودم و اطرافیان حال خوبی بشون دست بده حالا چه اهمیتی داره عطرمون نیش باشه یا دیزاینری یا ...

در مورد شماره دو بله منم میدونم عطاری چه هنر ظریفیه ولی چند سالیه که کمپانی های بزرگ به مشتری ها احترام نمیزارن از لحاظ مواد اولیه گرفته تا پرفورمنس کارهاشون که مصداق بارز سو استفاده  هست و البته قبول دارم هنوزم چندین لول از شرکتی ها جلوترن 

در مورد چهار موافقم 

در مورد پنج اما به چه قیمتی!!

در مورد شیش هم اخه دلم میخواد عطر بزنم 🤌😅

در پاسخ به Shaghayegh :

شرکتی یعنی چی دقیقا؟ منظورتون از شرکتی چیه؟

شرکتی یعنی کپی از عطر اورجینال اما نه صد در صد 

Perfumex Perfumex
1401/08/10

درود دوست عزیز

من حجم تقریبا قابل توجهی از کارهای شرکتی را دارم عطرهای اصلی که خریدشون توجیه بخصوصی نداره و در زمره کارهای مورد علاقه من هستش  همین شرکتیهاش کاره منو راه میندازه دیور هوم اینتنس یا کوئیوم یا لالیک بلک یا حتی بلوشنل و ده ها مورد دیگه که میتونم لیست کنم براتون عطرهایی که خرید ورژن اصلیشون برای من توجیه نداره چه بسا اصلیهاشونم دارم ولی دیگه تمدید نمیکنم مثل نماینده شنل...

امروز با افت شدید کیفیت عطرها و دزدی آشکار برندهای گرانقیمت به بهانه ایفرا و این مسائل اتفاقا خرید عطرهای شرکتی برای من قابل قبول بوده حتما عکس دسته جمعی از عطرهای شرکتیه خودمو میگزارم عطرگرام  این عطرها بعضا جایگزینهایی عالی هستند دیور هوم اینتنس ورژن۱۷ را با حداقل ۱۲۰ میل حجم باقی مونده هدیش دادم عطری که عاشقشم و در زمره سه رایحه اولی هست که من همیشه بهش علاقه مندم اما شدت ریفرموله و دزدی که ازین عطر شده جوری عصبیم میکرد که اون عطرو در شأن کلکسیونم نمیدونستم الان از برند روونا با قیمت حدود ۳۵۰ جایگزینش کردم به نسبت قیمت خیلی هم عالیه درسته که این عطرها را در کلکسیون اصلیم نمیزارم ولی قسمتی براشون تعیین کردم 

مقوله مواد سرطان زا،استفاده از آمونیاک استفاده از اسانسهای نا متعارف تقریبا مردوده اگر از برندهای معتبری مثل فراگرنس،جکوین،رووناو امثالهم استفاده کنید تا حد زیادی خیالتون راحت باشه 

من هرگز قانعتون نمیکنم عطر شرکتی نخرید با این قیمتهای گزاف خیلی عطرها ارزش خرید ندارند

Shaghayegh Shaghayegh
1401/08/10

من برداشتم از شرکتی ها میشه فرگرنس و جانوین و ارماف و ... 

چون کپی صرف حتی شرکت های بزرگ از رو دست هم کم ندارند یا حداقل بگیم الهام گرفته شده در هر صورت من نظرمو راجع به اماراتی هایی که گفتم و در اون گرید هستن میگم...

اوایل برام جذاب بودند رایحه خوش داشتند استفاده میکردم از قیمت خوبشون به نسبت راضی بودم اما یه کم که رایحه ی هرمس ها دیور ها شنل ها و ... رفت در حافظه بویایی ام بدون اینکه بفهمم چی شد هر وقت خودم یا کسی ازون عطرها میزد نمیگم رایحه بدبویی داشت نه قطعا اما کامل متوجه چیپ بودنش میشدم متوجه سینتیک بودن شدید، عدم شفافیت رایحه، و کلا انگار یه تصویر خش دار داشتم میدیدم... البته استثنا هم داره ها مثلا یکی دوتا بودند واقعا خوب بودند نود درصد اینطوری بودند ... مثلا بولگاری جاسمین نویر و فول اچ دی در نظر بگیرید کپی فرگرنس اش رو خش دار ازون تصویر آنالوگ ها! 

حتی تو جمع قشنگ میفهمم یکی از همون عطرها زده ... چون گنگه مبهمه شفاف نیست... 

حالا اینجا بحث انتخاب با توجه به شرایط فرد و مورد استفاده عطر مطرح میشه... ممکنه یکی بتونه کیفیت اپیک امپر یا تولباکس راضی اش کنه از طرفی نخواد یا نتونه هزینه بیش تر کنه خب بهترین انتخاب همینه 

اما یکی مثل من که اذیت میشم از نود درصد این عطرها حاضرم حتی اگه محدودیت مالی دارم دکانت بخرم کم تر بزنم اما حس خوبی بگیرم از عطرم

پس در نهایت به نظرم برمیگرده به حسی که شما دارید اگه واقعا راضی تون میکنه چرا که نه؟!

سلام،بنظر من شرکتی های استاندارد و با کیفیتی هم هستن که میتونین بخرین وحالشو ببرین مثل برند آلفامونته و برند عطرسرا که کیفیت خیلی خوبی دارن و از اسانس های با گرید بالا و مورد تایید ایفرا استفاده میکنن،ضمنا الان با این وضعیت اقتصادی و دزدی آشکار برندهای اورجینال در آبکی کردن عطرها هیچ توجیهی در خرید اونها نیست،بخر و حالشو ببر.

در پاسخ به آرمان :

سلام عباس

و...

با سلام

من خودم صاحب مغازه عطر فروشی هستم و مدتهاست که در این کار مشغول هستم. با اینکه شغل اصلی من در زمینه مهندسی هست ولی از خیلی سالیان پیش علاقه شدیدی به عطر داشتم و دارم. اجازه بدید نظر خودم رو در این مقوله اعلام کنم:

1 - صرف اینکه فلان عطر برند هست پس باید خریده بشه اصلا منطقی نیست. دنیای جدید، دنیای رقابته نه تعصب بر روی برند

2 - در این مورد که از مواد با کیفیت تری استفاده میشه قطعا حق با شماست.

3 - نزدیک به 6 ساله که بسیاری از برندها، کیفیت محصولات خودشون رو پایین آوردن. شما Encre Noire #لالیک انکر نویر (لالیک مشکی) Encre Noire جدید را با نمونه های قدیمیش مقایسه کنید. این شرکت که محصولات بسیار ارزونی داره ولی بسیاری از برندها هستند که عطرهای چند میلیونی رو تولید می کنن که هر سال هم از کیفیت، پخش و ماندگاریشون کاسته میشه

4 - پولی که بابت عطری پرداخت می کنین، غالبا به جیب عطار سرازیر نمیشه. به صورت معمول یک برند فرمول رو از عطار می خره و شاید در مواردی کمیسیونی هم به عطار پرداخت کنه. عطارها هنرمند هستند و اکثریت برندها بیزنس هستند که فاقد تفکر هنری هستند.

5 - برخی از عطرهای شرکتی، از نمونه اصلی دارای پخش و ماندگاری بیشتری هستند. بنابراین برای مصارف روزانه و کژوال، مناسب تر هستند.

6 - به پیشنهاد من، اگر کسی مساله بودجه داره، می تونه از چند عطر برند برای مکان‌ها و موقعیت های مهم و چند عطر شرکتی برای بعد از باشگاه، پیاده روی ساده و ... استفاده کنه.

7 - در آخر، یادمون نره که برخی از عطرها شاهکار هستند و هیچ نمونه غیراورجینالی جاشون رو نمی گیره!!! اگر دنبال همچین عطرهایی هستین، باید هزینه کنین 

آرمان آرمان
1401/08/10
در پاسخ به عباس نوشادی :

سلام آرمان عزیز

به لحاظ برند من تو دنیای عطر بازی آماتورم و دلم میخواد که بوی خوبی بدم خودم و اطرافیان حال خوبی بشون دست بده حالا چه اهمیتی داره عطرمون نیش باشه یا دیزاینری یا ...

در مورد شماره دو بله منم میدونم عطاری چه هنر ظریفیه ولی چند سالیه که کمپانی های بزرگ به مشتری ها احترام نمیزارن از لحاظ مواد اولیه گرفته تا پرفورمنس کارهاشون که مصداق بارز سو استفاده  هست و البته قبول دارم هنوزم چندین لول از شرکتی ها جلوترن 

در مورد چهار موافقم 

در مورد پنج اما به چه قیمتی!!

در مورد شیش هم اخه دلم میخواد عطر بزنم 🤌😅

عباس جان تنها دليل شما برای خرید عطرهای شرکتی قیمته، بنابراين اگر درآمد شما چند برابر بود فکر نمیکنم سمت این کارها میرفتی؟

به نظرم پوشیدن شرکتیها هیچ توجیهی به جز قیمت نداره.

.

یک مثال میزنم. خوشبختانه یا متاسفانه رعایت نشدن حق کپی رایت در ایران باعث شده ما بتونیم بهترین فیلمها و موسیقی های تاریخ را با کمترین قیمت دانلود کنیم ببینیم و بشنویم

بنابر‌این اگر علاقه ی شما ژانر کمدی باشه طبعا میشینی فیلمای وودی آلن را ببینی نه  چارچنگولی :)

خب اگه شنیدن موسیقی برای ما هزینه بردار بود به همین کارهای مجاز و نازل رادیو اکتفا میکردیم 

آرمان آرمان
1401/08/10
در پاسخ به سجاد نامداری :

با سلام

من خودم صاحب مغازه عطر فروشی هستم و مدتهاست که در این کار مشغول هستم. با اینکه شغل اصلی من در زمینه مهندسی هست ولی از خیلی سالیان پیش علاقه شدیدی به عطر داشتم و دارم. اجازه بدید نظر خودم رو در این مقوله اعلام کنم:

1 - صرف اینکه فلان عطر برند هست پس باید خریده بشه اصلا منطقی نیست. دنیای جدید، دنیای رقابته نه تعصب بر روی برند

2 - در این مورد که از مواد با کیفیت تری استفاده میشه قطعا حق با شماست.

3 - نزدیک به 6 ساله که بسیاری از برندها، کیفیت محصولات خودشون رو پایین آوردن. شما Encre Noire #لالیک انکر نویر (لالیک مشکی) Encre Noire جدید را با نمونه های قدیمیش مقایسه کنید. این شرکت که محصولات بسیار ارزونی داره ولی بسیاری از برندها هستند که عطرهای چند میلیونی رو تولید می کنن که هر سال هم از کیفیت، پخش و ماندگاریشون کاسته میشه

4 - پولی که بابت عطری پرداخت می کنین، غالبا به جیب عطار سرازیر نمیشه. به صورت معمول یک برند فرمول رو از عطار می خره و شاید در مواردی کمیسیونی هم به عطار پرداخت کنه. عطارها هنرمند هستند و اکثریت برندها بیزنس هستند که فاقد تفکر هنری هستند.

5 - برخی از عطرهای شرکتی، از نمونه اصلی دارای پخش و ماندگاری بیشتری هستند. بنابراین برای مصارف روزانه و کژوال، مناسب تر هستند.

6 - به پیشنهاد من، اگر کسی مساله بودجه داره، می تونه از چند عطر برند برای مکان‌ها و موقعیت های مهم و چند عطر شرکتی برای بعد از باشگاه، پیاده روی ساده و ... استفاده کنه.

7 - در آخر، یادمون نره که برخی از عطرها شاهکار هستند و هیچ نمونه غیراورجینالی جاشون رو نمی گیره!!! اگر دنبال همچین عطرهایی هستین، باید هزینه کنین 

سلام آقای نامداری ممنون از کامنت آموزنده شما

اولین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟