چطور عطر مورد نظرم رو پیدا کنم؟

من عطرهای زیادی رو امتحان کردم و خیلی‌ها رو فکر کردم لحظه اول دوست دارم اما بعد از یه مدت دوست نداشتم، یا برعکس حتی.

تا الان دقیقا نفهمیدم چی رو دوست دارم و سلیقه‌م چیه؟!

سوالم اینه که چطور باید بفهمم عطر مورد نظرم چیه و چطور سلیقه خودم رو پیدا کنم.

تقریبا حس می‌کنم چیزی که می‌خوام وجود خارجی نداره.

مثلا من دنبال یه عطر معتدل یا خنک هستم که بوی گل و مرکبات داشته باشه، کمی شیرین باشه، پخش و موندگاریم خوبی داشته باشه و تقریبا تمام نیش‌ها رو امتحان کردم اما چیزی واسم واو نبوده :(

سلام.
برای پیدا کردن علاقه تون در دنیای عطر، مثل هر زمینه دیگه ای، باید یک دوره اولیه رو به سعی و خطا و جستجوی آزادانه بپردازید و برای این منظور سمپل و دستریز (دکانت) بهترین راه هست. میتونید از معروفترین عطرهای هر سبک سمپلشون رو تهیه کنید تا کم کم متوجه بشید چه سبکی دوست دارید، چه نوتهایی دوست دارید.
وقتی یک عطری رو پیدا کردید که خوشتون اومد، ببینید حول و حوش هومن رایحه دیگه چه کارهای قوی و شا خصی وجود دارند. که برای این منظور میتونید از سایت fragrantica کمک بگیرید. به این ترتیب که پایین هر عطر، لیستی از عطرهایی که کاربران سایت فکر میکنند شبیه اون عطر هست رو پیشنهاد داده- بر اساس آرای کاربران (که البته باید به آرای موافق و مخالف و مجموع آرا هم توجه کنید). همینطور میتونید ببینید کلا چند نفر به اون عطر رای دادن، امتیازش ا 5 چقدر هست و ....
اینجوری یواش یواش میتونید سلیقه بویایی خودتون رو کشف کنید.
همینطور میتونید برید توی مغازه های عطرفروشی و بین عطرها بگردید و تست کنید یا حتی از سر شیشه عطرها رو بو کنید.

آرمان آرمان
1401/06/20

دیزاینریها را امتحان کن

در پاسخ به آرمان :

دیزاینریها را امتحان کن

آخه با این قیمت غیرمنطقی دیزاینری‌ها، به نظرم می شه رفت سراغ نیش و یونیک‌تر بود.

در پاسخ به One Flew Over the Cuckoo's Nest :

سلام.
برای پیدا کردن علاقه تون در دنیای عطر، مثل هر زمینه دیگه ای، باید یک دوره اولیه رو به سعی و خطا و جستجوی آزادانه بپردازید و برای این منظور سمپل و دستریز (دکانت) بهترین راه هست. میتونید از معروفترین عطرهای هر سبک سمپلشون رو تهیه کنید تا کم کم متوجه بشید چه سبکی دوست دارید، چه نوتهایی دوست دارید.
وقتی یک عطری رو پیدا کردید که خوشتون اومد، ببینید حول و حوش هومن رایحه دیگه چه کارهای قوی و شا خصی وجود دارند. که برای این منظور میتونید از سایت fragrantica کمک بگیرید. به این ترتیب که پایین هر عطر، لیستی از عطرهایی که کاربران سایت فکر میکنند شبیه اون عطر هست رو پیشنهاد داده- بر اساس آرای کاربران (که البته باید به آرای موافق و مخالف و مجموع آرا هم توجه کنید). همینطور میتونید ببینید کلا چند نفر به اون عطر رای دادن، امتیازش ا 5 چقدر هست و ....
اینجوری یواش یواش میتونید سلیقه بویایی خودتون رو کشف کنید.
همینطور میتونید برید توی مغازه های عطرفروشی و بین عطرها بگردید و تست کنید یا حتی از سر شیشه عطرها رو بو کنید.

اتفاقا در طول دو سال گذشته خیلی این کار رو کردم

هم دکانت و سمپل زیادی گرفتم و هم سایتها رو میخونم اما متاسفانه سمپل ها رو به سختی میشه پیدا کرد. تقریبا بیشترش ناموجوده

چیزی که خودم داشتم بهش فکر می کردم این بود که اگه دقیقا بفهمم توی عطرهایی که می پسندم، دقیقا چه نوتهای مشترکی هست شاید بهتر سلیقه م رو کشف کنم

سلام

شما مسیر را وارونه رفته اید سرکار خانم . به این معنی که آخرین کار را در ابتدا انجام داده اید .

دنیای نیش برای لذت بردن نیست . تنها کسانی از عطور نیش لذت میبرند که به مرحله ی کشف و شهود رسیده باشند در دنیای روایح .

یعنی سالها به کسب تجربه پرداخته باشند در دیزاینرها .

دیزاینرها به جهت کسب لذت ساخته میشوند و برای هر سلیقه ، گروهی دارند .

دیزاینرهای مشهور را بیابید . همانها که مورد تایید بسیار قرار دارند و گروه گسترده ای از عطر دوستان تاییدشان کرده اند . اینگونه شما میتوانید از بین چند گروه و دسته های تقسیم شده ی روایح ، گروه خود را بیابید .

سپس به مطالعه ی ریویوهای همسلیقگان خود بپردازید که این قسمت مهمترین است !

توصیفات ایشان شما را آهسته آهسته به مقصود میرساند و عطرهای معرفی شده و نام برده ی ایشان ، همانا مقصد شما میشود .

و از آن به بعد به راحتی عطرهایی را که برای سلیقه ی شما ساخته شده خواهید یافت .

و پس از چندین سال کشف و شهود ، میل به یافتن اخص های سلیقه ی خود میشوید . اکنون مدتهاست میدانید که چه میخواهید و میدانید کجا میتوانید آن را بیابید .

پس به سراغ نیش ها خواهید رفت .

ورود سریع و پیش از موعد به وادی ی نیش تاثیر معکوس دارد و شما را به سرعت و شدت دلزده میکند آنچنان که از خود میپرسید : انتهای دنیای روایح این است ؟؟

حال آنکه اگر مسیر را درست پیموده باشید خواهید گفت : خداراشکر ! چه پایان زیبایی ! چه دنیای دلفریب و دلچسبی !

نگران نباشید . کافی ست هر آنچه را از نیش بوییده اید فراموش کنید و برگردید به ابتدای مسیر و راه درست را پی گیرید .

درست مثل کسی که راه را اشتباه رفته و به کاخی عظیم رسیده باشد که سراسر هیاهوست حال آنکه دنبال یک کلبه ی کوچک میگشته در ساحل تا آرامش یابد و آرام گیرد !

آرامش را خواهید یافت . مطمئن باشید .

موفق انشاله

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟