سعید سعید
13
1401/05/13

پرسش از استاد سخی

عرض سلام و ادب خدمت استاد سخی بزرگوار
یه سوال داشتم از خدمتتون، ببخشید اگر اینجا ریپلای کردم، توی این چند سالی که دارم راجب عطرهای مختلف میخونم و تست میکنم حالا چه دیزاینری چه نیش، توی عطرهای گرم عاشق لیتون شدم و توی عطرهی سرد عاشق مولکول 02،
میشه ازتون خواهش کنم با توجه به سلیقه ای که از من میبینین با دانش گرانبهاتون چنتا عطر فاخر توی این فضا بهم معرفی کنین؟
پیشاپیش ازتون واقعا ممنونم استاد

دوست عزیزم آقا سعید گرامی

من کوچیک شما هستم عزیزم .

چشم . سوالتون رو الان دیدم که هم شارژ گوشی ام رو به اتمام است هم شارژ خودم :)

فردا انشاله با کمال میل پاسخ خواهم داد .

فقط توی این فاصله لطفا سن و پوششی را که میپسندید و مد نظرتون هست که با عطرتون بپوشید رو هم بفرمایید هر چند برای پاسخ ( اگر جوان باشید ) خیلی اهمیت ندارد .

متشکرم

سعید عزیز

و قبل اش به من بگو نظر ات راجع به ساواژ ادوتویلت چیست ؟ 

پاسخ اش موردی را برایم روشن میکند از باب سلیقه ی شما

سعید سعید
1401/05/16
در پاسخ به کامبیز سخی :

فقط توی این فاصله لطفا سن و پوششی را که میپسندید و مد نظرتون هست که با عطرتون بپوشید رو هم بفرمایید هر چند برای پاسخ ( اگر جوان باشید ) خیلی اهمیت ندارد .

متشکرم

سلام خدمت استاد سخی عزیزشما بزرگوارین و عزیز دل قربان،

بنده ۳۴ سالمه، بیشتر تیپ رسمی و ساده پوشی انتخابمه، 

کاملتر راجب سلیقم بخوام بگم، باید عرض کنم عطرهای شیررین میپسندم، عطرهایی مثل زرجف الکساندریا و آمواج ها( براکن- اینترلود-براکن) رو نمیپسندم و جسارتا از برخی عطرها مثل ساواژ- جووی پرایوت لیبل- روجا فتیش- عطرهای چرمی و تند و تلخ متنفرم،

عطرهایی مثل دی اند جی د وان، ایو سن لورن لهوم و تق هرمس، لاگوست سفید و هوگومن رو بین دیزاینری ها واقعا دوست دارم،

اما کعبه ی دلم مارلی لیتون و مولکول صفر ۲ هست،

ممنون از لطف و وقتی که بهم اختصاص دادین استاد

سعید سعید
1401/05/16
در پاسخ به کامبیز سخی :

متشکرم

یه سوال دیگه هم داشتم خدمتتون

چند عطر نیش زنانه هم بهم معرفی میکنین لطفا؟ (واسه خانوم سی و چند ساله)

توی عطرهای زنانه، پاکو رابان بلک ایکس اس، بلک اپیوم و گوچی راش رو میپسندم و عطرهایی مثل آلین، ژادور، کوکو شنل، فلاور بمب، بلک ارکید، باکارت رژ، لانکوم لاویست، دیور پویزون و ... واسم آزار دهندست

سپاس فراوان استاد

خب !

سعید عزیز سلام .

شما در دنیای روایح ، شاعر پیشه اید ! لطیف دوست اید و لطافت عطرهاست که شما را مجذوب میکند و نه خشونت ایشان . مثلا همان عطر مولکول ۰۲ که فرمودید زیباترین است در لطافت و به اوج رسیده است . ایضا لیتون را پسندیده تر از لیتون اکسکلوسیف خواهید دید . اتفاقا یکی از برندهایی که برای سلائقی همچون خودت عطر میسازد همان برندی ست که خودتان عطری ازو نام برده اید ! یعنی برند لطیف و شاعرانه ی هرمس . چه مردانه هایش و چه زنانه ها . فلنکرهای تق را هر کجا یافتی تست کن .

عطرهایی که تاکید بر دیده شدن دارند شما را جذب نمیکنند بلکه دفع ! این شاعرانه های لطیف هستند که شما را غرق در خود میکنند .

احتمالا خود نیز اینگونه اید . مطلقا خشونت در رفتار ندارید . سکوت را به هیاهو ترجیح میدهید و لبخند را به قهقهه . آرام سخن میگویید . زنده باد :)

چشم . معرفی خواهم کرد . بگذار دوری بزنم و یادآوری ای حاصل کنم .

در پاسخ به سعید :

یه سوال دیگه هم داشتم خدمتتون

چند عطر نیش زنانه هم بهم معرفی میکنین لطفا؟ (واسه خانوم سی و چند ساله)

توی عطرهای زنانه، پاکو رابان بلک ایکس اس، بلک اپیوم و گوچی راش رو میپسندم و عطرهایی مثل آلین، ژادور، کوکو شنل، فلاور بمب، بلک ارکید، باکارت رژ، لانکوم لاویست، دیور پویزون و ... واسم آزار دهندست

سپاس فراوان استاد

سعید عزیز

عطرهایی که نام میبرم همه لطیف اند و زیبا . باید تست کنید تا همسلیقه پیدا شود

تام فورد نوآر و اکستریم اش ، شیک کارولینا هررا ، گوچی گیلتی ، پنهالیگون جوئیپر اسلینگ ، هوگو باس باتلد ، بولگاری من ، آرمانی کد کلونیا ، گس سداکتیو ، آکوا دی جیو ، ورساچه من او فرش ، لالیک پور اوم سر شیر و سر اسبی هم بد نیستند و ممکن است ببویی و بپسندی .

ضمنا عطرهای خانواده ی هی وود را هم تستی بکن . ممکن است این دسته را هم بپسندی . در اینصورت خبر بده تا دقیق تر معرفی کنم .

عطرهای شیرین ( که دوست داری ) خیلی ها را میتوانم معرفی کنم از روشاس و جیونچی پی گرفته تا مارلی اوجان و زرجوف کازوموراتی ۱۸۸۸ .

ضمنا از دیور اوم کلون و اسپرت و اینتنس غافل نشو . هر کدام زمین تا آسمان متفاوت اند با هم اما همگی در رده ی خود در اوج زیبائی اند در دیزاینرها .

سری به کیف نیش هایم خواهم زد راجب سلیقه ی شما و خبر خواهم داد .

و اما هرچند بیست سی تایی از زنانه های خوب دارم و میشناسم اما از همگی ی زنانه ها بی خبر ام . خصوص اینکه باید با سلیقه ی خاص شما نیز منطبق باشد . مع الوصف بینشان خواهم گشت و چند تایی را معرفی خواهم کرد انشاله .

مجدد برایت خواهم نوشت اگر عمری بود :)

سعید سعید
1401/05/18
در پاسخ به کامبیز سخی :

خب !

سعید عزیز سلام .

شما در دنیای روایح ، شاعر پیشه اید ! لطیف دوست اید و لطافت عطرهاست که شما را مجذوب میکند و نه خشونت ایشان . مثلا همان عطر مولکول ۰۲ که فرمودید زیباترین است در لطافت و به اوج رسیده است . ایضا لیتون را پسندیده تر از لیتون اکسکلوسیف خواهید دید . اتفاقا یکی از برندهایی که برای سلائقی همچون خودت عطر میسازد همان برندی ست که خودتان عطری ازو نام برده اید ! یعنی برند لطیف و شاعرانه ی هرمس . چه مردانه هایش و چه زنانه ها . فلنکرهای تق را هر کجا یافتی تست کن .

عطرهایی که تاکید بر دیده شدن دارند شما را جذب نمیکنند بلکه دفع ! این شاعرانه های لطیف هستند که شما را غرق در خود میکنند .

احتمالا خود نیز اینگونه اید . مطلقا خشونت در رفتار ندارید . سکوت را به هیاهو ترجیح میدهید و لبخند را به قهقهه . آرام سخن میگویید . زنده باد :)

چشم . معرفی خواهم کرد . بگذار دوری بزنم و یادآوری ای حاصل کنم .

عرض ادب و احترامقبل از این فکر میکردم با یک استاد عطر شناس مواجهم، اما پس از پاسختون به شکل شگفت انگیزی ایمان دارم شما یک روانشناس خبره و با دانش هستین، از تحلیلتون حظ کردم استاد عزیز و به نشان احترام کلاه از سر بر میدارم، درود به این همه دانش، هوش و ذکاوت شما ، بی صبرانه منتظر توصیه ی با ارزش شما هستم راجب عطر مدنظرتون، ممنونم مجددا

سعید عزیزم سلام

امروز مدتی را به فکر در مورد شما گذراندم .

اولا شما مرد خوش شانسی هستی که خدا دوستت داشته که با توجه به سلیقه ی بسیار خاص پسند ات بهترین عطرهای مورد علاقه ات را به شما معرفی کرده است . مولکول ۰۲ الحق عطری لطیف و خاص و زیباست .

دوم اینکه اخبار خوب برای شما این است که آمبروکسان روزبروز بهتر میشود و عطاران مشغول تلفیق آن اند با دیگر نت های لطیف جدید . ایضا ترکیبات ایزی ای سوپر .

اینکه میگویم سلیقه ی خاص ، این است که شما آمبروکسان مولکول را پسندیده ای و ساواژ دیور را خیر ! البته یکی از دلایل ترکیبات ایزی ای سوپر است در مولکول .

مولکول عطری عجیب است ! من خود عاشق اش هستم . هم در نهایت لطافت است و هم خشونت دارد !!  جالب نیست ؟

یکی از تجارب من این است : عطری را که در اوج سلیقه ی تو قرار دارد ادامه بده و متزلزل اش نکن با کنجکاوی ی زیاد در خصوص دیگران . صبور باش . به وقت اش روبرو خواهی شد ضمن اینکه قبلا گفتم ، مولکول ها در راه اند :)

و اما عطر زنانه :

برند مجدا بکالی برند خوبی ست .

عطر مون نوم است رژ ساخته ی هنرمند بزرگ سیسیل زاروکیان را تست کن . هر چند یونیسکس است لیک بر تن زنان ِخاص ِ خاص پسند زیبا مینشیند .

متعاقبا معرفی خواهم کرد هر چند در دستریزهایم عطرهای زنانه ی بسیاری ندارم . لیک رایحه ی چای را که برخی عطرهای زنانه را خاص و زیبا و متفاوت کرده میپسندم و چند تایی دارم .

آنها و دیگران را تست میکنم جهت یادآوری و عرض خواهم کرد .

سعید سعید
1401/05/28
در پاسخ به کامبیز سخی :

و اما عطر زنانه :

برند مجدا بکالی برند خوبی ست .

عطر مون نوم است رژ ساخته ی هنرمند بزرگ سیسیل زاروکیان را تست کن . هر چند یونیسکس است لیک بر تن زنان ِخاص ِ خاص پسند زیبا مینشیند .

متعاقبا معرفی خواهم کرد هر چند در دستریزهایم عطرهای زنانه ی بسیاری ندارم . لیک رایحه ی چای را که برخی عطرهای زنانه را خاص و زیبا و متفاوت کرده میپسندم و چند تایی دارم .

آنها و دیگران را تست میکنم جهت یادآوری و عرض خواهم کرد .

عرض سلام و ادب و احترام

باعث افتخار و شعف بود دربافت پایخی دیگر از شما و قدردان محبت شما هستم استاد

توی این مدت بر اثر مطالعه ی بیشتر در این سایت و سایت فراگرانتیکا به چنتا عطر رسیدم که بر خودم واجب دیدم تستشون کنم، چند موردی رو تست کردم اما به مهره ی دلخواهی نرسیدم، لیست موارد باقیمانده که درر پیش رو دارم برای تست کردن از این قراره استاد عزیز:

مارلی دلینا- زرجف ۱۸۸۸( به فرموده ی شما)- اینیشیو سایکدیلیک لاو- فردریک مال کارنال فلاور- مورسک دیادما- بودیسی اینتنس- انجلز شیر بای کیلیان- ناسموتو برائوندا- ماجدا بکالی مون نوم است د روژ ( که الان توی پیغام شما دیدم به وجد اومدم)

اگر توی این لیست موردی رو میبینین که به نظرتون تند یا ترش و شوره لطفا بفرمایید تا دنبال دکانت و سمپلش نباشم( آنچه شما در خشت خام میبینید من در آیینه نتوانم دید)

امیدوارم لابه لای این عطرها دوباره حسی رو تجربه کنم که در تمام زندگیم فقط با لیتون و مولکول صفر ۲ تجربه کردم😍

مجددا سپاس فراوان از مهر و هوش و دانش سرشار شما

اولین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟