🄼🄾🄽🄰 🄼🄾🄽🄰
40
1401/04/20

رایحه ی غم

با سلام به همه دوستان معطرم.لطفا اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره کمکم کنه.
میخواستم بدونم، همانطور که خیلی از رایحه ها نشاط آور ، انرژی بخش و حتی تحریک کننده است ،آیا رایحه خاصی وجود داره که باعث ایجاد حس غم و ناراحتی بیش از اندازه باشد؟
بنا بر تجربه ی شخصی خودم که سالها پیش عطری داشتم عربی با بوی غالب مریم و چیزی شبیه بوی پوست تازه ی پسته...
متاسفانه نام عطر یادم نیست ، ولی هربار استفاده میکردم ، به شدت منو غمگین میکرد.
طوری که باید چند ساعت گریه میکردم تا دلم خالی بشه.  یجورایی انگار طراحی شده بود تا عاشق کند ، جوری که بی تاب باشی و جنون دیدار داشته باشی...
خوشبختانه بعد از مدتی فهمیدم که ممکنه این حالت غریب من به خاطر استفاده از این عطر باشه. و جدیدا هم نسبت به عطر ولنتینو دونا این حساسیت را پیدا کرده ام‌ .
اگر کسی در این زمینه اطلاعاتی دارد ، خوشحال میشم کمکم کنید و رایحه هایی که ممکنه این خاصیت را داشته باشند معرفی کنید.

IRRO IRRO
1401/04/22
در پاسخ به 🄼🄾🄽🄰 :

بسیار از پاسختون سپاسگزارم. کاملا موافقم ، دقیقا هر دو کار  ،  این حس  رو زیاد میکنند و غم رو بسط میدن. برام جالبه که برای شما هم قابل لمس بوده..  اگر عزیزان دیگه هم تجربه های خودشون رو اعلام کنند  و روایح دودی - صمغی- و جیر   داخل نت های عطر باشه ، یقینا  مطمئن میشم که کار همین روایح هست.

در شرح عطر ممویر این جمله اومده :

مائورل و دورتی پیو (دو عطرساز این محصول) آمیزه آمواج ممویر زنانه را با مرکزیت‌بخشی به نت ابسنت خلق کرده‌اند.

ابسنت رایحه خیلی تلخی داره ، شاید به خاطر این نت باشه.

البته کلمه ممویر به خاطره و سرگذشت اشاره داره.

در پاسخ به ف.الف :

سلام. برای من نوت زنبق اگر غالب باشه در عطری، اون عطر رو غمگین، سرد و خاکستری میکنه برام. و به طور خاص عطر L'Heure Bleue از گرلن شدیدا غمگین و غمگین کننده است برای من

سلام بر شما💕

چقدر جالب که حسی شبیه به من دارید .  خیلی واسم جالبه که  بعضی روایح تا این حد قوی و پُر زور هستند و میتونن به راحتی ، در مغز احساسات رو هدف بگیرن. البته فکر میکنم خیلی از افراد کمتر متوجه این تغییر حالت بشن ، یا اگر هم تحت تأثير این جور روایح قرار بگیرن ،ممکنه اون قدر کم و گذرا باشه که بهش اهمیت ندن.

از پاسخ شما خیلی ممنونم🌹

درود دوست عزیز ،

ثبت یک خاطره تلخ هنگام بوییدن یک سری نت های خاص باعث میشه تا با بوییدنش در هر عطری چنین اتفاقی برای شما بیفته . اکثر مواقع از ترکیب کندر ، امبر و دارچین صورت میگیره . عطرهایی که میتونم پیشنهاد بدم :

Vi Et Armis #بیوفرت لندن وای ات آرمیس Vi Et Armis  Quando rapita in estasi #فیلیپو سورچینلّی اونوم کواندو راپیتا این استازی Quando rapita in estasi Io Non Ho Mani Che Mi Accarezzino il Volto #اونوم ایو نون هو مانی چی می اکرزینو ال وولتو Io Non Ho Mani Che Mi Accarezzino il Volto  Lavs #اونوم لوز Lavs 

pk maderas

در پاسخ به IRRO :

در شرح عطر ممویر این جمله اومده :

مائورل و دورتی پیو (دو عطرساز این محصول) آمیزه آمواج ممویر زنانه را با مرکزیت‌بخشی به نت ابسنت خلق کرده‌اند.

ابسنت رایحه خیلی تلخی داره ، شاید به خاطر این نت باشه.

البته کلمه ممویر به خاطره و سرگذشت اشاره داره.

بله. اتفاقا روزی که ممویر رو تست کردم ، به خاطر همین تلخی و تاریکیش ، از داشتنش منصرف شدم.خیلی واسم جالبه که عزیز دیگری هم دقیقا همین حس رو با این عطر داشته و متوجه حزن و اندوهی که داخل این عطر مستتره، شده.  ولی ایکاش حالا که علم اینقدر پیشرفت کرده که حتی رایحه ها میتونن با دستکاری نرون های مغزی ، حس شادی ، غم و خیلی از حس های دیگه رو القا کنن، میشد و دست میبری توی خاطراتت ، یک نفرو میکشیدی بیرون و تا دلت میخواست تماشاش میکردی😍 اینطوری دیگه این رایحه ها تلخ نبودند ، از هر شیرینی ، شیرین تر میشدند.

در پاسخ به Amir Mohammad :

درود دوست عزیز ،

ثبت یک خاطره تلخ هنگام بوییدن یک سری نت های خاص باعث میشه تا با بوییدنش در هر عطری چنین اتفاقی برای شما بیفته . اکثر مواقع از ترکیب کندر ، امبر و دارچین صورت میگیره . عطرهایی که میتونم پیشنهاد بدم :

Vi Et Armis #بیوفرت لندن وای ات آرمیس Vi Et Armis  Quando rapita in estasi #فیلیپو سورچینلّی اونوم کواندو راپیتا این استازی Quando rapita in estasi Io Non Ho Mani Che Mi Accarezzino il Volto #اونوم ایو نون هو مانی چی می اکرزینو ال وولتو Io Non Ho Mani Che Mi Accarezzino il Volto  Lavs #اونوم لوز Lavs 

pk maderas

بسیار از توجه و عطرهای پیشنهادی شما سپاسگزارم. همگی عطرهای خیلی جذابی هستند و نتهای تاریکی دارند که واقعیت میترسم داشته باشمشون ، نه از این لحاظ که مورد سلیقه ی من نیست ، بلکه از بس خوبن میترسم روحیه ام رو به سمت افسردگی ببرن.

IRRO IRRO
1401/04/22
در پاسخ به 🄼🄾🄽🄰 :

بله. اتفاقا روزی که ممویر رو تست کردم ، به خاطر همین تلخی و تاریکیش ، از داشتنش منصرف شدم.خیلی واسم جالبه که عزیز دیگری هم دقیقا همین حس رو با این عطر داشته و متوجه حزن و اندوهی که داخل این عطر مستتره، شده.  ولی ایکاش حالا که علم اینقدر پیشرفت کرده که حتی رایحه ها میتونن با دستکاری نرون های مغزی ، حس شادی ، غم و خیلی از حس های دیگه رو القا کنن، میشد و دست میبری توی خاطراتت ، یک نفرو میکشیدی بیرون و تا دلت میخواست تماشاش میکردی😍 اینطوری دیگه این رایحه ها تلخ نبودند ، از هر شیرینی ، شیرین تر میشدند.

به نظرم عطرها با حسی که به ما میدن فقط میتونند برای ما یادآوری کنند ، چیزی که مد نظر شما هست ، مد نظر من هم هست اما اون بیرون کشیدن از حافظه و نگاه کردن به نظرم  به قدرت تصور ذهن و قدرت دوست داشتن برمیگرده ، من در ریویو عطر kirke آخرین سفرمون رو با فضای این عطر تصور کردم.

درود بر شما مهربانو امیدوارم سلامت باشید. 

در واقع اکثر عطرها همونطور که خودتون فرمودید و دوستان نیز در اکثر مواقع اشاره میکنند، طراحی شداند برای ایجاد حس آرامش و ایجاد شور و نشاط در مخاطبینشون-

امّا در این بین هستند عطرهایی که با توجه به فضای عطر، رایحه ایی تیره و دارک دارند. و میتونن حسی غمناک ایجاد کنند،که البته این حس بصورت مشترک در اکثر مخاطبین این عطرها و روایح وجود دارد. امّا هستند عطرهایی که برای شما در حافظه ی بویایی تداعی کننده ی خاطره ایی غم انگیز باشند که در گذشته رخ داده و زمان حضور در اون شرایط خودتون یا اطرافیان از رایحه ایی استفاده کردید و اون رایحه در ذهن شما با حضور در اون شرایط ناگوار ثبت شده!! و عطر مورد نظر صرفاً برای شما این شرایط ایجاد غم و اندوه رو ایجاد میکنه و برای سایرین چنین نیست! 

و در حال حاضر پس از مدتی استفاده ی مجدد از اون رایحه یا حتی مشابه اون رایحه، ذهن شما رو به اون زمان میبره که دوستان هم اشاره داشتند. 

اما اینها مواردی بودند عمومی که برای هر کدوم از ما احتمال پیش اومدنش هست، ولی موردی خاص هم وجود داره که پس از پاسخ به سؤالات خدمتتون عرض میکنم، 

آیا در موردی مثل عطر دونا رزا ورده یا عطرهای دیگر *قبلا با مورد غمگین شدن مواجه نبودید و *بعداً اینمورد ایجاد شده؟

آیا نسبت به گل رز بیشتر با این مورد مواجه هستید؟

و مهم تر اینکه آیا شده از عطری استفاده کنید که نت یا آکورد رز داخلش وجود نداره و شما از عطر رایحه ی رز دریافت کنید و اطرافیان رایحه ی رز در عطر مورد نظر رو حس نکنن؟

و در پایان آیا در حال حاضر تمایل بیشتری به استفاده از عطر دارید و حس میکنید عطرهاتون نسبت به قبل ضعیف تر شدن و باید از تعداد اسپری بیشتر ی استفاده کنید تا رایحه مشخص تر باشه؟

موردهایی که قبل از سوالات عنوان شد و دوستان نیز به اونها اشاره کردن مواردی عمومی هستند و احساسی مشترک هستند که هر یک از ما ممکن هست دچارش بشیم.

اما مواردی که راجبشون سوال شده بر میگرده به جواب شما که پس از پاسخگویی، توضیح میدم،

و البته اگر قسمت اول و توضیحات دوستان مد نظرتون بوده و جواب رو دریافت کردید نیازی به پاسخگویی قسمت دوم نیست و کافیه بفرمائید با مورد دوم مواجه نشدید.

مانا باشید 🥀🥀

در پاسخ به IRRO :

به نظرم عطرها با حسی که به ما میدن فقط میتونند برای ما یادآوری کنند ، چیزی که مد نظر شما هست ، مد نظر من هم هست اما اون بیرون کشیدن از حافظه و نگاه کردن به نظرم  به قدرت تصور ذهن و قدرت دوست داشتن برمیگرده ، من در ریویو عطر kirke آخرین سفرمون رو با فضای این عطر تصور کردم.

الان ریویو شما را خواندم.  پرده ای از اشک جلوی چشمانم نشست که دیدن کیبورد و تایپ رو برام سخت میکنه. با تمام وجود درکش کردم.افسوس

عالی بود👏🏼

در پاسخ به 𝐴𝑟𝑑𝑒𝑠𝒉𝑖𝑟.𝑆 :

درود بر شما مهربانو امیدوارم سلامت باشید. 

در واقع اکثر عطرها همونطور که خودتون فرمودید و دوستان نیز در اکثر مواقع اشاره میکنند، طراحی شداند برای ایجاد حس آرامش و ایجاد شور و نشاط در مخاطبینشون-

امّا در این بین هستند عطرهایی که با توجه به فضای عطر، رایحه ایی تیره و دارک دارند. و میتونن حسی غمناک ایجاد کنند،که البته این حس بصورت مشترک در اکثر مخاطبین این عطرها و روایح وجود دارد. امّا هستند عطرهایی که برای شما در حافظه ی بویایی تداعی کننده ی خاطره ایی غم انگیز باشند که در گذشته رخ داده و زمان حضور در اون شرایط خودتون یا اطرافیان از رایحه ایی استفاده کردید و اون رایحه در ذهن شما با حضور در اون شرایط ناگوار ثبت شده!! و عطر مورد نظر صرفاً برای شما این شرایط ایجاد غم و اندوه رو ایجاد میکنه و برای سایرین چنین نیست! 

و در حال حاضر پس از مدتی استفاده ی مجدد از اون رایحه یا حتی مشابه اون رایحه، ذهن شما رو به اون زمان میبره که دوستان هم اشاره داشتند. 

اما اینها مواردی بودند عمومی که برای هر کدوم از ما احتمال پیش اومدنش هست، ولی موردی خاص هم وجود داره که پس از پاسخ به سؤالات خدمتتون عرض میکنم، 

آیا در موردی مثل عطر دونا رزا ورده یا عطرهای دیگر *قبلا با مورد غمگین شدن مواجه نبودید و *بعداً اینمورد ایجاد شده؟

آیا نسبت به گل رز بیشتر با این مورد مواجه هستید؟

و مهم تر اینکه آیا شده از عطری استفاده کنید که نت یا آکورد رز داخلش وجود نداره و شما از عطر رایحه ی رز دریافت کنید و اطرافیان رایحه ی رز در عطر مورد نظر رو حس نکنن؟

و در پایان آیا در حال حاضر تمایل بیشتری به استفاده از عطر دارید و حس میکنید عطرهاتون نسبت به قبل ضعیف تر شدن و باید از تعداد اسپری بیشتر ی استفاده کنید تا رایحه مشخص تر باشه؟

موردهایی که قبل از سوالات عنوان شد و دوستان نیز به اونها اشاره کردن مواردی عمومی هستند و احساسی مشترک هستند که هر یک از ما ممکن هست دچارش بشیم.

اما مواردی که راجبشون سوال شده بر میگرده به جواب شما که پس از پاسخگویی، توضیح میدم،

و البته اگر قسمت اول و توضیحات دوستان مد نظرتون بوده و جواب رو دریافت کردید نیازی به پاسخگویی قسمت دوم نیست و کافیه بفرمائید با مورد دوم مواجه نشدید.

مانا باشید 🥀🥀

جناب اردشیر سلام. در ابتدا از وقتی که برای جواب سوالم گذاشتید ، صمیمانه سپاسگزارم.

در پاسخ به سوالات شما باید بگم خیر... برای سوال من تجدید خاطره و حافظه ی بویاییم ملاک نبوده،  چه بسا عطرهایی که برای بار اول تست کردم و این حس غم و اندوه رو ازش گرفتم.  مثل همون عطر عربی که اصلا خاطره ای باهاش نداشتم و یاد خاطره ی خاصی نمیفتادم ولی به شدت منو غمگین میکرد. غم از اون لحاظ که دلم آشوب میشد ، چیزی شبیه دلشوره ، چیزی شبیه ترشح هورمونهای زنانه و غیره

در مورد رایحه ی رز هم باید بگم از رایحه های مورد علاقه ی منه و گاهی بدون اینکه داخل معرفی نتهای عطر باشه دریافتش میکنم.

در مورد عطر ولنتینو هم از ابتدا این حس رو میگرفتم ولی متوجه ی این تغییر حالتم نمیشدم یا ضعیف بود ، چند وقته متوجه شدم دلیلش عطرمه.

در پاسخ به 🄼🄾🄽🄰 :

بسیار از پاسختون سپاسگزارم. کاملا موافقم ، دقیقا هر دو کار  ،  این حس  رو زیاد میکنند و غم رو بسط میدن. برام جالبه که برای شما هم قابل لمس بوده..  اگر عزیزان دیگه هم تجربه های خودشون رو اعلام کنند  و روایح دودی - صمغی- و جیر   داخل نت های عطر باشه ، یقینا  مطمئن میشم که کار همین روایح هست.

تشکر.

دیگنیفاید هاوس سیلیج یه کار صمغی قابل توجه هستش امتحان کنید 

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟