هلموت لانگ

هلموت لانگ

محور فعالیت : مد
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 7

هلموت لانگ هنرمندی اتریشی و طراح مد متولد وین است که محل زندگی و کار فعلی او در لانگ‌آیلند نیویورک می‌باشد. وی علامت تجاری خود را در سال 1978 تأسیس کرد و اولین نمایشگاه بین‌المللی خود را در سال 2006 در Center Georges Pompidou برگزار نمود. وی تا سال 1995 و تصمیم به ترک دنیای مد و اختصاص وقت خود به هنر، فرد بسیار موفقی در هنر مد بود. لانگ مواد غیر متعارف را در یونیفرم‌های شهری وارد کرد و شبح دهه‌ی 1990 و اوایل دهه‌ی 2000 را تعریف نمود. وی اولین کسی بود که مجموعه‌ی خود را به صورت آنلاین پخش کرد و تعریف جدیدی از نحوه‌ی ارتباط مد را ارائه داد.

آثار هنری وی شامل همکاری با هنرمندانی چون جنی هولزر و لوئیز بورژوآ هستند. آثار اخیر لانگ به بررسی اشکال مجسمه‌ای انتزاعی و آرایش فیزیکی و فضای فراتر از محدودیت‌های بدن انسان می‌پردازند. وی اولین نمایشگاه هنرهای انفرادی خود با نام ALLES GLEICH SCHWER را در سال 2008 در Kestnergesellschaft ‌هانوفر برگزار کرد.

لانگ گزیده‌هایی از پروژه‌های هنری در حال انجام خود با نام خاطرات لانگ‌آیلند و مجموعه خطرات انتخابی را در چندین نشریه منتشر کرده است.

هلموت لانگ در اوایل دهه‌ی 2000، سه عطر را به بازار عرضه کرد: عطر مردانه‌ی Cuiron pour Homme با رایحه‌ی چوب قبرسی در سال 2002؛ عطر مردانه‌ی Eau de Cologne با رایحه‌ی شرقی چوب در سال 2000 و عطر Eau de Parfum در سال 2000. تولید این رایحه‌ها علی‌رغم تحسین عاشقان عطر در نهایت متوقف شد، اما محبوبیت خود را حفظ کردند و مجموعه داران در جستجوی آن‌ها بودند؛ این امر موجب عرضه‌ی مجدد این عطرها در سال 2014 شد.

هر سه عطر مجموعه‌ی هلموت لانگ مجددا در اکتبر سال 2014 در بطری‌های مربع نمادین با برچسب‌های سیاه و سفید ساده عرضه شدند و از نظر مواد تشکیل دهنده به فرمول اصلی وفادار ماندند، هرچند این بار به صورت عطرهای مناسب برای هر دو جنس به بازار عرضه شدند.

هلموت لانگ