10 ادکلن مردانه سرد و تند و بسیار خوشبو!

10 ادکلن مردانه سرد و تند و بسیار خوشبو!

توسط : مدیر سایت آخرین به روز رسانی : 1 ماه پیش
اشتراک گذاری :

در این مقاله خواهید خواند :لیست 10 ادکلن مردانه سرد و تندایسه میاکه لئو بلو د ایسه پور هوممونت بلنک لجندپاکو رابان اینویکتوسدیویدف کول واتر مردانهورساچه پور هوم دیلن بلوزرجوف مفیستوآرماف کلاب د نویت اینتنس مردانهجیورجیو آرمانی آکوا دی جیو مردانهجیورجیو آرمانی آکوا دی جیو پروفوموشنل بلو

 

انواع ادکلن مردانه سرد و تند، همواره جزو گزینه‌های پرطرفدار در میان آقایان جوان و جسور که دوست دارند به خوبی در تمامی جمع‌ها بدرخشند، بوده و هستند. تعداد زیادی از آقایان ترجیح می‌دهند که در روزهای گرم سال از عطرهای سرد و تند به عنوان عطر امضای خود استفاده کنند تا بتوانند به‌خوبی، کلاس و وقار مردانه خود را با انتخاب یک عطر مناسب با استایل‌شان به رخ بکشند. اگر شما هم جزو طرفداران انواع ادکلن مردانه سرد و تلخ برای استفاده در روزهای گرم سال هستید اما نمی‌دانید که کدام گزینه برای شما مناسب‌تر است، خواندن ادامه این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم.

لیست 10 ادکلن مردانه سرد و تند

ایسه میاکه لئو بلو د ایسه پور هوم

ایسه میاکه لئو بلو د ایسه پور هوم

ایسی میاکه لئو بلو یکی از عطرهای جذاب و پرطرفدار مردانه برای روزهای گرم سال است که در سال 2004 و به عنوان عطری معتدل توسط کمپانی ژاپنی خود به بازار معرفی شد. این ادکلن مردانه سرد و تند با رایحه چوبی و معطر خود می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای استفاده روزانه توسط آقایان جوان و خوش‌پوش در فصل‌های گرم سال باشد. لئو بلو د ایسه پور هوم با قرار دادن روایح گیاهی، چوبی و ادویه‌ای در خود، حس خوش قدم زدن در بیشه‌زارهای باران‌زده در یک غروب تابستانی را به شما منتقل می‌کند. حس سرمستی ناشی از استشمام روایح چوبی و گیاهی موجود در این ادکلن خنک مردانه، باعث جذب اطرافیان و نمایان شدن حُسن سلیقه شما در روزهای گرم سال خواهد شد. در نت‌های مختلف این ادکلن مردانه سرد و تند از روایح دل‌فریبی مانند نارنگی ماندارین، پرتقال، رزماری، لیمو ترش سبز، اسطوخودوس، زنجبیل، سرو، فلفل صورتی، دانه سرو کوهی، کهربا، نعناع هندی، خزه درخت بلوط، سدر و چوب صندل سفید استفاده شده است.

مونت بلنک لجند

مونت بلنک لجند

مونت بلنک لجند یا همان مون بلان لیجند، یک ادکلن مردانه سرد و تند و محصول سال 2011 فرانسه است. این عطر معتدل در گروه بویایی معطر فوژه جای می‌گیرد و می‌تواند هم برای استفاده روزانه و هم برای استفاده در مناسبت‌های رسمی و نیمه‌رسمی در روزهای گرم سال، گزینه قابل توجهی باشد. بلنک لجند برای استفاده توسط آقایان جوان یا آقایانی که در ابتدای میانسالی قرار دارند و سرشار از شور جوانی هستند، بسیار مناسب است. اگر پوشش کلاسیک یا کژوالی دارید و به سختی می‌توانید ادکلن مورد نظرتان را پیدا کنید، بهتر است برای یک بار هم که شده، مون بلان لیجند را به عنوان یک عطر همه‌پسند، امتحان کنید. در نت آغازین این ادکلن مردانه از روایح دل‌انگیز ترنج، اسطوخودوس، به‌لیمو و آناناس در کنار یکدیگر استفاده شده است. در نت میانی، روایحی لطیفی مانند رز، کومارین، خزه درخت بلوط، شمعدانی، سیب سرخ و خشکبار، خودنمایی می‌کنند. نت پایانی هم از 2 رایحه شیک و ماندگار همچون دانه تونکا و چوب صندل سفید تشکیل می‌شود تا عطری همه‌پسند را پیش روی شما بگذارد.

پاکو رابان اینویکتوس

پاکو رابان اینویکتوس

اینویکتوس یکی از عطرهای مردانه خنک و پرطرفدار پاکو رابان است که در سال 2013 به بازار عرضه شد. این عطر اسپانیایی در گروه بویایی چوبی و آبزی قرار می‌گیرد و می‌تواند برای استفاده روزانه آقایان جوان در فصل‌های گرم سال، گزینه بسیار مناسب و شیکی باشد. در نت آغازین این ادکلن مردانه سرد و تند از روایح بسیار خنک، ترش و دلپذیری مانند نارنگی ماندارین، گریپ‌فروت و رایحه آب دریا استفاده شده است. در نت میانی اینویکتوس، رایحه ماندگار یاس در کنار برگ خشک برگبو قرار گرفته است. نت پایانی هم از ترکیب شیک و سحرآمیز کهربا، نعناع هندی، خزه درخت بلوط و چوب گایاک تشکیل شده است تا طرفداران انواع عطر مردانه تند و سرد بتوانند روی این عطر، حساب ویژه‌ای باز کنند.

دیویدف کول واتر مردانه

دیویدف کول واتر مردانه

کول واتر مردانه، یک عطر نوستالژیک، شیک، خنک و بسیار پرطرفدار برای استفاده در روزهای گرم سال است. این عطر سوئیسی از برند دیویدف در سال 1988 به بازار عطرهای خنک، معطر و آبزی مردانه وارد شد و به سرعت توانست جایگاه ویژه‌ای در میان انواع ادکلن مردانه سرد و تند اما خوشبو و همه‌پسند پیدا کند. روایح بسیار متنوعی مانند رایحه آب دریا، اسطوخودوس، ترکیبات سبز، نعناع، رزماری، گشنیز، ترکیب کالون، بهارنارنج، شمعدانی، چوب صندل سفید، یاس، مشک، کهربا، خزه درخت بلوط، سدر و تنباکو در این عطر جادویی خودنمایی می‌کنند تا این همه تنوع رایحه بتواند نظر مخاطبانی با سلیقه‌های مختلف را به خود جلب کند. اگر جزو آقایان جوان، جسور و شیک‌پوشی هستید که می‌خواهید اصالت عطرتان را در روزهای گرم سال به رخ دیگران بکشید، حتما روی گزینه‌ای به نام کول واتر مردانه هم حساب کنید!

ورساچه پور هوم دیلن بلو

ورساچه پور هوم دیلن بلو

دیلن بلو در سال 2016 و به عنوان یک عطر خنک تابستانی توسط کمپانی ایتالیایی ورساچه به بازار عطرهای مردانه معرفی شد. این ادکلن مردانه سرد و تند در گروه بویایی معطر فوژه قرار می‌گیرد و می‌تواند برای آقایان جوان، پرشور، خاص‌پسند و باکلاس، گزینه بسیار وسوسه‌انگیزی باشد. شما می‌توانید دیلن بلو را هم برای مناسبت‌های رسمی استفاده کنید و هم آن را برای استفاده روزانه در نظر بگیرید. نت آغازین این ادکلن مردانه با ترکیب رایحه ترنج، گریپ‌فروت، برگ انجیر و یاس شروع می‌شود. در نت میانی، روایحی مانند نعناع هندی، فلفل، برگ بنفشه، پاپیروس و آمبروکسان، شامه‌نوازی می‌کنند. نت پایانی هم با ترکیب روایح ماندگار، شیک و دل‌نشینی همچون دانه تونکا، مشک، زعفران و روایح دودی به اتمام می‌رسد تا شما به طور تمام عیار با یک ادکلن مردانه سرد و تند اما لطیف و اغواکننده مواجه باشید.

زرجوف مفیستو

زرجوف مفیستو

زرجوف مفیستو یک ادکلن مردانه سرد و تند ایتالیایی است که در سال 2009 به بازار آمد. این عطر خنک مردانه در گروه بویایی مرکباتی معطر جای می‌گیرد و می‌تواند برای استفاده روزانه توسط آقایان جوان، بسیار مناسب باشد. این عطر شیک و خنک در نت ابتدایی خود روایحی مانند ترنج، لیمو ترش و گریپ‌فروت را جای داده است تا شروعی کاملا ترش و سرد برای طرفداران آمیزه‌های مرکباتی خلق کند. در نت میانی زرجوف مفیستو از ترکیب رایحه رز با اسطوخودوس و زنبق استفاده شده است تا ماندگاری و پخش بوی مناسبی برای این ادکلن مردانه سرد و تند ایجاد شود. نت پایانی هم با آمیختن روایح شیک، تند و دل‌ربایی مانند مشک، کهربا، سدر و چوب صندل سفید تشکیل شده است تا شما در نهایت با عطری وسوسه‌انگیز برای قرارهای خاص تابستانی مواجه باشید و احتمالا این عطر را به عنوان عطر امضای خود برای روزهای گرم سال در نظر بگیرید.

آرماف کلاب د نویت اینتنس مردانه

آرماف کلاب د نویت اینتنس مردانه

آرماف کلاب د نویت اینتنس عطری خنک، چوبی و ادویه‌ای است که در سال 2015 به بازار عطر و ادکلن‌های تابستانی مردانه عرضه شد. این ادکلن مردانه سرد و تند می‌تواند برای استفاده روزانه یا استفاده در مهمانی‌های شبانه بهاری و تابستانی بسیار مناسب باشد. آقایان جوان یا میانسالِ پرشور و بانشاط که علاقه خاصی به عطرهایی با بازخورد خوب، پخش بو و ماندگاری مناسب دارند، می‌توانند آرماف کلاب د نویت اینتنس را به عنوان گزینه‌ای قابل قبول در نظر داشته باشند. ترکیب روایح موجود در این عطر مردانه خنک، ترکیبی دل‌نشین و سحرآمیز همچون ترنج، لیمو ترش، سیب، انگور فرنگی سیاه، آناناس، رز، یاس، چوب درخت قان، مشک، وانیل، نعناع هندی و  عنبر است.

جیورجیو آرمانی آکوا دی جیو مردانه

جیورجیو آرمانی آکوا دی جیو مردانه

آکوا دی جیو یک عطر مردانه بسیار پرطرفدار در سراسر جهان است که در سال 1996 به بازار عطرهای خنک مردانه معرفی شد. این عطر ایتالیایی از برند جیورجیو آرمانی در گروه بویایی معطر آبزی قرار می‌گیرد و می‌تواند عطر امضای آقایان جوان و شیک‌پوش در روزهای گرم سال باشد. در این ادکلن مردانه سرد و تند از روایح لطیفی استفاده شده است تا انتخاب این عطر برای استفاده روزانه، انتخابی شیک و برازنده برای طرفداران عطرهای خنک و تند باشد. از طرف دیگر، تنوع روایح موجود در آکوا دی جیو باعث شده است تا آقایان سخت‌پسند بتوانند به خوبی با این ادکلن شیک، ارتباط برقرار بکنند. روایحی مانند روایح مرکباتی، گل‌فام، آبزی و گیاهی در کنار رایحه هلو، ترکیب کالون، مشک و کهربا در این عطر خودنمایی می‌کنند!

جیورجیو آرمانی آکوا دی جیو پروفومو

جیورجیو آرمانی آکوا دی جیو پروفومو

جیورجیو آرمانی آکوا دی جیو پروفومو یکی دیگر از عطرهای خنک و تند مردانه از این برند ایتالیایی است که در سال 2015 به بازار آمد. این عطر معطر آبزی گزینه بسیار مطلوبی برای آقایان جوان و جسور است و می‌تواند هم به صورت روزانه و هم در مناسبت‌های رسمی یا نیمه‌رسمی مورد استفاده قرار بگیرد. در نت آغازین این ادکلن مردانه سرد و تند از 2 رایحه دل‌فریبِ ترنج و آب دریا استفاده شده است. در نت میانی، روایح شیکی مانند سالویا، شمعدانی و رزماری در کنار هم جای گرفته‌اند. در نت پایانی هم رایحه نعناع هندی در کنار روایح دودی خودنمایی می‌کند تا شما در نهایت با یک عطر شامه‌نواز برای روزها و شب‌های گرم سال مواجه باشید.

شنل بلو

شنل بلو

شاید بتوان شنل بلو را در دو کلمه خلاصه کرد: شیک و ماندگار! این عطر خنک و بسیار محبوب فرانسوی در سال 2010 به بازار عرضه شد و با رایحه چوبی و معطر خود، نظر بسیاری از آقایان شیک‌پوش و کلاسیک را به خود جلب کرد. شنل بلو می‌تواند گزینه برازنده‌ای برای آقایان جوان باشد و به عنوان عطر امضای آنها در مناسبت‌های روزانه یا رسمی مورد استفاده قرار بگیرد. در این ادکلن مردانه سرد و تند از روایح دل‌پسندی همچون لیمو ترش، نعناع هندی، نعناع، خس‌خس، سدر، چوب صندل سفید، یاس، گریپ‌فروت، لابدانیوم، جوز، زنجبیل، فلفل صورتی و روایح دودی تشکیل شده است.

به نظر شما کدام ادکلن مردانه سرد و تند می‌تواند بهترین عطر مردانه برای تابستان باشد؟

هر کدام از ادکلن‌ها یا عطرهای سرد و تند می‌توانند برای آقایانی با سلیقه‌ها و استایل‌های مختلف، جذاب و خوشبو باشند. حالا شما کدام یک از عطر و ادکلن های معرفی‌شده را بیشتر می‌پسندید؟ عطر و ادکلن مورد نظرتان را در قسمت نظرات به ما معرفی کنید.

مهم‌ترین ویژگی‌های یک ادکلن مردانه سرد و تند چیست؟

معمولا انواع عطر یا انواع ادکلن مردانه سرد و تلخ در گروه عطرهای پرطرفدار و جذاب جای می‌گیرند. این ادکلن‌ها، روایحی مانند روایح چوبی، دودی، نعناع، نعناع هندی، دارچین یا میخک را در خود جای داده‌اند. اگر قصد خرید عطر و ادکلن مردانه سرد و تلخ را به صورت اینترنتی دارید، باید بدانید که در بیشتر این محصولات از ریشه‌ درختان، گیاهان و ادویه‌های مختلف استفاده شده است و تناسب استفاده از این ترکیبات به گونه‌ای است که حس تلخی شیکی را به شما القا کند. هنگام خرید ادکلن اصل مردانه با طبع خنک و تند، حتما به نت‌های به کار رفته در محصول که به آنها اشاره کردیم، دقت کنید.

خوشبوترین عطرهای تابستانی مردانه کدام هستند؟

در میان انواع عطر و ادکلن مردانه سرد و تند، برندهایی مانند ورساچه، ایسی میاکه، مون بلان، پاکو رابان، زرجوف، جیورجیو آرمانی، آرماف، دیویدف و شنل، ادکلن‌های خاص‌تر و شیک‌تری را در گروه عطرهای سرد و تند به بازار عرضه کرده‌اند.

در انتخاب و خرید ادکلن مردانه سرد و تند به چه نکاتی توجه کنیم؟

بهتر است در مرحله اول، خرید آنلاین عطر اورجینال را از یک فروشگاه اینترنتی عطر و ادکلن اصل را داشته باشید تا خیال‌تان از بابت اصل بودن محصول خریداری‌شده، راحت باشد. در مرحله بعدی، به مشخصات درج‌شده در سایت توجه کنید تا مطمئن بشوید که عطر انتخابی‌تان، طبعی خنک یا معتدل دارد. در نهایت هم ترکیبات موجود در نت‌های مختلف عطر را ببینید تا متوجه شوید که آیا روایح تولیدکننده‌ی آمیزه تلخ، در عطر و ادکلن مورد نظرتان وجود دارد یا نه! درنهایت هم می‌توانید با تمام شدن این بررسی‌ها، اقدام به خرید عطر و ادکلن محبوب‌تان بکنید.

آیا یک ادکلن مردانه سرد و تند ماندگاری و پخش بوی مناسبی دارد؟

معمولا انواع عطر یا ادکلن خنک، پخش و ماندگاری بوی متوسطی دارند اما عطرها یا ادکلن‌هایی با آمیزه‌های تلخ‌تر، می‌توانند ماندگاری و پخش بوی بهتری داشته باشند و برای استفاده روزانه، گزینه قابل قبول‌تری به حساب بیایند.


 


ندا احمدلو

نظرات کاربران
آیتمی جهت نمایش وجود ندارد
Nas
1400/06/07
سلام. وقت بخیر.
مینیاتوری ها هم بچ کد جعبه دارند.
آیا روو خود شیشه هم باید این بچ کده باشه؟
این قضیه واسه سمپل ها به چه صورته؟
پاسخ مدیر : سلام عرض ادب و احترام
تا جایی که اطلاع داریم و دیده شده ،سمپل و مینیاتوری ها نیز بچکد دارند
ali
1400/05/27
ممنون مقاله بسیار آموزنده ای بود.
متاسفانه امروزه در سطح کشور اسانس فروش های مترویی ،چندلیتری مایع بی رنگ هم کناردستشون گذاشتن و به اسم فیکساتیو میفروشند و جالبش اینجاست یه جوری نسخه میپیچند که هرکی ندونه فکر میکنه عطارهای سرشناس دنیای عطر شاگرد این اساتید بودن😁 ،به مشتری میگن بیا مثلا بیست گرم اونتوس بخر تا بهت پنجاه میل فیکساتیو جایزه بدم و ببر ترکیب کن که دیگه میشه ادوپرفیوم اونتوس و با اورجینال مو نمیزنه و خوده کرید هم همینکارو میکنه ، حقیقتا خیلیام که تازه به عطربازی علاقه مند شدن کنجکاو شده و اسانس و اون مایعی که به اسم فیکساتبو عرضه میشه را میخرن، عزیزانی در جریان باشید اسانس هایی که در سطح کشور عرضه میشه رقیق نشده و یا با درصد کمی روغن بی بو به جهت سود بیشتر ترکیب شده اند و این مدل اسانس حتی اگه فرض کنیم از منبع مطمعنی تهیه شده بازم به این شکل بسیار بسیار بسیار خطرناک بخصوص برای سیستم تنفسی و بویایی بسیار مضره ، در ثانی اون مایع بی رنگ و بی بو که به اسم فیکساتیو میفروشن( به احتمال زیاد اب دی یونایزدِ)حتی اگه فیکساتیو باشه اینطور نیست که بگیم اسانس را باهاش رقیق کنیم و میشه ادوپرفیوم یا تویلت، پروسه ترکیب اتانول، اب دی یونایزد و استابلایز یاهمون فیکساتیوهای تثبیت کننده و... لازم داره که هرکدام درصد مشخصی در ترکیب دارند.
دوستانه پیشنهاد میگنم اصلا وابدا سمت اسانس های گرمی نرید.
خوب است که گرانترین عطر دنیا در آسیا و توسط اصغر آقا تولید شده !
این خبر جدای از ارزش عطر ارزشمند است !
آنها خوب میدانند که مسابقه ای بر سر تملک آن در خواهد گرفت بین متمولین جهان که میخواهند سرتیتر و چشمگیرترین باشند .
شاید و حتما مقصد و منزل این عطر ، همان آسیا باشد :)
مسابقه ی ثروت که صاحبان اش میگذارند و لخت مادرزاد میروند چها که نمیکند !
بهترین عطر ، عطر ساخته ی خداست که بدون شک هر نفر یک شیشه به ما عطردوستان در آن جهان داده خواهد شد !
انشاله همه دریافت میکنیم :)
Gevik
1400/05/10
۵ رایحه مورد علاقه بنده بترتیب:
جوبیلیشن
جورنی ‌
اپوس ۷
اپیک
برکن
پارسی
1400/04/17
درود
ژوبیلیشن
ممویر
ژورنی
اپیک
اپوس ۷ و ۸