بولگاری و افزودن عنصر هوا به بولگاری من کالکشن: گلیشال اسنس ⁓ معرفی عطر

بولگاری و افزودن عنصر هوا به بولگاری من کالکشن: گلیشال اسنس ⁓ معرفی عطر

توسط :
مدیر سایت
آخرین به روز رسانی :
جمعه 4 مهر 1399

در این مقاله خواهید خواند :معرفی عطر گلیشال اسنس از کمپانی بولگاریاضافه‌ کردن عنصر هوا به عطربررسی نت ها و رایحه عطر گلیشال اسنسطراحی بطری عطر گلیشال اسنسکمپین تبلیغاتی گلیشال اسنسنمایش قدرت عناصر اصلی طبیعت

 

معرفی عطر گلیشال اسنس از کمپانی بولگاری

کمپانی بولگاری، این نگین کالاهای لوکس ایتالیایی، تابستان همین امسال عطر جدیدی را با نام «گلیشال اسنس» (Glacial Essence) همزمان با ترند کردن هشتگ #conqueryourgreatness به کالشکن مردانه بولگاری اضافه کرد.

بولگاری با خلق گلیشال اسنس به یکی از بلندترین قله‌های جهان قدم گذاشته است تا تازه‌ترین و ناب‌ترین تجربه از هوای پاک و باطراوت قله‌ها را برای شما ممکن کند؛ هوایی تماما شگفت‌انگیز و گیرا؛ هوایی که ما را به‌سوی فتح قله‌های بلند و بلندتر فرامی‌خواند. بولگاری گلیشال اسنس، گردبادی عظیم در زندگی شما به راه می‌اندازد که همه‌چیز را تغییر خواهد داد. خنکی و طراوت مسحورکننده آن‌چنان از این عطر مردانه جدید به بیرون می‌تراود که انگار عظمت رام‌ناشدنی کوه‌های یخ‌زده را تسخیر می‌کند و احساسی ژرف از شکوه درونی را در شما برمی‌انگیزد.

بولگاری با معرفی این عطر جدید، عنصر جدیدی را به کالکشن مردانه‌اش اضافه کرده است: هوا! تجربه‌ای بی‌نظیر از تازگی و خنکی که با هر دم و بازدم انگار وزش جاودانه زندگی را در ما به جریان می‌اندازد.

 

 

اضافه‌ کردن عنصر هوا به عطر

عطرسازان بولگاری، اضافه‌ کردن عنصر هوا به عطر را یکی از چالش‌های تقریبا غیرممکن عطرسازی می‌دانستند، اما از این رؤیای بلندپروازانه دست برنداشتند. هوا نامرئی و دسترس‌ناپذیر است، اما نیرویی انکارناشدنی دارد. هوا هم شعله‌های آتش را روشن می‌سازد و هم دم و بازدم حیات را امکان‌پذیر می‌گرداند. این قدرت ساده اما مهیب هواست که آب‌ها را به یخ‌های کوهستانی یا کوهستان‌های یخی را به رودخانه‌های زلال تبدیل می‌کند. هر سکوتی سرشار از هواست و البته همین هواست که پژواک فریادی بلند را در دل دره‌های ژرف به گوش ما بازمی‌گرداند. قدرت تغییر دادن همه‌چیز در دستان هواست، مخصوصا چیزهایی که در درون ما آدمیان می‌گذرند.

زندگی ما با نفس کشیدن آغاز می‌شود و هنگامی که می‌خواهیم خودمان را برای چالش‌های سخت زندگی و شکست‌ها و پیروزی‌ها آماده کنیم، همیشه ابتدا نفس می‌کشیم. نفس کشیدن برابر است با تمرکز حواس، تلاش بی‌وقفه برای تحقق تصمیم‌ها و برانگیخته شدن احساس استحکام و نیروی حیاتی که درون ما نهفته است. هنگامی که ریه‌ها را از هوا پُر می‌کنیم، چهره ما در طبیعی‌ترین و بی‌نقص‌ترین حالت خودش قرار می‌گیرد. پس شما هم نفس بکشید! نیروی هوا بدن شما را سر کیف می‌آورد، افکار شما را روشن و شفاف می‌کند و کانون تمرکز شما را صیقلی‌تر و دقیق‌تر می‌سازد. با دم و بازدم ژرف، تردیدهای شما نیست‌و‌نابود می‌شوند و پیش روی شما راهی شفاف به‌سوی اهداف بلندپروازانه باز می‌گردد. پس هوا را با تمام وجود به درون خود بکشید و تک‌تک ذرات این انرژی حیاتی و ناب را در چنگ بگیرید! کمی بعدتر می‌بینید که نگاه درونی‌تان شفاف‌تر و روشن‌تر شده است و می‌دانید که چه می‌خواهید و چطور باید برای رسیدن به خواسته‌هایتان تلاش کنید. حالا وقتش رسیده تا هوای به‌درون‌کشیده را بیرون بدهید. بین آنچه هستید و آنچه آرزویش را دارید، بین اینجا و اکنون و وسیع‌ترین افق‌های روشن زندگی، دیگر فاصله زیادی نیست.

 

بررسی نت ها و رایحه عطر گلیشال اسنس

این عطر چوبی و فوژه با این حس خنکای یخی‌اش به دست آلبرتو موریلاس مشهور خلق شده که هدفش جان بخشیدن به عطری با قطب‌های شدیدا متضاد بوده است تا احساس تنفس کردن هوایی تازه و عمیقا خنک را به مردان هدیه کند. مخلوق شگفت‌انگیز موریلاس، حس مردانگی شکست‌ناپذیر را در مردان برمی‌انگیزد تا آنان را به‌سوی فتح شکوه و عظمت هدایت کند. طراوت و خنکی روح‌انگیز نت‌های اولیه ابتدا ما را با رگه چوبی و قوی این عطر درگیر می‌کند که سپس با نت‌های شدید و غلیظ به اوج خودش می‌رسد؛ نت‌هایی که پس از خشک شدن عطر مثل تکه‌های بلورین باقی می‌مانند. همه این‌ها ظهور یک عطر فوق‌العاده را به ما نوید می‌دهند: عطری چوبی و فوجر با قدرت نامرئی عنصر هوا و تکه‌های بلورین یخی!

بیشتر بخوانید : معرفی برترین عطر های چوبی معرفی برترین عطر های چوبی

 

طراحی بطری عطر گلیشال اسنس

«طراحی بطری این ادیشن جدید، یادمانی است برای پاسداشت زیبایی قله‌های برف‌پوش و یخ‌زده‌ای که افق‌های درخشان و بی‌نظیری را پیش روی ما می‌گشایند. شیشه آسمانی‌رنگ و رفلکت این عطر، بازتابی است از چشم‌انداز برف‌پوشی که با هزار و یک ظرافت و شگفتی میان آسمان و زمین و میان صخره‌ها و انبوه یخ‌های برفی گسترده شده؛ این فضای بینابین چیزی نیست جز کانونی که انگار نیروهای مهیب طبیعت را در هماهنگی‌ای جادویی در خودش حفظ می‌کند». این چند جمله بخشی از توصیفات کمپانی بولگاری درباره بطری این ادیشن جدید است و نشان می‌دهد که بولگاری همواره در تلاش است تا از طریق بهبود‌بخشی به رویکردهای طراحی و تولیدش بتواند بهتر از قبل به محیط زیست ادای دین کند.

توضیحات تکمیلی بولگاری، پایبندی این کمپانی به برنامه‌های محافظت از محیط زیست را بیشتر برای ما آشکار می‌کند: «تولیدکننده بطری‌های شیشه‌ای ما، یعنی Stölzle Masnières Parfumerie SAS، سیاست‌گذاری‌های زیست‌محیطی ویژه‌ای دارد که یکی از آنها خنثی کردن آسیب‌های ناشی از انتشار گازهای CO2 است. کمپانی Stölzle Masnières به لطف استفاده از برق تولیدشده با نیروهای بادی، آبی و خورشیدی و همچنین انرژی حرارتی تولیدشده با زباله‌های دارای منشأ زیستی، 3/2 از سهم سالانه خودش در انتشار گازهای CO2 را کاهش می‌دهد. این تولیدکننده بطری‌های شیشه‌ای از منابع انرژی 100 درصد تجدیدپذیر استفاده می‌کند تا هنگام تولید بطری‌های بولگاری گلیشال اسنس بتواند انتشار گازهای CO2 را بیش از پیش کمتر کند». علاوه بر اینها، برای بسته‌بندی بولگاری گلیشال اسنس از کاغذهای دارای تاییدیه‌های کاملا معتبر استفاده شده است که می‌توان زنجیره تامین آنها را (از جنگل تا استفاده نهایی) بدون هیچ ابهامی ردیابی کرد. ضمن این‌که اصل مدیریت صحیح در جهت محافظت از تنوع زیستی هم در تهیه این کاغذها رعایت شده است».

 

بیشتر بخوانید : بولگاری امنیا گلدن سیترین بولگاری امنیا گلدن سیترین

کمپین تبلیغاتی گلیشال اسنس

مسئولیت کمپین تبلیغاتی گلیشال اسنس که با عبارت #CONQUERYOURGREATNESS CAMPAIGN راه‌اندازی شد، بر عهده دیمین کریسل (فیلم‌ساز عرصه مُد) و کریس کولز (عکاس) بوده است. این دو هنرمند، مراحل فیلم‌برداری و عکس‌برداری تبلیغاتی را در ارتفاعات 12 هزار پایی در سرزمین پدری بولگاری، یعنی ایتالیا، انجام داده‌اند و برای این کار از راهنمایان حرفه‌ای کوهنوردی کمک گرفته‌اند تا بتوانند به یخچال‌های طبیعی بر فراز منظره باورنکردنی سرزمین چروینیا دسترسی پیدا کنند.

نیک بیتمن (بازیگر، مدل و اینفلوئنسر کانادایی ساکن لس آنجلس) که قبلا چهره تبلیغاتی بولگاری «وود اسنس» (Wood Essence) مردانه بوده است، همچنان به همکاری با بولگاری به‌عنوان چهره اصلی عطرهای مردانه بولگاری ادامه می‌دهد. مسئولان بولگاری می‌گویند که «نیک بیتمن به‌عنوان مردی عاشق طبیعت که چهار بار در رشته هنرهای رزمی عنوان قهرمانی جهان را به دست آورده، نماد فوق‌العاده‌ای برای نشان دادن تعادل ناب بین بدن و ذهن است».

 

نمایش قدرت عناصر اصلی طبیعت

ایده اصلی‌ای که از منظر مسئولان بولگاری در کالکشن مردانه اهمیت ویژه‌ای دارد، بازگرداندن قدرت عناصر اصلی طبیعت به زندگی است. این کالکشن باید نشان دهد که مردان همگام و همراه با عناصر اصلی طبیعت که دورتادورشان را فراگرفته است، ‌زندگی می‌کنند و درون چنین جهانی نفس می‌کشند. بولگاری گلیشال اسنس مردانه که ذاتش به هوا (این عنصر نامرئی اما شدیدا اثرگذار در همه عناصر طبیعت) گره خورده، نشانگر فصل تازه‌ای در کالکشن مردانه بولگاری است. آتش که یادآور سرآغاز تکامل انسان، ریشه‌های آبا و اجدادی او و زندگی کمابیش اسطوره‌ای‌اش است، در سال 2014 با «بولگاری من این بلک» (Bvlgari Man In Black) و آن مایه‌های شرقی جدیدش در جهان عطرها برجسته شد. چوب که در قالب درختان بخش مهمی از کره زمین را پوشانده و سمبل سکونت انسان در زمین است، در سال 2018 با «بولگاری من وود اسنس» (Bvlgari Man Wood Essence) و آن حالت چوبی و قوی اما جدیدش که امضای بولگاری را به همراه دارد، جهان عطرها را به تکاپو انداخت.

«بولگاری من گلیشال اسنس» (Bvlgari Man Glacial Essence) هم‌اکنون در اندازه‌های 60 و 100 میلی‌لیتری و در قالب ادو پرفیوم در فروشگاه‌های سراسر جهان عرضه شده است.


نویسنده: بلا فن‌ در وید

ترجمه: ‌ندا احمدلو اختصاصی برای عطرافشاننظرات کاربران

پاسخ ها را رد کن
نتیجه‌ای یافت نشد.
لطفا جهت درج نظر وارد سایت شوید و یا در سایت عضو شوید.
راهنمایی ثبت نظر :
* از ثبت نظر تبلیغاتی یا نظرات غیر مرتبط با مطلب درج شده خودداری نمایید.
** نظراتی که خلاف قوانین درج نظر هستند حذف می شوند.
*** قوانین مربوط به درج نظر را از اینجا می توانید مشاهده نمایید.
پاسخ به HoHi
با سلام. این کارها رو توصیه میکنم تست کنید:
tom ford oud wood
serge lutens fille en aiuguiles
jovoy psychedelique
amouage epic man
loewe 7
fandi pour homme assoluto
brecourt farah
l artisan parfumer fou d abcinthe
nasomatto hindu grass
HoHi
1399/07/05
در مورد خودم بگم من مشام خیلی قوی دارم جوری که اگه شما 100 تا عطرم همزمان بیارید من بدون مشکل میتونم چک کنم نیازی هم به قهوه و اینا ندارم و به خاطر همینم کلا با عطر و ادکلن بخصوص بوهای گلی مشکل دارم یعنی سر درد میگیرم شدید، شاید باورش سخت باشه براتون من تا همین 5 سال پیش هیچ ادکلنی نداشتم ( 36 سالمه ) . این مشکل یا این حس بویایی باعث یه جور عقده در من شده بود تو تمام این سال ها ( خدایا بسه دیگه o.O ) یه چیزی پیدا بشه من بزنم خوشحال بشم ! یعنی عطر نمیتونستم بخرم یا مجبور بودم برای برادرم رو استفاده کنم و همیشه هم با ناراحتی و عذاب ! هیچ وقت یادم نمیره شاید 7-8 سال پیش ادکلن گوچی پیور هوم نسخه یک ( قهوه ای ) رو یه بار بو کردم خوشم اومد  بعد چند وقت رفتم بخرم اونم دیگه تولید نشد و من موندمو حوضم ! شکست عشقی بدی بود ! شاید براتون جالب باشه میگید خوب حتما عطر هم نخریده اگه نه مگه میشه ! اما باورتون بشه همین الان کمد برادر من بالای 100 تا ادکلن داخلشه که شاید بیشتر از نصفشون 90% پر هستن حتی چنتایی باز نشده هست ! یعنی این عقده باعث شده من مدام یه چیزی رو اول بو کردم خوشم اومده اما یه روز بعد از سر درد دادمش به برادرم ! ( خیلی مشخره هست نه ؟) حالا اینا فقط اونایی هست که مونده هر کی اومده بهش عطر دادم به زور ببره یا به دوستان دادم :)) درد و دل بود . اما 5 سال پیش رفتم یه ادکلن هدیه بخرم برای دوستم فروشنده گیر داد بیا اینم بو کن ! منم چون عاشق اینم یه چیزی پیدا کنم رد نکردم آقا اومد ادکلن ادس اونم نسخه کوپال آزور رو به من داد من خوشم اومد بی نهایت دیوانه شدم حقیقت پول نداشتم رفتم یک هفته بعد اومدم یادم نبود اسم مدلش نازارنا یا اصلا بطریش چه رنگیه ادس ها هم که همه شبیه هم فقط رنگا فرق میکنه من بدون تست نازارنا رو برداشتم اومد خونه با خوشحالی باز کردم زدم و زاااااارت ! حالم بد شد بوی گل و زنبقققققق !!! باورتون نمیشه همونجا پیش دوستم بودم اون زمان 600 قیمتش بود گفتم بیا برا تو من نمیخوام رفیق صمیمی ما هم گفت نه ببر خونه الا و للا شاید خانواده خوششون اومد اونا استفاده کنن. رفتم خونه دادمش به خواهر کوچیکم گفتم مال تو بو کرد گفت خاک تو سرت این عالیه چون برای اون زمان عطر گرونی بود وقتی قیمتشو فهمید گفت نه خودت بزن دیوانه خلاصه هر چی اصرار کردم اونم نگرفت ازم. رفتم از غصه این شکست و اشتباه در خرید به سمت افق محو بشم که دست تقدیر کار خودش رو کرد و انگار معجزه اتفاق افتاد !!! زمان که گذشت فقط میتونم بگم من واسه اولین بار تو زندگیم لذت یه حس خوب و لذت بردن از یه عطر رو بعد 30 سال چشیدم ... ! سرتون رو درد آوردم میدونم اما بدونید وقتی اینجا دیدم کامنت ها رو دلم خواست ذوقی که داشتم رو با همه دوستان به اشتراک بگذارم شاید واقعا تو جهان امروز و شرایط مزخرف مملکتمون همچین چیزی درد به حساب نیاد اما قدرت خدا واقعا هیچی بی حکمت نیست داشتن یه حس و اینکه نتونی ازش استفاده کنی و لذت ببری که هیچ سر درد هم بگیری واقعا درد داره ... !
بعد از اون کوپال آزور از همین برند رو هم خریدم و برای من کوپال از این بهتره و انگار تو بهشتم ! فقط همین و ادکلن بعدی که تونستم کشف کنم ادکلن بیرلی از پرفیوم د مارلی هست ...  خلاصه این 3 تا تبدیل شدن به عشق های پیدا شده من بعد 30 و اندی سال ... خوشحال میشم دوستان اگه در مورد شرایط من و عطرهایی که معرفی کردم کمکم کنن ادکلن جدیدی رو پیدا کنم ...
mehdi eshaqi
1399/07/05
خب من این عطر و تست کردم
نت ابتداییشو خیلی دوست دارم.اصلا اذیت نمیکنه و کاملا بالانسه.
ازون عطرهاس که بازخورد بد نمیتونه داشته باشه و تقریبا سیفه
ماندگاری بالا و پخشش راضی کنندس
فقط اینکه به نظرم اصلا بوی یونیکی نداره...
Amir
1399/07/05
پاسخ به Amir
بیشتر کارای سینتتیک از دور خوشن و در لحظه اول . ممکنه یکی اینو بزنه و در لحظه بوش رو حس کنی خوشت بیاد ولی وقتی خودت بپوشیش متوجه میشی که چقد شدید هست.
حامد
1399/07/05
پاسخ به architect
آخ اگه دی پارما یه کوچولو پرفورمنس کاراش بالاتر بود... 
حامد
1399/07/05
پاسخ به Amir
پس چرا انقد طرفدار داره؟ 
پارسی
1399/07/05
درود
لانکوم لانویت ترزور
هرچند که شروعش یه مقدار تندِ اما در ادامه بسیار نرم و دلپذیر میشه و انصافا خیلی خوشبو هست.
یک گورماند با بوی شیرینی و کارامل.
یک رایحه ی گلی.میوه ای. کاراملیِ گرم و قشنگ که هرچی به سمتِ جلو میره قشنگتر میشه.
پرفورمنس خوبی هم داره.
ظاهرِ بسیار زیبایِ این عطر به همراه رایحه ی عالی و پرفورمنسِ خوب ، یک گزینه ی خوب برای هدیه دادن ساخته. قیمتش خیلی بالا رفته. ای کاش این قیمتها شکسته بشه و دستمون برای خرید بازتر بشه.
بدرود
daniar
1399/07/05
پاسخ به حمید
درسته منم همین رایحه رو دریافت کردم اما باعث تعجبه کدوم نت بویی شبیه به ادامس موزی رو درست کرده؟ وانیل؟؟؟  در نت ها روایح دودی و چوبی رو نوشته ولی اصلا و ابدا این نتها حس نمیشن!
daniar
1399/07/05
پاسخ به daniar
حقیقتا منبعش رو دقیق  یادم نیست!
فکر میکنم باید یکی از مقاله های isi بوده باشه.
خودم هم دیدم در مورد این عطر صدق میکنه،ذکر کردم.

arman
1399/07/05
من واسه خانومم گرفتم بوش فوق العادست پخش بوش متوسطه ولی دو روزو راحت میمونه 

آخرین پست ها

تایید و ارسال عکس

توجه: شما با ارسال عکس، موافقت خود را با قوانین قرار دادن عکس پروفایل در عطرافشان اعلام می دارید.