تفاوت تستر با خود عطر در چیست ؟ آنچه باید بدانیم

تفاوت تستر با خود عطر در چیست ؟ آنچه باید بدانیم

توسط : مدیر سایت آخرین به روز رسانی : 1 سال پیش
اشتراک گذاری :

در این مقاله خواهید خواند :تفاوت بین عطرهای برند و تستر عطرتستر عطر چیست؟تشخیص تستر عطرتفاوت بین تستر و سمپل چیست؟تفاوت بین عطر و تستر چیست؟آیا تستر عطر ها ماندگارتر از عطرهای رسمی هستند؟چرا باید تستر عطر بخرم؟

تفاوت بین عطرهای برند و تستر عطر

به نظر شما تفاوت بین عطرهای برند و تستر عطرها در چیست ؟ این مقاله پاسخ صحیح را ارائه می کند.

آیا تاکنون اندیشیده اید که تفاوت بین عطرهای با برند اوریجینال و تسترهایشان چیست؟ از آنجا که این عنوان واقعا موضوع گسترده ای است، تصمیم گرفتیم که به این سؤال با دقت و بطور ویژه و بدون جستجوی اطلاعات از مجموعه ای از منابع مختلف پاسخ دهیم. 

بسیاری از مشتریان "تسترها" را به عطر اوریجینال ترجیح داده و از آنها لذت می برند زیرا معتقدند که این بوها ماندگارتر و اشباع شده تر هستند. سایر مشتریان ناراضی بوده و اظهار می کنند که "برای چیزی که در بسته بندی اوریجینال نیست" پولی پرداخت نمی کنند. بسیار خوب، حقیقت چیست؟ دقیقا به همین پرسش در زیر پاسخ خواهیم داد. 

حقیقت درباره تسترها و عطرها چیست؟

عقاید و نظریه های بسیاری درباره این موضوع وجود دارد که اگر بخواهیم هر کدام از آنها شرح دهیم، می توانیم کتابی منتشر کنیم. اما هدف ما این نیست. تلاش خواهیم که با ترکیب همه اطلاعاتی که کارشناسان عطر برایتان انتخاب کرده اند، به این سؤال بطور مختصر، دقیق و واضح پاسخ دهیم. 

برای کسب بیشترین اطلاعات درباره این موضوع مبسوط، با سؤالات پرتکرار از سوی مشتریان شروع می کنیم. 

تستر عطر چیست؟

تستر عطر یعنی چه؟ تسترها عطرهای اوریجینالی هستند که اغلب در یک جعبه کارتنی بدون برچسب یا سلفون عرضه می شوند. تسترها غالبا در بزرگترین مجموعه عطر برنددار تولید می شوند. رایجترین بسته بندی استفاده شده 100 میلی لیتر است اما ممکن است به شکل 50، 75، 90، 125 یا گونه دیگری باشد. منظور از این نوع محصول نشان دادن و عرضه آن رایحه قبل از خریداری در عطرفروشی های بزرگ و مراکز خرید است. معمولا، تسترها برای فروش نیستند، بلکه اغلب در شبکه توزیع و فروش دست به دست می شوند. هر تستر حاوی 100% مایع عطر اوریجینال است، که ترکیب آن همانند عطر با بسته بندی رسمی است. 

تشخیص تستر عطر

تستر عطر چگونه تشخیص داده می شود؟

این کار آسانی است. هنگام خرید انلاین عطر، مطمئن شوید که بدرستی خرید می کنید. بسیاری از این محصولات توصیف می شوند که آیا تستر (TESTER) یا محصول بسته رنگ (و سلفون) دارد. تسترها به همان اندازه عطرها ترجیح داده می شوند و می توانید آنها را در بسیاری از فروشگاههای انلاین عطر بیابید. اگر عطری که خریداری می کنید بدون بسته بندی، کارتن و طراحی بسته بندی بدون برند باشد، احتمال اینکه تستر باشد وجود دارد. عطرهای رسمی بسته بندی برنددار و قیمت متفاوتی دارند، که معمولا بالاتر از قیمت تستر است. 

تفاوت بین تستر و سمپل چیست؟

می دانید سمپل چیست؟ شاید شیشه های برنددار مینیاتوری کوچک را در نظر آورید که با عطر مایع از عطر برند مربوطه پر شده است. اینها نمونه های تبلیغی هستند که بدون هزینه توزیع شده یا برای تست رایحه استفاده می شوند. معمولا، سمپل های کوچک حاوی حدود 1.2 میلی لیتر عطر مایع هستند، برخلاف تسترها که معمولا در شیشه بزرگی همانند خود عطر هستند. سمپل ها تنها به منظور تبلیغ استفاده و فروخته می شوند. این کارکرد فقط یکبار برای حس کردن آن رایحه، و بدست آوردن تصوری از اسانس محصول است. 

تفاوت بین عطر و تستر چیست؟

از منظر بازاریابی، تفاوت بین عطر و تستر یا تفاوت تستر و ادکلن در بسته بندی شان است. عطر بسته بندی رسمی دارد، ولی تستر نه! تسترها حاوی همان عطر مایع هستند، اما غالبا بدون بسته بندی لوکس و تنها به منظور حمل و نقل به فروش می رسند. گاهی ممکن است تسترها را بدون درب و برچسب عطرهای با بسته بندی رسمی مشاهده کنیم. 

تفاوت ظاهری تستر عطر و عطر اورجینال

آیا تستر عطر ها ماندگارتر از عطرهای رسمی هستند؟

ماندگاری هر تستری به اندازه عطر است. ماندگاری عطرها و تسترها یکسان است اما قویا به نحوه نگهداری شان بستگی دارد. اگر آزمایشی انجام دهید و عطر و تستری را بیش از یک ماه بدون درب در کیف تان نگهدارید، تفاوت دوام این دو  را خواهید فهمید. زیرا هنگامی که از عطر مایع خوب نگهداری نکنید شوره می زند، و بنابراین رایحه شدتش را از دست می دهد. هرچند، این نکته بسیار مهم باید روشن شود که هر دو نوع محصول عطر در مکان یکسان با فرمول یکسان رایحه عطرها، حتی در شیشه های همانند ساخته شده اند. تفاوت بین آنها این است که عطر در بسته بندی رسمی عرضه شده و تستر فاقد آن است. برای توضیح بیشتر مقاله "آیا بطری‌های تستر قوی‌تر و ماندگارتر هستند؟" را مطالعه کنید.

 

چرا باید تستر عطر بخرم؟

یکی از مزایای بزرگ خرید تستر عطر قیمت مناسب ترآن است( حداکثر 15% تفاوت قیمت نسبت به عطر اصلی). برندها و عطرهای مشهور جهان رایحه های شگفت انگیزی برای هر سلیقه و سبک تولید می کنند که در بسته بندی لوکس باشکوه ما ارائه می شود. اما آیا پول دادن برای چیزی که دقایقی پس از باز کردن بسته ی خرید جدیدمان به کناری می اندازیم ارزش دارد؟ پاسخ هر کس به این سؤال می تواند متفاوت باشد.

اما هنگامی که عطر جدیدی می خریم و رویه بیرنگ بیرونی (سلفون) را پاره کرده و بسته بندی رنگی درخشان را باز می کنیم، به آرامی افشانک را فشار می دهیم (چند بار)، و نخستین مایع معطر را روی پوست مان اسپری می کنیم، این حس منحصربفردی است. 

امیدواریم که با پاسخ دادن به سؤالات تان و ارائه اطلاعات بیشتر، اکنون شباهتها و تفاوتهای بین عطرهای برند اوریجینال و تسترهایشان را بدانید. اما اجازه دهید خلاصه آنرا تکرار کنم – تسترها و عطرها از عطر یکسان، مایع 100% اوریجینال، پر می شوند. تفاوت بین آنها تنها در جعبه ای است که بدست تان می رسند

امیدواریم که این مقاله برایتان جالب و مفید باشد. هنگامی که درباره تستر و عطر صحبت می کنیم، سؤالات بسیاری ممکن است مطرح شوند. اگر پیشنهادات و سؤالات دیگری دارید، خوشحال می شویم که نظرات تان را با ما درمیان بگذارید.  

توجه : مطلب بالا در مورد تستر اورجینال عطر می باشد ، تستر های تقلبی که معمولا با نام های "بدون جعبه" یا "استوک" با قیمتی پایین بفروش می رسند کاملا تقلبی بوده و هیچگونه ارزشی ندارند.

مطلب از STEFKA GEORGIEVA j از وبسایت fragrances.bg

ترجمه توسط عطرافشان

نظرات کاربران
آیتمی جهت نمایش وجود ندارد
مقاله ی ارزشمند دیگری از سرکار خانم احمدلو
زنده باد
روایح اینتنس ، اوپیوم و رافائل ژکساف ( فقط نسخه ی جیبی تولید شده ) را پسندیدم هرچند همگی را تهیه کردم چون علاقمند به تعقیب برندهای ایرانی ام .
به امید موفقیت همه ی برندهای ایرانی
و همه گیری ی عطر بین ایرانیان پرفرهنگ
Nas
1400/06/07
سلام. وقت بخیر.
مینیاتوری ها هم بچ کد جعبه دارند.
آیا روو خود شیشه هم باید این بچ کده باشه؟
این قضیه واسه سمپل ها به چه صورته؟
پاسخ مدیر : سلام عرض ادب و احترام
تا جایی که اطلاع داریم و دیده شده ،سمپل و مینیاتوری ها نیز بچکد دارند
ali
1400/05/27
ممنون مقاله بسیار آموزنده ای بود.
متاسفانه امروزه در سطح کشور اسانس فروش های مترویی ،چندلیتری مایع بی رنگ هم کناردستشون گذاشتن و به اسم فیکساتیو میفروشند و جالبش اینجاست یه جوری نسخه میپیچند که هرکی ندونه فکر میکنه عطارهای سرشناس دنیای عطر شاگرد این اساتید بودن😁 ،به مشتری میگن بیا مثلا بیست گرم اونتوس بخر تا بهت پنجاه میل فیکساتیو جایزه بدم و ببر ترکیب کن که دیگه میشه ادوپرفیوم اونتوس و با اورجینال مو نمیزنه و خوده کرید هم همینکارو میکنه ، حقیقتا خیلیام که تازه به عطربازی علاقه مند شدن کنجکاو شده و اسانس و اون مایعی که به اسم فیکساتبو عرضه میشه را میخرن، عزیزانی در جریان باشید اسانس هایی که در سطح کشور عرضه میشه رقیق نشده و یا با درصد کمی روغن بی بو به جهت سود بیشتر ترکیب شده اند و این مدل اسانس حتی اگه فرض کنیم از منبع مطمعنی تهیه شده بازم به این شکل بسیار بسیار بسیار خطرناک بخصوص برای سیستم تنفسی و بویایی بسیار مضره ، در ثانی اون مایع بی رنگ و بی بو که به اسم فیکساتیو میفروشن( به احتمال زیاد اب دی یونایزدِ)حتی اگه فیکساتیو باشه اینطور نیست که بگیم اسانس را باهاش رقیق کنیم و میشه ادوپرفیوم یا تویلت، پروسه ترکیب اتانول، اب دی یونایزد و استابلایز یاهمون فیکساتیوهای تثبیت کننده و... لازم داره که هرکدام درصد مشخصی در ترکیب دارند.
دوستانه پیشنهاد میگنم اصلا وابدا سمت اسانس های گرمی نرید.
خوب است که گرانترین عطر دنیا در آسیا و توسط اصغر آقا تولید شده !
این خبر جدای از ارزش عطر ارزشمند است !
آنها خوب میدانند که مسابقه ای بر سر تملک آن در خواهد گرفت بین متمولین جهان که میخواهند سرتیتر و چشمگیرترین باشند .
شاید و حتما مقصد و منزل این عطر ، همان آسیا باشد :)
مسابقه ی ثروت که صاحبان اش میگذارند و لخت مادرزاد میروند چها که نمیکند !
بهترین عطر ، عطر ساخته ی خداست که بدون شک هر نفر یک شیشه به ما عطردوستان در آن جهان داده خواهد شد !
انشاله همه دریافت میکنیم :)
Gevik
1400/05/10
۵ رایحه مورد علاقه بنده بترتیب:
جوبیلیشن
جورنی ‌
اپوس ۷
اپیک
برکن