Amelie Amelie
5
1400/05/12

تفاوت رایحه در شرایط مختلف

دوستان سلام💖

وقتتون بخیر

یه سوالی داشتم، من اولین بار عطر ورساچه اروس رو توی یه فروشگاه تست کردم و بوی دلپذیر سیتروسی در کنار شکوفه‌ها.‌بوی خیلی لطیفی داشت.‌بعد مینیاتوری‌ش رو از عطرافشان عزیز سفارش دادم، نمی‌تونم بگم همون بو بود ولی خیلی خوشبو بود ولی بیشتر گلی و‌ چوب توش برجسته بود با کمی مشک. به تازگی از یک فروشگاه اینترنتی دکانت ازش تهیه کردم، اما چیزی که ازش می‌گیرم بوی سیتروسی شارپ و تمشکه با بیس مشک. میشه گفت توی این سه تجربه انگار عطرهای متفاوتی بو کردم!

حالا سوال من اینه، عطر توی فروشگاه از شیشه اسپری شد، عطر مینیاتوری رو بدون اسپری و دکانتی که از شیشه‌ی اصلی به شیشه‌ی دیگه‌ای منتقل شده بود. هرچند بنظر بعید میاد، آیا این موضوع ممکنه که بخاطر نحوه‌ی عرضه‌ی این عطرها باشه؟

به خودم گفتم شاید یکی از این‌ها ادوتویلت بوده و من توجه نکردم. اما طبق اصل لانه‌ی کبوتری احتمالا دو تا از این عطرها غلظت مشابهی داشتن و بالتبع باید مثل هم می‌اومدن.

نظر شما چیه؟

Maary Maary
1400/05/12

سلام املی عزیز دکانتی که تهیه کردی با توجه به بوی شارپ سیتروسی ابنباتی تمشکی که میگی نسخه تویلت هست...اون دوتای دیگه پرفیوم بوده ن...با توجه به تفاوتی که حس کردی شاید یکیشون قدیمی تر بوده و یکی جدیدتر و کمی ریفورموله اتفاق افتاده در نسخه های جدید،  مگه اینکه تستت در فروشگاه دقیق نبوده باشه که خب طبیعی هم هست چون تایم کافی نمیشه گذاشت برای دقیق شدن در نتها در تستهای حضوری فروشگاهی... به نظرم دوباره تو یه فروشگاه دیگه هم تستش کن یا سمپل شرکتی شو بخر  

خانم آملی عزیز سلام

ضمن تایید فرمایش سرکار خانم ماری من هم اضافه بر آن عرض کنم اگر در نت ابتدایی ( پله ی اول ) تفاوت میبینید که ممکن است بدلیل دکانت گیری باشد که قبلا مفصل تحت همین عنوان در بخش سوالات تجارب خود را دوستان فرموده اند که نتیجه اش این شد که دکانت گیری به روش نادرست میتواند پله ی اول عطرها را ( خصوصا سیتروسی ها ) نابود یا ضعیف و یا زمان ظهور آنها را کوتاه کند .

و اگر در همه ی نت ها اختلاف هست که فرمایش خانم ماری صادق تر است .برخی اوقات هم در دکانت گیری اشتباه میکنند ! یا ممکن است از عطرهای مستعمل یا تاریخ گذشته و یا نور و حرارت دیده استفاده کنند .

با این همه اوصاف پیدا کردن علت خودش یک تخصص شد :)

Amelie Amelie
1400/05/13
در پاسخ به Maary :

سلام املی عزیز دکانتی که تهیه کردی با توجه به بوی شارپ سیتروسی ابنباتی تمشکی که میگی نسخه تویلت هست...اون دوتای دیگه پرفیوم بوده ن...با توجه به تفاوتی که حس کردی شاید یکیشون قدیمی تر بوده و یکی جدیدتر و کمی ریفورموله اتفاق افتاده در نسخه های جدید،  مگه اینکه تستت در فروشگاه دقیق نبوده باشه که خب طبیعی هم هست چون تایم کافی نمیشه گذاشت برای دقیق شدن در نتها در تستهای حضوری فروشگاهی... به نظرم دوباره تو یه فروشگاه دیگه هم تستش کن یا سمپل شرکتی شو بخر  

ممنونم ماری جان🌱

Amelie Amelie
1400/05/13
در پاسخ به کامبیز سخی :

خانم آملی عزیز سلام

ضمن تایید فرمایش سرکار خانم ماری من هم اضافه بر آن عرض کنم اگر در نت ابتدایی ( پله ی اول ) تفاوت میبینید که ممکن است بدلیل دکانت گیری باشد که قبلا مفصل تحت همین عنوان در بخش سوالات تجارب خود را دوستان فرموده اند که نتیجه اش این شد که دکانت گیری به روش نادرست میتواند پله ی اول عطرها را ( خصوصا سیتروسی ها ) نابود یا ضعیف و یا زمان ظهور آنها را کوتاه کند .

و اگر در همه ی نت ها اختلاف هست که فرمایش خانم ماری صادق تر است .برخی اوقات هم در دکانت گیری اشتباه میکنند ! یا ممکن است از عطرهای مستعمل یا تاریخ گذشته و یا نور و حرارت دیده استفاده کنند .

با این همه اوصاف پیدا کردن علت خودش یک تخصص شد :)

درود جناب سخی، ممنون از نظرتون🌹

alireza .xx alireza .xx
1400/05/13

درود برشما. همونطور که خانوم ماری فرمودن موقع تست هر عطری توجه کنید نسخع تویلت را تست داشتید یا ادوپرفیوم، چون خیلی وقتا تفاوت زیادی بین دونسخه تویلت و پرفیوم دیده میشه، دوم همیشه همیشه همیشه بچکد را چک کنید وحتی اگه دستریز بود از فروشنده حتما بپرسید تولید چه سالیه، چون گاهی ممکن دو نسخه از یک عطر را تست کنید که هرکدوم تولید یک سال متفاوت باشند و در طول اون یکسال امکان ریفرموله شدن هست بخصوص بین دیزاینری ها ریفرموله زود به زود انجام میشه ولی برندهای نیش حداقل تا چندسال دست به ترکیب و کیفیت مواد اولیه نمیزنن. دکانت گیری دستی که بهش دستریز میگیم انقدری باعث تغییر نمیشه که بگیم بکل رایحه تغیبر کرده،دکانت گرفتن دستی یه کوچلو روی تاپ نت تاثیر میزاره و معمولا تاپ نت ابتدایی(۱۰دقیقه اول) کمرنگ میشه و چند درصدی هم روی پرفورمنس تاثیر منفی میزاره،کلیت و بیس رایحه تغییری نمیکنه و حتی شامه های مبتدی و کسایی که عطرباز نیستن متوجه این تغییر کوچیک نمیشن.

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟