معرفی بهترین عطر های عودی مردانه

معرفی بهترین عطر های عودی مردانه

توسط :
admin
آخرین به روز رسانی :
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸

به طور کلی در خاورمیانه ، عود بسیار جدی گرفته می شود اما فقط در چند سال اخیر در بریتانیای کبیر معروف شده است. برای ساخت عود از درختان آگار گرمسیری که در آسام هند قرار دارد استفاده می شود.چوب های آگار گرانترین چوب ها به شمار می آیند. در واقع یکی از گرانترین عناصر خام جهان محسوب می شوند. زمانی که درخت دچار آفت زدگی یا بیماری های قارچی و یا سایر موارد می شود، صمغ تیره، خوشبو و غلیظی را برای حفاظت از خود تولید می کند و در واقع همان منبع عود می باشد.
عجیب نیست که بخشی از هزینه ها به این دلیل است که CITES (سایتس : یک معاهده چندجانبه برای حفاظت کردن از گونه های در معرض خطر ) درخت آگار را به عنوان گونه های تهدید شده ثبت کرده است - زیرا ارزش سالانه بازار جهانی چوب آگار بیش از 5 میلیارد پوند است. بوی آن بسته به چوب مورد استفاده، محل رشد درخت، و اینکه آیا درخت خودرو است و آلودگی آن طبیعی است متفاوت است. 


لیست زیر بهترین عطر های مردانه عودی می باشد


1- آکوا دی پارما کلونیا عود
به واسطه رایحه بسیار خوب و ظرافت توسط DNA خاص آن، شما همیشه می توانید به عطر آکوا دی پارما اعتماد کنید.
از سال 1916 این برند به عنوان نمادی از "لاکچری خیره کننده ایتالیایی" پابرجا است. با توجه به قدرت بالقوه ای که در مواد خام این برند به کار میرود، جای تعجبی نیست که کولونیا عود به راحتی خودش را در  دل لیست ما جای میدهد!
نت بالایی این عطر با الهام از سنت های خاورمیانه ای ، با مرکبات مدیترانه ای مرسوم در کولونیا آغاز میشود و پس از آن رایحه های گشنیز، چوب آمیریس ، چوب سدر، چوب آگار، مشک و نعناع هندی نت های بعدی این عطر هستند.


2 - جور جیو آرمانی ادو نویت عود
در سال ۲۰۱۶ عطار معروف مری سالمگنه تصمیم گرفت عطر تولید سال 2013 خود را ارتقا دهد. برای این ماموریت بالا بردن تندی برخی از نمونه های ملایم تر آن را مورد توجه قرار داد بدین منظور شاهکاری دیگر به نام ادو نویت عود ساخت. با اضافه کردن دانه هل و فلفل صورتی، روغن ترنج کاهش یافت و گل زنبق باعث ملایمتر شدن تاثیر گل رز شد سپس رایحه عطر بر اثر تلفیق چوب گایاک، زعفران و سپریول پدیدار شد.

3- کام دی کارگونس واندر عود
واندرعود مانند بسیاری از رایحه های کام دی کارگونس (برند فرانسوی) بیشتر اصول سنتی ساختار عطر را حفظ کرده است بر روی ترکیب عصاره های چوبی در ساختار اصلی عطر بیشتر از ترکیبات پایه ای توجه شده است به خاطر تمام این دلایل (و بیشتر) بهتر است این عطر هنگام غروب استفاده شود با مرور دوباره ترکیباتش متوجه می شویم رایحه آن با استفاده از چوب سدر تگزاس، چوب صندل استرالیایی، خس خس، چوب گایاک و نعنای هندی اندونزیایی فراهم شده است.

رایحه این عطر را شاید بتوانیم شبیه به عطر انکر نویر و انکر نویر اکستریم از برند لالیک تصور کنیم

4- تام فورد پرایوت بلند عود وود
عود وود یکی از سنتی ترین عطر ها در آزمایشگاه اختصاصی تام فورد ( راه اندازی در سال 2007) بشمارمی رود و لقب پیشگام را بعنوان یکی از اولین عطر های زنانه و مردانه ی قابل عرضه به بازار، با بکارگیری روغن گرانقیمت و نایاب عود بعنوان یک جزء ترکیبی مهم، بخود اختصاص داده است.
ترکیب چوب عود با هل، فلفل چینی، چوب صندل، خس خس، دانه تونکا، وانیل و عنبر، آنرا به یک محصول پر فروش تبدیل کرده است.

5- گوچی د وویس آف د اسنیک ادوپرفیوم
یک همکاری بین مدیر موفق گوچی " الساندرو میشل " و عطرساز پر آوازه " آلبرتو موریلاس "
"د وویس آف د اسنیک از سری د آلکمیست گاردن" یک مجموعه ی غنی و لاکچری از رایحه هاست (  همانگونه که از نام آن هویداست) که با لایه بندی هایی از گیاهان طبیعی، گل ها و ملکول های مدرن برای ایجاد یک معجون جادویی و امروزی مورد آزمایش قرار می گیرد.  این ترکیب بسیار مردانه، ویژگی های تحریک کننده ی عود را با ترکیب آن با بوی تند چرم، زعفران، و نعناع هندی مورد بررسی قرار داده است. این عطر همانقدر که مسحور کننده است، از ظرافت خاصی نیز برخوردار است.

6- پولو سوپریم عود
یک ترکیب هیجان انگیز از ادویه جات و عود می باشد.
شاید بتوان گفت افرادی که به دنبال روایح تاریک و عودی هستند می توانند سوپریم عود را جز گزینه های اولیه خود جهت خرید انتخاب کنند.
سوپریم عود با روایح دارچین و فلفل صورتی آغاز میشوند و بعد از مدتی رایحه عود به تکمیل شدن آن می پردازد و در اخر خس خس و چوب گایاک تکمیل کننده پایانی می باشند. لازم به ذکر می باشد نوع عود بکاربرده شده در این عطر از نوع عود تایلندی می باشد.

7- ورساچه عود نویر
عود نویر یک رایحه شرقی و چوبی از برند قوی ورساچه می باشد که در نت های اولیه با نارنج، بهار نارنج و فلفل آغاز می شود و در نت های میانی به صمغ کندر، زعفران و هل می رسد و نت های نعنا هندی و عود روایح تکیمل کننده این عطر هستند که همانطور که از نام عطر پیداست عطری با رایحه‌ای مبتنی بر عود مواجه هستیم .
عود نویر یکی از بهترین پیشنهاد ها برای فصل زمستان می باشد.

8- کرید رویال عود ادو پرفیوم
عطری سلطنتی با رایحه شرقی فوژه که حس ها را خیره می کند و باعث می شود مردان احساس شگفتی کنند. اگر چه رایحه عود در همان نت اولیه شما را تا حدودی همراهی می کند، ترنج و لیمو ترش یک رایحه مرکباتی تازه ای را بوجود می آورد و در طرف دیگر، چوب سدر تکمیل کننده این رایحه می باشد که در آخر یک رایحه عودی رویال پدیدار شود.

9- ارمنگیلدو زگنا ایندنزینا عود

این عطر دارای رایحه شرقی چوبی می باشد که در آن از رزین های کهن و ارزشمندی استفاده شده است که رایحه تاریک و گرمی را پدید می آورند و نت های ترنج، کهربا و نعناع هندی روایح تکمیل کننده این عطر هستند.


10- ایو سن لورن M7 عود ابسلو
ام سون عود ابسلو یک ترکیبی بی نظیر از روایح غنی است. در نت اولیه نارنگی ماندارین وجود دارد که حس تازه ای را وجود می آورد و در نت میانی روایح دودی خود را پدیدار می کنند. در حالی که در همان ابتدا روایح عودی و چوب سدر خود را به خوبی نشان می دهند.

11- تام فورد عود مینرال

عود مینرال یک عطر چوبی آبزی می باشد که عود توانسته به خوبی با رایحه تازه اقیانوسی ترکیب شود و یک ترکیب خاص با ماندگاری و پخش خوب را بوجود آورد که در نتیجه آن شاهد یک عطر " دودی، چوبی" و هیجان انگیز هستیم. بواسطه رایحه چوبی خوبی که دارد، این عطر را می توانید به صورت مشترک استفاده نمایید.


12- هوگو بوس باتلد عود
باتلد عود یک رایحه شرقی چوبی می باشد که از عود 100 % طبیعی ساخته شده است. در نت اولیه روایح مرکباتی و سیب نمایان می شوند و در نت های بعدی هل و عود یک رایحه عودی مرموزی را پدید می آورند.

13- تام فورد توباکو عود

همانطور که از اسم عطر مشخص می باشد ترکیب بی نظیر تنباکو و عود توانسته به خلق " توباکو عود" منجر شود. عطری با رایحه شرقی چوبی که با الهام از فرهنگ و آداب و رسوم عربی توانسته به یکی از پرفروش ترین عطر های تام فورد تبدیل شود.

14- بایردو عود ایمورتل

عود ایمورتل دارای یک رایحه چوبی می باشد که از چوب آگار الهام گرفته و بواسطه وجود روایح پاپیروس و نعناع هندی، فضای اسموکی بوجود آوزده.
روایح دودی برای بالانس کردن عطر مورد استفاده قرار گرفته و خزه درخت بلوط و برگ های تنباکو رایحه نشاط بخش و پیچیده ای را بوجود آورده است.

15- دیور لدر عود

لدر عود یک رایحه چرمی، قوی و سنگین مناسب آقایان میباشد که رایحه چرمی، حاصل ازسوزاندن چوب آگار الهام گرفته شده است. در ادامه ادویه گل میخک و هل تکیمل کننده این رایحه عودی می باشند.

16- جیور جیو آرمانی آرمانی پرایوت عود رویال

این عطرِ برند جورجیو آرمانی رایحههای رباینده و شهوانی دارد که کاراکتر این عطر را میسازد و به آن برتری میدهد. استفاده از کهربا در این عطر موجب شده تا رایحهای نافذ داشته باشد همچنین زعفران، رز و چوب صندل هم از عناصر این عطر هستند که گرمای آن را تشدید میکنند.

17- شی اند بلو عود آلف

این عطرِ دست ساز در انگلیس ساخته شده و بهترین صمغ های درخت عود در آن به کار رفته است. رایحۀ غلیظ و چندجانبه این عطر متأثر از خاور میانه است. این عطر علاوه بر بوی چوبیِ سنتی، بوی شکلات تلخ غلیظ، چرم لطیف، زعفران و نعناع هندی هم دارد. 

18- بای کیلیان پیور عود

این عطر رایحهای تند و تیز دارد که حواس را درگیر خودش میکند. رنگ این عطر جوهریِ تیره است و بطری آن شیشهای براق دارد که با جعبۀ مشکی و طلاییاش که به اندازۀ بوی دودی خود عطر لوکس است، متناسب است.

19- پری الیس عود بلک وانیلا ابسولوت

دفعۀ بعد که در شب بیرون میروید کمی از این عطر به خودتان بزنید. این عطرِشهوانی کاملا اغواگر و غریب است. به غیر از بوی فناپذیر و گرم چوب، بوی لوکس وانیل، کهربا و تنباکوی خالص هم میدهد.
 

20- لویی ویتون آمبر نومید

حتی اگر ویتون در دنیای عطرهای خوب نسبتا تازه‌وارد باشد، عطرهای جاکوس کاوالیر بلترود (با آمبر نومید که گل سرسبد آنهاست) برای خانه، از کامل‌ترین عطرهای موجود است. با اینکه تمام عطرهای LV بدون جنسیت هستند، این یکی با کلیشه‌های مردانگی سخن می‌گوید. 


مطلب برگرفته از gq-magazine.co.uk - ترجمه و گردآوری از عطرافشاننظرات کاربران

پاسخ ها را رد کن
نتیجه‌ای یافت نشد.
لطفا جهت درج نظر وارد سایت شوید و یا در سایت عضو شوید.
راهنمایی ثبت نظر :
* از ثبت نظر تبلیغاتی یا نظرات غیر مرتبط با مطلب درج شده خودداری نمایید.
** نظراتی که خلاف قوانین درج نظر هستند حذف می شوند.
*** قوانین مربوط به درج نظر را از اینجا می توانید مشاهده نمایید.
مهدی
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
پاسخ به Saman
درود بر سامان عزیز
من این عطر رو داشتم ولی سوپریم عود رو متاسفانه نداشتم و خیلی دوست دارم بیشتر در موردش بدونم اما در مورد این عطر که داشتم باید بگم رایحه بی نظیری داره پخشش خوبه ولی ماندگاری شاید در حد 1 ساعت اگه بخوام شخصیت فرد استفاده کنندش رو بگم و اینکه این بو کجاها بیشتر شاید به مشامتون آشنا بیاد یه مدیر با موهای جو گندمی و یه کیف سامسونت اره تعجب نکن این عطر رایحه اش بی نظیره ولی بزرگترین ضعفش اینه که قدیمیه و رایحه ی کلاسیکی داره قشنگ تو رو میبره به دهه 1980 و شاید این روز ها که همه دنبال رایحه های به روز و جدیدی هستن بخوره تو ذوقت و اما گروه بویاییش کاملا مرتبط به رنگ شیشه اش هست یعنی سبز و جنگلی و یه چیز دیگه اینکه اولش که میزنی نباید در موردش قضاوت کنی چون تند و تیزه و مشامت رو قلقلک میده بزار یه بیست دقیقه بگذره بعد قضاوتش کن بله فوق العادست و polo به خاطر همین عطر معروف شده ولی خب کلاسیک و خیلی قدیمیه ببخشید که طولانی شد.
آرمین
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
پاسخ به ایکاروس
درود خسته نباشید به شما دوست عزیز و گرامی ایکاروس...جناب ایکاروس بنده کلا از خیلی از ادکلن ها بدم میاد و به ندرت بعضی هاشون رو هم میگم که عادین برام...در کل در همه موارد اینجور هستم نه فقط عطر....به همین علت تا الان عطرای زیادی تست کردم ولی به نتیجه نرسیدم که چه عطری رو جایگزین گری وتیور دوست داشتنیم بکنم....من عاشق و شیدای بوی این ادکلنم و فقط هم همین ادکلن اما متاسفانه پخش بوی خیلی خیلی ناامیدکننده داره....من ۴ ماهه گری وتیور رو تموم کردم و این ۴ ماه فقط دنبال عطر گشتم اما هیچ چیز خاص و جذابی مثل گری وتیور پیدا نکردم...تنها راه نجات از این شرایط سوال از شما بود که به نظرتون کدوم عطر ها رو تست کنم که مثل گری وتیور خاص باشن و خنک و همچنین پخش بوی بالایی هم داشته باشن....راجع به قیمتش هم خب تا ۲ و نیم امکان هرینه دارم حالا یکم بالاتر هم باشه ایراد نداره....کمیاب هم باشه ایراد نداره مجبورم سفارش بدم از جایی برام بیارن....ممنون میشم پاسخ بدید
Saman
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
شاید بشه گفت بوی بهشت یعنی همین برگ انجیر ناب و ترکیب  به قول خودش مدیترانه ای ساحل کیش و آمالفی بی شک در ذهن شما ماندگارن 
احمدp
۱۳۹۸/۰۴/۲۹
امروز تستش کردم به نظرم ژن فارنهایت رو داره که احتمالا به خاطر بنفشه س اما اون حس گازوئیلی یا کاه گلی رو نداره خیلی شاداب و گلیه خیلی بوی خاصی داره و عام پسند نیست و کمی برای همراه من حس عطرهای قدیمی رو داشت ....برای من که فن امواج هستم تست دلچسبی بود
Faaezaam
۱۳۹۸/۰۴/۲۹
پاسخ به زیبا
سلام
من سمپل اوریجینال ژادور رو داشتم و امروز همشو رو خودم خالی کردم رفتم بیرون‌. خودم فقط نیم ساعت اول بوشو حس میکردم. بعدش کلا محو شد از هرکسیم پرسیدم باید بینیشو میچسبوند تا متوجه بوش بشه. ماندگاریش بد نیست حدودا ۴ ۵ ساعته اما خیلی انتظارم ازش بیشتر بود. البته من رشت زندگی میکنم و رطوبت اینجا ۹۰ درصده الان :)
Saman
۱۳۹۸/۰۴/۲۹
با سلام به همه دوستان از این عطر تعریف زیاد شنیدم و همچنین سوپریم عود از همین برند و تست کردم و خیلی دوست داشتم کسی تجربه داره پخش بو و ماندگاری کدوم بهتره؟ خیلی ممنونم
مهدی
۱۳۹۸/۰۴/۲۹
پاسخ به ایکاروس
درود و سپاس به خاطر وقت ارزشمندی که میزارین و انقدر زیبا نقد میکنین جناب ایکاروس امکانش هست Bvlgari Man Wood Essence رو هم نقد کنین و بفرمائین تفاوتش با این کار چی هست؟
M&s
۱۳۹۸/۰۴/۲۹
کسی از دوستان نظری درباره این عطر نداره؟؟ با توجه به عطارش آيا توی سبک کارهای هرمس هست؟ 
جاوید
۱۳۹۸/۰۴/۲۸
درود و وقت بخیر خدمت مدیریت فروشگاه
تستر این ادکلن رو موجود نمیکنید ؟ قیمتش خیلی پایین تر و به صرفه تره واسه مشتری
واقعن فوق العادس رایحش .. به ندرت پیدا میشد کسی اسمشو ازم نپرسه !!!

پاسخ مدیر :

سلام و احترام 
بررسی می‌کنیم در صورت امکان موجود می شود.
با سلام این ادکلن واقعا خوشبوست در اولین مرحله اسپری بوی مغازه های عطاری میاد که شامه نوازه یکی دو دقیقه بعد بوی صابون خوشبو ولی بعد از ده دقیقه بویی مشامتونو پر میکنه از رقص روایح خوشبو در لابلای چوب معطر که رفته رفته این رقص قشنگ تر و دلنواز تر میشه .مثل زینو ازارو پور هوم دریک تک است و تک و من که مشابهی ندیدم ممنون از اینکه نظرمو مشاهده میکنید امیدوارم مفید باشه رایحه 8 ماندگاری8 پخش 8 طراحی 10 و اما ارزش خرید به نسبت رایحه و قیمت 20

آخرین پست ها

تایید و ارسال عکس

توجه: شما با ارسال عکس، موافقت خود را با قوانین قرار دادن عکس پروفایل در عطرافشان اعلام می دارید.