رادمهر رادمهر
6
1403/02/06

مشک طبیعی

سلام و عرض ادب خدمت اساتید و دوستان عطر افشانی عزیز عرض کنم خدمت شما که بنده از بچگی علاقه زیادی به حیوانات داشتمو،دارم بخصوص حیوونای خیابونی که از اون زمان تا الان همیشه یجورایی هواشونو داشتم و تا حدتوانمم غذارسانی و امدادم میکنم،عشق من به این موجودات دیگه انقدری زیاد شده که من حدودا سه چهار سالی هست که غذاهای گوشتی و حتی استفاده از لباس های چرم طبیعی واسه خودم محدود کردم ولی متاسفانه تو این مدت تنها چیزی که بهش تا حالا اهمیت نداده بودم و به فکر خودمم نمی‌رسید انتخاب و خرید عطرهام هست که حتی بیشتر عطرهامم از روایح انیمالیکیی ومشک گون هستن حالا چیزی که دوسه روز ذهنمو مشغول کرده اینه که آیا واقعا این عطرهایی که من دارم واقعا از مشک طبیعی حیوانات ذکر شده در نت ها ساخته شده یا نه؟طرز تهیه این مشک حیواناتو تو یه جایی خوندم که نوشته بود حیوون درد و آزار زیادی میکشه و حتی گاها تلف میشه که فهمیدنش واقعا قلب منو به درد آورده از بعضی دوستان عطرباز سوال کردم گفتن امروزه بخاطر پیشرفت علم عطرسازی دیگه از مشک حیوانات استفاده نمیکنن ولی بعضیاشونم بخاطر بالا بردن و ثابت نگه داشتن کیفیت عطراشون هنوزم از مشک طبیعی استقاده میکنن،از اساتیدی که در این زمینه اطلاعات کافی دارن و یا برندهایی می‌شناسن که از مشک طبیعی استفاده میکنن ممنون میشم معرفی ویا توضیحاتی بفرماین.

دانیال دانیال
1403/02/06

خیالتون راحت90 درصد منشا حیوانی نداره.... 

حمید حمید
1403/02/07

سلام بزرگوار

مشک آهو غده ای هست که خود آهو در اثر بزرگتر شدن آنرا دفع میکند

مشک حتی از گل‌هایی مثل سنبل ختایی هم بدست میآید

و لاجرا مشکی که در آزمایشگاه بصورت مصنوعی ساخته میشود

موفق و موید باشید

با سلام خدمت شما باید عرض کنم که اصلا مشک طبیعی ما دیگه الان نداریم یه زمانی مشک رو از بدن آهو تهیه می کردن که اون هم حالت کذایی داشت و این جور که من تحقیق کردم اصلا وجود خارجی هم نداشت اون مشکی که از بدن آهو بیرون میاد یک ماده اولیه هستش که بعد از یک سری فعل و انفعالات در آزمایشگاه تبدیل به یه ماده خوشبو می شه و خود اون محلول که از داخل شکمه آهو به صورت خام بیرون میارن اصلا به هیچ عنوان بوی خوشی رو ن نمییده مشک واژه ای است که توی عطر داره استفاده میشه و خیلی ها از دوستان واقعا نمی دونن این مشت چیه مشکی که ماده اولیه هستش که می تونه توی گیاهان هم باشه می تونه در چوب باشه می تونه در گوشت باشه می تونه در استخوان باشه و حتی در بعضی جاها در بعضی شیرینی ها مثلا در نبات و خیلی از آب نببات ها آب نبات های طبیعی این مشک رو می گیرن یک ماده اولیه هستش ولی خب متاسفانه امروزه خیلی ها مشک رو به عنوان یک ماده ای می شناسن که یک ماده مجزاست خودش به تنهایی یک بوی خیلی مطبوعی رو داره ولی اصلا این طور نیست با تشکر از شما

رادمهر رادمهر
1403/02/08
در پاسخ به خاطرات یک گورکن :

با سلام خدمت شما باید عرض کنم که اصلا مشک طبیعی ما دیگه الان نداریم یه زمانی مشک رو از بدن آهو تهیه می کردن که اون هم حالت کذایی داشت و این جور که من تحقیق کردم اصلا وجود خارجی هم نداشت اون مشکی که از بدن آهو بیرون میاد یک ماده اولیه هستش که بعد از یک سری فعل و انفعالات در آزمایشگاه تبدیل به یه ماده خوشبو می شه و خود اون محلول که از داخل شکمه آهو به صورت خام بیرون میارن اصلا به هیچ عنوان بوی خوشی رو ن نمییده مشک واژه ای است که توی عطر داره استفاده میشه و خیلی ها از دوستان واقعا نمی دونن این مشت چیه مشکی که ماده اولیه هستش که می تونه توی گیاهان هم باشه می تونه در چوب باشه می تونه در گوشت باشه می تونه در استخوان باشه و حتی در بعضی جاها در بعضی شیرینی ها مثلا در نبات و خیلی از آب نببات ها آب نبات های طبیعی این مشک رو می گیرن یک ماده اولیه هستش ولی خب متاسفانه امروزه خیلی ها مشک رو به عنوان یک ماده ای می شناسن که یک ماده مجزاست خودش به تنهایی یک بوی خیلی مطبوعی رو داره ولی اصلا این طور نیست با تشکر از شما

ممنون از توضیحات دقیق و مفیدتون دوست عزیزم

رادمهر رادمهر
1403/02/08
در پاسخ به حمید :

سلام بزرگوار

مشک آهو غده ای هست که خود آهو در اثر بزرگتر شدن آنرا دفع میکند

مشک حتی از گل‌هایی مثل سنبل ختایی هم بدست میآید

و لاجرا مشکی که در آزمایشگاه بصورت مصنوعی ساخته میشود

موفق و موید باشید

ممنون از اطلاع رسانی 

رادمهر رادمهر
1403/02/08
در پاسخ به دانیال :

خیالتون راحت90 درصد منشا حیوانی نداره.... 

❤️🙏

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟